Priprava pogostitve vnaprej

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

14. okt 2005 11:54

Stanka! Jaz bi ti pa predlagala: za predjed: zavitke z mletim mesom in zelenjavo, lahko tudi samo z zelenjavo, ki jih spečeš že prejšnji dan, so zelo okusni in še veliko se jih nareže. Za glavno jed: juho po želji naprimer kremno brokolijevo juho, velko raznih solat (francoska, ki se lahko je tudi zraven zavitkov, pa zelena, zelje, radič, ...) zraven solat pa bi postregla polnjena telečja prsa, ki pa jih lahko pripraviš in spečeš že zvečer, zjutraj pa jih samo daš v pečico na 100 stopinj pa se ti bodo segrele, pa še lepše se režejo naslednji dan. Za mesojedce lahko spečeš še kakšno pečenko ali odojka. Kot prilogo pa bi dala veliko sveže kuhane zelenjave (brokoli, cvetača, korenje, koleraba, ohrovt) , lahko jo zabeliš z drobtinami. Za sladico pa: sončni zahod, pa sladico za katero nimam imena, jaz ji rečem sadna torta. Spečeš biskvit nanj pa nadevaš (skupaj zmešaš kislo smetano, sladko smetano - stepeno, zamrznjeno sadje, jaz dam kar od Ete mešane gozdne sadeže in sladkor), ta sladica vedno vžge pa še zelo malo dela je z njo. Lepo praznovanje vam želim! Lejčy

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

14. okt 2005 21:08

Leyči, kako pa narediš zavitke z mletim mesom (zelenjavo)? LP, Stanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. okt 2005 22:52

Stanka, evo recepta za zelenjavni zloženec. Malo je trajalo, da sem poslala, a sem danes zvečer, po celodnevni službi, že naredila belo in čokoladno biskvitno testo za jutrišnjo sladico, pa dala v marinado tri vrste mesa, odgledala nadaljevanko Žene nogometašev, zdaj pa sem spet pred računalnikom. Jedi se reče mediteranski zloženec. Potrebuješ 300 g bučk (cukinov), 500 g paradižnika, 400 g pečene paprike (lahko tudi vložene, če se ti ne da sami peči), 250 g čebule, 400 g feta sira, 150 g ciabata kruha, eno jedilno žlico medu, eno čajno žličko gorčice, en strok česna, 4 jedilne žlice belega vinskega kisa, dve jedilni žlci belega vina, osem jedilnih žlic olivnega olja, sol in poper. Buke in paradižniknarežeš na tanke rezine, čebulo na tanke kolobarje. Fileje pečene paprike prepolovš, feta sir razdrobiš z vilico. Kruh narežeš na tanke rezine in ga malo stostaš. Med zmešaš z gorčico, zdrobljenm česnom, kisom, vinom in olivnim oljem, soliš in popraš. V ustrezen model (jaz uporabim steklenega oziroma prozornega, da se jed lepo vidi) nalagaš izmenoma kruh, papriko, zdrobljen sir, bučke, čebulo in paradižnik, vsako plast potreseš z zmešanico medu in ostalega. Dobro pokrito pusti odležati kakšne tri ure (lahko tudi čez noč), zloženec pa režeš na porcije z zelo ostrim nožem. Sliko in recept v nemščini najdeš v reviji Living at home, št. 9/2001. Da se ne bom kitila s tujim perjem. Mamamia mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. okt 2005 8:39

Hvala za recept, dobro se bere! Me pa zanima par stvari: bučke (oz. čebulo) nič ne popečeš prej? Kaj pomeni, da kruh "stostaš"? Potlačiš? Nalagaš vse sestavine v eni plasti ali te plasti ponoviš? LP, Stanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. okt 2005 11:41

Ne, čebula in bučke se prej nič ne popečejo, kruh pa opečeš v toasterju ali na suho v pekaču, da je malo hrustljav. Ker so vse sestavine surove, je to taka osvežujoča jed jaz sem imela tak model, da sem sestavine uporabila dvakrat, je bil malo višji ta zloženec. se mi zdi, da ni slabo, tudi če je vsega ena sama plast, pa da se zloženenc konča recimo s paradižnikom, potresenemim s sirom. Malo sem pozna z odgovorm, a sobota je bila v znamenju priprav na večerno veselico pri nas doma,pa ni bio časa za brkljanje po računalniku. Sem odkrila dve novi jedi: indonezijska govedina (gosta omaka, od začimb pa koriander, muškatni orešek, poper, cimet, klinčki,česen in čebula) ter puranje zrezke v omaki z mandlji in smetano. Ko je to dobro... sicer pa sem dobršen del jedilnika slikala in bom kmalu v bazo poslala recepte s fotkami, če bo koga zanimalo. Mamamia mamamia

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

17. okt 2005 11:04

Stanka, se ti opravičujem, ker ti nisem poslala recepta, zato ker smo dobili nov računalnik in je bil do danes še onesposobljen. Če pa te še zanima pa ti ga pošljem. Lejčy

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

17. okt 2005 11:45

Lejčy, še vedno je aktualno. Prosim! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti