Jajčevci

petra5278  

član od: 10.10.2005

sporočila: 1

tema odprta - 10. okt 2005 20:20 | ogledi: 8.653 | odgovori: 35

kako se pripravi ocvrte jajčevce ne da bi popili liter olja?

poizkusila sem že vrelo olje pa odcejevanje s soljo......... zdaj pa sem že obupala

hvala za odgovor

lp petra

petra5278

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

11. okt 2005 7:58

Jaz pripravim jajčevce v pivskem testu, pa ne vpijajo toliko olja kot tisti panirani v drobtinah, pa še okusnejši se nam zdijo. Jih pa takoj polagam na papirnate brisačke. Ravno danes so v planu za kosilo, samo še prilogo si moram izmisliti. LP luthien

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. okt 2005 10:24

Mene je to tudi motilo, zdaj pa jih pečem tako, da dam na ponev malo olja in kolobarje naoljim po vrhu, preden jih obrnem. Za to uporabljam kar eno plastično stekleničko ob barve za lase. LP

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. okt 2005 11:18

delam podobno kot Lijana, potem pa osušim rezine na papirnatih brisačkah. Mislim, da drugače ne gre. Lisa

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

1. jun 2009 11:30

Tudi jaz bi prosila za nasvet kako pripraviti jajčevce, včeraj sem jih naredila in nažalost zažgala:) Dala sem malo olja, jajčevce sem narezala na dokaj debele rezine, posolila in pustina na močnem ognju pokrite...zdaj pa ne vem, ali bi mogla imeti čisto majhno temperaturo...nekako se mi niso zdeli končani in zato na koncu zažgani. Hvala ! patty

neznan uporabnik

1. jun 2009 11:48

Jaz jih med cvrtjem mažem z oljem, čisto na tanko s čopičem, in sicer preden jih obrnem direktno na ponev - torej zgornji del namažem in kolutek obrnem. To večkrat ponovim. Lepo se spečejo na rebrasti ponvi, pa za dober učinek morajo res dolgo stati nasoljeni, pred peko pa jih dobro osuši. Ko so pečeni, jih podrgnem s prerezanim strokom česna in .. že jadram s teme, pardon :) jancka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

1. jun 2009 12:53

Malencan narežem na kolobarje približno 1 cm debeline, posolim in pustim na papirnatem prtiču, da se "spoti", potem ga nežno primem ter ga stisnem, da mu še zadnjo kapljo ven stisnem. Pri tem pazim, da ga ne raztrgam. Kolobarje dam na malo maščobe in pečem... ko obrnem kolobarje, potem posodo pokrijem, da se še sami od sebe malo spustijo. Posujem z veliko česna in peteršilja

Ne vem zakaj se bi zažgali, saj ne potrebujejo dolgega praženja!

Ko jajčevce paniram, prav tako jih posolim in pustim odstati.

 

Pozdravček!

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

1. jun 2009 13:05

Jajčevce olupim, narežem na cm in pol debel kolobarje, posolim in polijem z mlekom. Pustim namočene kakšnih 15 minut, jih odcedim, na rahlo stisnem in spečem v pivskem testu, na žaru ali pa jih pripravim v solati. V mleku jih namočim zato, da izgubijo grenak priokus, ki moje jedce moti. Alcika Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 01. 2009 13:06

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

1. jun 2009 13:41

Jaz kolobarje posolim in potem malo stisnem, prav zaradi tega grenkega.

A da daš v mleko?!   To prvič slišim za malencane. Hvala za info.

Pozdravček!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. jun 2009 13:48

Joj, da bi jaz to prej vedla, sicer , če malo pomislimo je logično, če se golaž ali meso prismodi, dam vedno mleko, da izgubi tisti grenak okus. Jaz pa sem jih zadnjič zabrisala v "škovace", ker se ni dalo pojesti tako so bili grenki. Alcika, tudi z moje strani hvala za koristno informacijo.

Fino bi bilo, da bi zapisala tudi v tisto temo triki in nasveti, ker se bo sicer pozabilo!

 

lp!  

Anamarija

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

1. jun 2009 13:49

Ja, to mi je zaupal bivši fant, ker je njegova mama primorka...moram rečt, da deluje, tudi pri zdejšnjem fantu . Bom zapisala, že pišem.... Alcika Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 01. 2009 13:50 Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 01. 2009 13:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti