Jajčevci

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

1. jun 2009 18:35

Kakšen pa je postopek, če imate sveže jajčevce, ki ne grenijo? Tudi solite in iztiskate sok? eta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jun 2009 18:42

Jaz jih polnim (Melancane po grško), recept objavljen par dni nazaj in kuham v ratatouille in uporabim v Djuveću, nikoli ne stiskam in odcejam in nikoli niso grenki. No, pohanih pa ne jem, ker se po moje samo kalorijska bomba naredi iz drugače odlične (skoraj) brezkalorične zelenjave. Aja, pa na lističe narezane popečemo na žaru namesto krompirja, riža ali testenin zame, ker se izogibam OH.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 01. 2009 18:43

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

1. jun 2009 20:46

southbeach? cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jun 2009 22:52

Cellnet, off topic,  ščitnica mi je spet začela nagajat, pa imam grozne težave s kilami.  Nekaj časa je bil mir, zdaj bodo morali pa mojo dnevno dozo hormona spremenit, ker se mi spet pojavljajo še drugi simpomi. Mislim, da sem si nabrala toliko znanja o premajhnem delovanju ščitnice, da bi lahko šla zagovarjat doktorat.  Par kil mi je sicer uspelo spravit dol, pa se mi zdi, da se bom do smrti sestradala.

Pohanje pa itak jemo mogoče 1x na leto že od nekdaj.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 01. 2009 22:58

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

1. jun 2009 23:43

joj, jaz brez pohanje ne bi zmogel, ni ga čez dobrega pohanega piščanca in pravega dunajskega... no ene parkrat na leto ;) da ne bo čisto off topic pa najvčkrat naredim z jajčevcev razne zloženke, recimo po parmsko ali musako ali današnjo improvizirano s slanim sirom in paradižnikom.... nikoli niso grenke, je pa res, če jih prej posoliš in stisneš se mehkejše spečeje... ne znam opisat drugače, kot da se stopijo v ustih... zelo rad imam en jamijev recept za pašto z jajčevci in paradižnikom s koriandrovimi semeni. pa libanonska ali zadnje čase tudi maroška solata z jajčevci. s ščitnico pa se ni za hecat... se pravi nič briošev, kuglofov in ostalih dobrot? ;) cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jun 2009 23:49

cellnet je napisal/a:
joj, jaz brez pohanje ne bi zmogel, ni ga čez dobrega pohanega piščanca in pravega dunajskega... no ene parkrat na leto ;)s ščitnico pa se ni za hecat...

se pravi nič briošev, kuglofov in ostalih dobrot? ;)

cellnet

 

Pri nas nihče ni mahnjen na pohanje. Če se slučajno komu zalušta, jim rečem naj grejo kar h KFC, potem jih pa itak mine. Včasih so imeli tam pekoče začinjenega in je bil meni po okusu najboljši od vseh, kar sem jih kdaj jedla. No, tega recepta še 15 let ne uporabljajo več, Še sreča.

Zdaj je vsem najljubši piščanec s pivovske konzerve in na žaru, prijetno začinjen. Še jaz sem se ga naučila speč, včasih sem ga samo rripravila, blizu žara me pa ni nihče spravil.

Nazaj na temo: Res, jaz tudi nimam navade, da melacanom izvlečem vodo. Eggplant parmigiana mi pa tako ali tako ne tekne. Verjetno zato, ker so melancani pohani in potem še politi s paradižnikovo omako.

 

Problem je v tem, da res, res rada pečem. Če je komplicirano ali malo eksotično, toliko bolje. Še sreča, da ima možek rad brioche, kuglof, Fernandote za k jutranji kavi, tako da spečem, narežem v kose in zmrznem. Spet sem off topic. Sorry.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 01. 2009 23:55

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. jun 2009 6:27

Vanja, prosim, na ZS mi na kratko napiši simptome za štitnico.

 

Pozdravček!

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

2. jun 2009 7:28

cellnet je napisal/a:
zelo rad imam en jamijev recept za pašto z jajčevci in paradižnikom s koriandrovimi semeni. pa libanonska ali zadnje čase tudi maroška solata z jajčevci. cellnet
Prosim, če deliš z mano. Lahko tudi na zs. Pretty please! Začetnica

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. jun 2009 9:23

a vse tri? no pa naj bo... bom pa malo zamudil v službo ;) 1. pašta z jajčevci in koriandovimi semeni (ne vem, če je natančn jamiejev recept, ker nikoli ne pogledam več v knjigo) na kocke narezan jajčevec prepražiš na olivnem olju, do mehkega, posuješ z žličko strtih koriandrovih semen in pražiš da zadišijo, dodaš nasekljan olupljen paradižnik in skupaj z narezano baziliko zamešaš med pašto ter malo pokapaš z dobrim oljčnim oljem. 2. libanonska solata z jajčevci jajčevce (2 srednja) pod grilom črno opečeš (pol ure na eni strani in pol ure na drugi), ohladiš, meso potem skupaj z limoninim sokom (po okusu, recimo pol limone za dva srednja jajčevca) in malo olivnega olja, soli, popra in žlico sezamove paste z vilico malo razmešaš in zmečkaš. to je zelo dober namaz ali priloga k mesu na žaru, če ne dodaš sezamove paste ampak žlico ali dve gostega jogurta (ovčji ali grški), je to potem makedonska ali grška solata z jajčevci. 3. maroška solata z jajčevci jajčevce (2 sredja) narežeš na debele rezine in jih v oljčnem olju v ponvi temno opečeš (vendar ne črno) da so mehki. vzmeš iz ponve, v ponvi prepražiš na hitro dve pesti narezanega petršilja in pol žličke kumina da zadiši, jajčevce narežeš in jih dodaš, dodaš še narezan olupljen paradižnik (2) in začiniš s soljo, poprom in čisto malo limoninega soka. odlična priloga, dobro je tudi z njoki ali pašto, hladno ali sobne temperature tudi kot namaz. ker jejčevci popijejo veliko olja lahko rezino opečeš do mehkega tudi v pečici, in potem začiniš na koncu s kako žlico olja. malo drugačno ampak tudi zelo dobro. cellnet

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. jun 2009 9:26

Jaz tudi nikoli ne odcejam melancane, pa ne otiskam, pa nič kaj podobnega ne počnem. Vedno so v redu. Nikoli grenki. Pa so melancani ena izmed mojih (naj)ljubših zelenjav, : ) Vedno jih malo po-oljim, preden jih pečem, suhi znajo biti zategnjeni in pusti. Melancan je pač zelenjava, ki rabi par kapelj olja, brez ni v redu. (ker pa se olja dobesedno napije). Preveč pa tudi ni v redu... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti