Zamrzovanje zelenjave?

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. sep 2006 5:45

Točno ta rimljanka- HVALA TI! Lep dan in veliko se smejte

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

1. dec 2009 14:44

Pomoč prosim. kako naj zamrznem korenček, da bo ob uporabi (po odmrzovanju) ostal čvrst. Namreč imam kar veliko drobnega korenčka (kot moj mezinec je debel) in ga olupim in uporabljam največkrat dušenega na maslu ali pa ga skuham in nato pripravim okisanega. Rada bi ga zamrznila (ker tak drobižek ne bo dolgo zdržal). Imam slabo izkušnjo, ko sem tak korenček olupila in ga zamrznila. Ko sem ga vzela iz zamrzovalnika sem ga v kropu skuhala, vendar je postal tak voden, nič kaj čvrst, skoraj neužiten. Tudi, če ga podušim na maslu in dušim do mehkega, ne ostane čvrst. kako pa to naredijo v gostilni, saj kolikor vem uporabljajo zamrznjen baby korenček. prosim za nasvet in hvala. alpska roža

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. dec 2009 14:53

Z zamrzovanjem doma boš zelo težko dosegla enak učinek kot pri industrijsko zamrznjenemu korenčku. Tovarniško ga namreč zamrznejo zelo hitro, v posebnih zamrzovalnikih in zato ostane lepo čvrst. Je pa korenček ena najbolj problematičnih vrtnin za zamrovanje. Oščetkaj ga, sprazni en predal skrinje in ga obloži s peki papirjem. Korenček pred tem daj v hladilnik, da bo zelo hladen. Dobro osušenega razporedi po peki papirju, tako bo precej hitro zamrznil, potem pa ga daj v vrečke. Za nadaljno pripravo ga uporabljaj kar zamrznjenega. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti