Nova podoba - zbogom cigareta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

tema odprta - 10. okt 2005 15:40 | ogledi: 17.517 | odgovori: 13

Nekaj časa buljim v ta ekran in od enkrat zagledam, da se nekaj premika.... Nova podoba -ZBOGOM CIGARETA. Spomnila sem se, da že dolgo nismo nič govorili o tem.

Jernej, pa kaj, če to ne spada na forum??? Jaz bi jo sedaj ne pokadila ampak POJEDLA.

Ne, ne, zaenkrat ne bom... škoda bi bilo - 14. septembra je bilo eno leto. Moram pa priznati, da mi se zadnje čase oči kar zasvetijo, ko zagledam škatlico. Kaj mislite, ali je to kriza??

Pozdravček!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. okt 2005 15:52

Glede na to, da imaš, kot si omenila na sosednjih forumih, norišnico v službi, norišnico doma,... bi rekla, da imaš malce krize. Takrat vsakega zamika njegova razvada (čeprav ozdravljena). Mene v tako kriznih trenutkih na primer potegne, da bi se ga nažrla do ekstrema in še čez... Recept za prebrodit krizo in se izognit skušnjavi pa že itak tudi sama poznaš... vzemi si čas zase, malce se izklopi, preden eksplodiraš in se po možnost sesedeš. Pa daleč stran od skušnjave seveda!!! Probaj si vzeti čas za srečanje. Za pol dneva boš v drugem okolju in daleč od rutine, ki te trenutno preganja, mogoče bo pomagalo. Ti želim malce mirnih dni in čim manj stresa... pa korajžno proti Skušnjavi, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 10. okt 2005 15:53:12

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. okt 2005 15:53

Samo hrabro! Pa kaj, če bi jo pojedla? Če si priznaš, da bi ti nekaj teknilo, je to znak moči, ne pa šibkosti. Znak šbkosti bi bil, če bi jo na skrivaj pokadila, navzven pa se delala junaka. Jaz tudi odkrito priznam, da bi mi še kako teknil kozarec (kaj kozarec, steklenica) penine ali rdečega, pa se tega niti ne dotaknem...Mamamia mamamia

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

10. okt 2005 18:47

pri meni teče sedaj peto leto ko ne kadim več.Še sedaj bi jo pokadila,če mi pamet ne bi govorila drugače.Sedaj je potrebno paziti na kg,še napiješ se ga hitro v kakšni prijetni družbi.so pa tudi prednosti:lažje diham,še telovaditi sem začela,pa še slaba vest je minila zaradi kajenja....Namen imam vstrajati,kar pa priznam,da je vseeno vedno lažje.Včasih sem živo sanjala da kadim,tako da sem se zjutraj spraševala,če sem spet kadila. Bernarda

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

11. dec 2015 15:54

Da ne odpiram nove teme: RealQuit so magnetki, ki naj bi pomagali pri odvajanju od kajenja.  Imate izkušnje z njimi? So komu res pomagali?

 

Ava

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. dec 2015 17:19

Imam izkušnje z magnetki, ki naj bi pomagali proti alergijam: ne pomagajo. Saj tudi ne vidim pravega razloga, zakaj naj bi - enako kot pri kajenju. Ampak če trdno verjameš, bodo pa vsaj v uteho, če nič drugega, tako da poskusi. Kar koli pomaga, ali ti daje občutek, da pomaga, pa pri tem ne škodi, je v redu.

Sonja

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

11. dec 2015 19:01

Magnetki pomagajo toliko, kolikor verjameš vanje. Bo rekla, da je učinek podoben kot pri placebo tabletah.

situla

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

12. dec 2015 0:15

Prosim, ne zapravljaj denarja za to. Kajenja te reši edino trdna volja in odločitev, da ne želiš več kaditi. Jaz, ki kadim 33 let, nimam želje nehati, vse, kar mi je uspelo, je zmanjšanje na 3-5 na teden, včasih več, če smo v družbi. V glavi še pa ni bilo dokončnega klika.

Učinek magnetkov in podobnih zadev pa je opisala Situla, se popolnoma strinjam z njo. Seveda pa je odločitev o prenehanju (ali nakupu magnetkov) samo tvoja. Držim pesti.

 

marjja

WhiteAndBlack  

član od: 11.4.2010

sporočila: 340

12. dec 2015 2:10

Nisem kadilka, je pa kar nekaj mojih bivših sodelavcev prenehalo kaditi takoj ko so prebrali knjigo z naslovom KONČNO NEKADILCI brez truda in za vedno - Allen Carr. Mislim, da je na netu celo v pdf obliki. 



Sporočilo je spremenil(a) WhiteAndBlack dne 12.dec 2015 02:12

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

12. dec 2015 8:53

Hvala vsem za mnenja. Sama sem že pred leti prenehala s kajenjem z res trdno voljo. Sem pa nameravala kupiti te magnetke nekomu, ki te volje (in tudi nobene želje) nima. Ste me prepričale. Lep dan želim

Ava

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

12. dec 2015 12:23

Ava, jaz sem slišala, oz. je bilo svetovano kolegu kadilcu pitje peteršiljevega čaja večkrat dnevno in prehrano s čimveč sadja in zelenjave (veliko surovega) ter ukinitvijo nezdrave hrane-sladkor, predelano, kava, alkohol. Ko se organizem čisti, mu tudi vnašanje strupa v pljuča paše manj in manj. Če je slučajno v tvojem gospodinjstvu, lahko mnogo pripomoreš in celo na tak način, da ne bo nič vedel. ;-)

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti