Rimski lonec

Mali varaš  

član od: 8.1.2008

sporočila: 71

25. mar 2008 20:53

mamamia je napisal/a:
Riko, če ni rimski lonec, kaj pa je potem roemertopf? Sem pač pomotoma napisala pekač, v mislih pa imela globoko glineno reč s pokrovom, ki se prej namaka in da v mrzlo pečico - drži? Se zgodi pomota vsakomur, kajne? Se že posipam s pepelom... Mamamia mamamia
... malce namaščenega.............. Je to rimski lonec?! Riko To bo srž ... L Mv P

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. mar 2008 21:45

Nekje sem prebrala, da Roemertopf pomeni znamko glinene posode, rimski lonec pa je posoda, ki mora biti porozna, da se prepoji.

Nikoli videla rimskega lonca.

F r i n a

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. mar 2008 9:25

Roemertopf imam tudi jaz. Uporabljam ga enako kot rimski lonec, navodila za uporabo so tudi z namakanjem le tega. Notranja stran je glazirana, predvidevam da zato, ker bi maščoba od mesa ipd. se sčasoma preveč vžrla v porozen material in posledično bi zaradi tega puščala okus pri naslednjem kuhanju.

V tem loncu sem kako leto pekla tudi kruh.

lidka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

27. mar 2008 20:56

Kaj pa tisti, ki imate neglaziran rimski lonec- a ostane v njem kaj okusa? Se naslednjič meša z okusom druge hrane? in kako je s čiščenjem tega lonca?

čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. sep 2008 14:16

No, ker nihče ni odgovoril, sem pač malo eksperimentirala in tako prišla do zelo fajn zaključkov, ki mogoče pridejo še komu prav:

1. Neglaziran rimski lonec je praktično nemogoče popolnoma očistiti, vendar pa hrana vseeno nima nobenega okusa po prejšnjem obroku. Vse skupaj pa močno olajša, če lonec lepo obložimo s peki papirjem- popolnoma isti efekt, okus, le dooosti manj čiščenja.

2. Hrana se na vrhu lepo zapeče, če namakamo samo lonec, pokrov pa samo 1x ali 2x zmočimo pod tekočo vodo...

Odkar delam tako, ga večkrat uporabim (in lahko čas do kosila mirno preživim v naravi z družino), pa še s čiščenjem se ne matram.

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti