Tetovec

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. okt 2005 14:47

Mene so podučili: kar je pod znano blagovno znamko in je po dostopni ceni, je izdelano na Daljnjem vzhodu (Dunlop, Fila, S. E. In ve se, kje se kaj kupi oziroma kateri izdelki so primerni za kateri trg (in torej tudi za slovenskega). Ne gre torej za klasične ponaredke ampak za blago iste znamke, izdelano na dveh različnih koncih sveta - za ene trge daleč, tam pri poševnookcih, za one z debelimi denarnicami pa kar tu, v Evropi, kjer ima delo svojo ceno in s tem tudi končni izdelek. Meso pa - jaz ga pretežno kupujem pri zasebnikih, ki jim zaupam. Toda, ko sem enkrat stopila v ozadje in videla zaboje z mesom iz Nizozemske, z Madžarske in še od kod...no ja, no. Zaprem oči in se delam, kot da verjamem, da je vse, kar kupim, slovenskega izvora...Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. okt 2005 11:27

Danes sem bila na tržnici. Pravega makedonskega tetovca še nimajo (je prezgodaj). Povedali mi bojo kdaj bo in sporočim. lp Vesna Vesna Milek Recko

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

13. okt 2005 12:46

Reca ta podatek bo res dobrodošel. Zanima me še o kateri tržnici govoriš. LP McNena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. okt 2005 17:21

To je tržnica v BTC-ju. Če greš iz hale A proti tržnici, prva stojnica na desni strani. Tukaj me še niso nikoli nasamarili (vsaj da bi vedlane) in sem njihova stalna stranka. lp Vesna Vesna Milek Recko

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

13. okt 2005 19:46

Kaj pa tržnica na Rudniku? Sicer tam še nisem kupovala fižola, morda bi se pa splačalo it pogledat. Lp, marelica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. okt 2005 9:34

Reca! Očitno kupujeva na istem štantu. Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. okt 2005 10:55

No fino, nazadnje bova ugotovili še, da hodiva obe na belo kavo zraven. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. okt 2005 13:07

hehe, Reca, če mislim ta pravo stojnico (majo tudi veliko začimb v lončkih) hodiva tja tudi midva, če sva slučajno v BTCju; tam dela fantova sošolka iz srednje šole, ki ga ima zelo rada in tako dobiva vedno ful lepo in ugodno zelenjavo in sadike:) Se splača met prijaznega luštnega fanta, ki je bil v zelo ženskem razredu (samo 5 fantov), hehe Veri

lann  

član od: 8.11.2012

sporočila: 54

4. mar 2013 14:52

V soboto sem kupil v Mercator centru nasproti Supernove pri eni ki je prodajala v Mercator centru izdelke kupil fižol tetovec.Kaj je mogoče že kdo kdaj kupil pri njej fižol tetovec?Saj pričakujem goste in mislim narediti pasulj.

lann

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. mar 2013 16:23

lann, pred štirinajstimi dnevi sem si ga tudi jaz ogledovala na stojnici pred MC v Supernovi.

Zdel se mi je čudno velik, večji od boba, ki ga tudi prodajajo tam.

Imajo tudi zelo lep česen, a ko sem videla, da piše, da je kitajski, me je kar "odfedralo".

Nisem vprašala prodajalke, ampak po moje je tudi tetovec od tam.

Priznam, da imam predsodke do kitajske hrane.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti