Balzamicni kis

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

tema odprta - 13. okt 2005 10:32 | ogledi: 4.020 | odgovori: 10

Hmm..

Prej sem ze odprla temo "Olivno olje" pod "Gospodinjskimi temami" pa bi bilo bolj primerno, da bi jo tu.. Zato pa bom zdaj vsaj za balzamicni kis vprasala tukaj.

Rada bi ga nabavila, pa me zanima katerega (znamka) mi priporocate, so velike razlike med njimi in pa kaksno idejo kam se najbolje poda.. Delate vse solate z njim? Ali im mocno aromo? S cim se najbolje ujame.. itd.

Hvala za odgovore in lep dan se naprej.. Sonceeek sije.

LP, Heike

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

13. okt 2005 11:40

jaz uporabljam za solate izkljucno balzamični kis in sicer črnega/temnega. So velike razlike med njemi, eni so bolj sladki - karamelasti,drugi manj. če te zanima ti lahko napišem katerega imam - samo d apogledam kako se točno napise. lp

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

13. okt 2005 12:05

buruolan je napisal/a:
jaz uporabljam za solate izkljucno balzamični kis in sicer črnega/temnega. So velike razlike med njemi, eni so bolj sladki - karamelasti,drugi manj. če te zanima ti lahko napišem katerega imam - samo d apogledam kako se točno napise. lp
Ja, bi te prosila, ce mi poves katerega tocno uporabljas. Hvala! LP, Heike

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

14. okt 2005 12:17

Zelo je dober na mozzareli in paradižniku, drugače pa na vseh solatah. lp CARLY

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

14. okt 2005 13:22

Vem, da sedaj ni sezona jagod, vendar, ko bo, probajte na sveže jagode dati nekaj kapljic pravega balzamičnega kisa. Ne bo vam žal. Miroslav Vulović

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2005 15:30

Joj, sarabande, res je to, pa malo popra na rdeče jagode, kajne? Mamamia mamamia

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

14. okt 2005 16:09

hm.... napaka Sporočilo je spremenil(a) jetam dne 14. okt 2005 16:11:56

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

14. okt 2005 16:14

S poprom jih še nisem probal. Sem pa nekje prebral naslednji recept, ki ga bom probal naslednje leto: Jagodni sladoled z balzamičnim kisom in poprom SESTAVINE (za 4 osebe): 1/4 šalice sladkorja 3 jušne žlice pravega balzamičnega kisa 1/4 čajne žličke sveže mletega črnega popra 4 dobre kepe jagodnega sladoleda dobra pest svežih jagod PRIPRAVA: Jagode operemo, odstranimo jim peclje in jih prerežemo napol. Damo jih v skledo, dodamo sladkor, pravi balzamični kis in sveže mlet črni poper ter premešamo. Pustimo skledo na hladnem dobro uro. V vsak lonček za sladoled damo po eno kepo sladoleda, ki jo polijemo z jagodami in sokom iz sklede. Miroslav Vulović

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2005 16:36

No, jaz sem jedla take jagode brez sladoleda. Neverjetno, kako se okusi dopolnjujejo, mljac, mljac. Prvič sem to poskusila pri Pecu v bližini Maribora. Mamamia mamamia

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

15. okt 2005 9:05

Jaz sem nazadnje kupila Sparovega in ima kar fajn okus. :) Sonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. okt 2005 15:58

Jaz prisegam na italijansko znamko Ponti di Modena. Steklenica je nižja in trebušasta. V Italiji je pravzaprav izbira zelo zelo velika. Slasten naj bi bil na sladoledu, pa recimo hruške z balzamičnim kisom. Moj oče si ga polije tudi čez zrezke ali pa krompir... bolj korajžni pač probajo več špurljevi pa ostanemo pri tistem, kar poznamo. Tole je www italijanskega konzorcija proizvajalcev balzamičnega kisa: http://www.balsamico.it/ veliko veliko zanimivega branja. Potrebovali boste sicer flash player, je pa stran tudi v angleščini. tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti