Lazanja

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

5. apr 2006 16:46

Tudi mi imamo zelo radi musako. Iz Grčije sem prinesla originalni recept in tudi začimbe.Jaz jo delam iz krompirja in malancan in seveda mesa. Oboje pa prej popečem. Čeprav pravijo, da se krompirja ne sme pregrevat, če slučajno musako ostane, pogrejem v mikrovalovni in je še vedno super... Vrhnja plast je pri meni iz narezanega paradižnika. Pozdrav, antonija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. apr 2006 21:40

Mamamia, mi zaupaš, kje kupiš plošče za lazanjo? A jih imajo v hladilniku zraven svežih njokov in testa za štrudl? Nikoli nisem bila pozorna na to, pa bi jih rada preizkusila, ko jih tako hvališ. Lep pozdrav! jasna

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. apr 2006 21:43

Plošče najdeš med špageti, rezanci, makaroni... - v kartonasti škatli. Pozdravček!

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

6. apr 2006 0:30

Jaz testenine-plošče za lazanjo vedno skuham - če so to tiste,ki jih po navodilih ni potrebno, jih vseeno kuham 1-2min, ravno toliko, da se "sprostijo". Ne vem zakaj, mogoče zaradi boljšega občutka in ker sem enkrat pri prijateljici jedla trde... Kuham pa jih v slanem kropu (brez dodajanja olja) po par naenkrat, nato pa jih odlagam v skledo z mrzlo vodo (to sem že večkrat videla početi kuharje na italijanski tv). Tako se ne sprimejo pa še ohladijo se. Preden jih zložim v pekač, jih malo obrišem s serveto. Lp! teya84

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

6. apr 2006 8:13

Musako delam tako kot xsara prejšni dan in je vedno vse vredu.Na enak način delam tudi pražen krrompir seveda dam kuhan krompir v hladilnik že olupljen in nič ne počrni.Prejšni dan si skuham še govejo juho tako mi za naslednji dan ostane samo še kuhan hren in solata.Kosilo je gotovo zelo hitro saj praktičn pogreješ in zakuhaš juho.To delam ko sem zjutraj v šlužbi da moji ne čakajo predolgo na kosilo ko se priide iz slušbe in otroka iz šole.Lazanje pa ne delam. mamazeljka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2006 10:31

Jasna1, plošče za lazanjo, ki jih ni treba kuhati, dobiš na policah s testeninami, v takih kvadrastih škatlah so. Jaz kupujem barillo, so daleč najboljše, vsaj zame. Mamamia mamamia

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

6. apr 2006 11:51

zelo dobra pride lazanja tudi z valovitimi rezanci.Skuham jih do polovice in z njimi pripravim lazanjo po receptu,katerega sem oddala tudi v bazo.Nam je na tak način zelo všeč,ker pride več testenin kakor pri klasični lazanji. gogi

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

4. okt 2006 18:19

Hojla!! Laznja mi je uspela "u nulo". Naredila sem jo po vaših nasvetih. Včaraj za danes. Surove barila plošče. Super. LP Miha-ela miha-ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti