Operacija vida

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

24. jan 2014 10:58

Nekje sem zasledila, da so najboljši rezultati pri relativno nizkih dioptrijah (tam do -4/-3), in da so na splošno rezultati boljši pri - kot pa +, vendar žal ne morem citirati virov.

Life is war against boredom~

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

24. jan 2014 11:07

ATNES super se bere tole! Kako stanje si pa imela pred tem? Pa najbrž tudi stabilno dalj časa?

Oreo

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

24. jan 2014 11:55

V dvejsetih letih (mater sem tole številko dolgo računala, se mi je zdela takooo velika, a je čist taprava) se mi je dioptrija spremenila iz -2,5 na -2,8. Eni pravijo, pa saj to sploh ni veliko, a jaz sem bila brez očal kot v meglenem svetu. Nesrečna.

ATNES

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

24. jan 2014 22:44

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

 

Kako si imela nadpovprečno dober rezultat z zapleti? 

 

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2014 16:23

Vanja, moja dioptrija je bila pol leta po operaciji 0,00 na enem in -0,25 na drugem očesu (prej pa -4,5 in -4,25), kar je menda nadpovprečno dobro. Ampak vmes sem več kot 2 meseca na eno oko videla samo meglo in ni bilo jasno, kakšen bo rezultat. Barvne napise še zdaj pogosto vidim v 3D - ene barve so bolj spredaj, druge nekje v globini... ok, na to sem se navadila. Solzim se samo še, če jočem, sicer skoraj nič. Me zelo moti, ker zjutraj težko odprem oči, včasih me prav bolijo, pogosto pečejo. Ponoči težje vozim, luči imajo en odsev, ki ga prej nisem videla. Sem se navadila, ampak če je dež, je še bolj izrazito in je včasih zelo moteče.

Seveda je fajn, ko zjutraj vidiš, ne da bi moral najprej poiskati leče ali očala. Da vidiš tudi med plavanjem, pa da ne boli glava od očal (mene je vedno in sem zato pretežno nosila leče...). Seveda so plusi. Ampak vsakič, ko se spomnim tiste megle po operaciji, panike, ki se me je lotevala...   Ne bi šla še enkrat. Sem imela veliko srečo, da se je dobro izšlo.

čoko

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

23. jul 2017 5:39

Pozdravljeni!

Zanimam se za lasersko operacijo vida. gledala sem pri Morela okulistih, saj imajo do konca avgusta akcijo.. zanima pa me če je kdo odšel v zagreb, in kakšne ima izkušnje tam?

 

Lp

Leikolinko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti