Zemlja za zelišča

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

tema odprta - 14. okt 2005 14:42 | ogledi: 5.117 | odgovori: 8

Sedaj v jeseni bi rada nekaj zelišč prestavila iz vrta v lončke. Slišala sem, da bi naj zemlja za rože ne bila dobra za zelišča, ki jih jemo, v vrtnarijah jo namreč pri pripravi močno razkužijo z ne-vem-čim, poleg tega ima primešane veliko šote.

V kaj sadite zelišča za na okensko polico ali balkonsko korito?

Hvala in lep pozdrav, Fani

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2005 15:26

Baziliko in koriander, kar imam edino od zelišč v lončkih, sadim kar v zemljo od rož. Tudi če je kaj v zemlji, tega ne poješ toliko, da bi bilo lahko nevarno, po moje vsaj. Mamamia mamamia

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

17. okt 2005 10:03

Rada bi si nasadila zelisca v loncke in te potem mela v kuhinji na okenski polici.. Eno okno imam obrnjeno proti vzhodu, drugo pa proti severu. Katera zelisca bi mi svetovali sploh posadit v loncek in kje je primerno mesto za njih? Ali je vseeno kam jih postavim? Ali veste mogoce kje lahko kupim kar zelisca v lonckih? Lahko dam v loncek drobnjak in zeleno? Katera zelisca imate vi v lonckih? Lep pozdravcek! Heike

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. okt 2005 10:52

Meni je tisti gospod, ki prodaja zelišča na glavni tržnici v Ljubljani, strogo zabičal, da moram vsa zelišča posaditi v zemljo z vrta, nikakor pa ne v tisto za lončnice. Loni Makaroni

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. okt 2005 22:31

Zelena in peteršilj se zelo dobro obneseta v lončku. Bolj na hladnem... Navadna vrtna zemlja bo dovolj.. Drugače pa jaz z začimbami v lončkih čez zimo nimam preveč dobrih izkušenj... Tisit vrtički na tv, ki tako dobro zgledajo, uspevajo samo, če redno menjaš zelišča... Lp juhica

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

17. okt 2005 23:16

Za zelišča se da kupiti posebna zemlja. Mislim, da sem jo jaz kupila v enem od Bau-ov (max, haus...).

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

18. okt 2005 8:10

Ravno to posebno zemljo za zelišča sem iskala, vendar v Kalii prodajalec še ni slišal za to (!?). Potem sem se obrnila na vas . Kupljen rožmarin v lončku sem že presadila v zemljo z vrta, vendar v lončku to izgleda tako grobo, zbito, veliko-grudasto ? Verjetno samo predsodek, ker smo v lončku navajeni mehke, zdrobljene zemlje za lončnice. V Kalii mi je prodajalec potem ponudil zemljo za lončnice z manjšim deležem šote, tj. tiste vijolične vreče, na katerih piše samo Prst (ali Domača prst ali nekaj takega). Bom videla. Razmišljam pa tudi jaz tako, da je te zemlje in zelišč tako malo, da ne more biti kakšnega posebnega problema s strupi. H&M, zelišča v lončkih lahko kupiš celo pri najboljšem sosedu (na oddelku z zelenjavo), drugače v vrtnarijah, na tržnicah... Jaz bi letos rada vzela nekaj peteršilja in drobnjaka iz vrta, preden pomrzne. V lončkih sem kupila rožmarin in baziliko. Za baziliko berem različne izkušnje, v glavnem pa vse preminejo, tako da kakšnega posebnega upanja nimam. LP Fani

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. okt 2005 9:58

Fani! V vrtnariji Breskvar vprašaj po njej - proizvajalec Floragard. Loni Makaroni

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

18. okt 2005 13:26

Hvala, Loni. Do drugega leta bom jaz ravno to naštudirala... LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti