Lazanja

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

14. okt 2005 12:20

MIRJAM je napisal/a:
Carly, kako jih pa skuhate, testenine, namreč? Jaz sem jih samo enkrat in so se vse sprijele med kuhanjem!
Na vsake tolk casa jih mal premakneš da se tolk ne sprime. Ko so skuhane jih pa plast za plastjo narazen daš. Je mal bolj zakomplicirano če se fejst sprimejo. CARLY

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. okt 2005 12:56

Jaz jih kuham vsako posebej, največ po dve skup, itak se ena plošča, če je sveža, kuha samo kako minuto in je tako zelo enostavno; daš eno not, med tem, ko naslednjo pripraviš, je ta ravno kuhana, z eno roko jemljem s penovko ven kuhano ploščo, z levo roko pa že držim novo in jo fliknem not takoj, ko prvo vzamem ven, jo še odcejam, naslednja se pa že kuha. potem jo položim na čisto kuhinjsko krpo, vsako ploščo posebej, seveda, da se ne sprimejo. Pa se mi zdi, da si tako hitreje gotov kot če daš vse naenkrat in se potem matraš dobit tiste vroče testenine narazen - ajs. Vsaka ma svoj način. Ampak res za eno lazanjo na ta način ne rabiš več kot 10-15 min. Veri

Shebear69  

član od: 5.4.2006

sporočila: 1

5. apr 2006 13:43

Pozdravljeni! Nikjer na strani nisem našla recepta za sirovo lazanjo, pa me zanima, če jo kdo od vas pripravlja in kako jo pripravi. Hvala! Shebear69

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. apr 2006 13:47

Jaz sem dala pa v vodo malo olja in se niso sprijele, čeprav jih je velik plavalo noter. jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. apr 2006 13:56

Ha, sirova lazanja bi bila ta prava z ricoto. recepta ne oznam, ker smo bolj "mesoljubci", lahko pa vprašam prijateljico, ki je živela v Italiji in je delala ne le sirove lazanje, pač pa ja tudi v mesno nenehno dojala ricoto... Glede kuhanja plošč za lazanjo: odkar se dobijo tiste, ki jih ni treba kuhati, kupujem samo še t e. Nikdar niso trde, saj se dobro natopijo z bešalom, pa še packarije je manj. je pa res, da se manj sprimejo, če dodaš olje v vodo, kot pravi jasna1. Od musake je sicer že minilo nekaj debat, pa vseeno: moja babica je krompir celo cvrla, potem pa ga zlagala izmenično z mletim mesom..musaka z velikim m, vam rečem... mamamia mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

5. apr 2006 14:27

Vedno sem uporabljala plošče ki jih je predhodno potrebno skuhati, pa je bilo vsakič preveč packanja. Enkrat vmes sem sicer kupila tiste ki jih ni potrebno kuhati in nisem bila zadovoljna, ker so bile trde. Ko pa sem nazadnje delala lazanjo, sem po pomoti spet kupila tiste že kuhane. Sem pa izvedla en trik: plošče nalagaš tako da so med seboj rahlo razmaknjene (cca pol cm) in tako se vse skupaj lepo prepoji in je super!! Od sedaj naprej bom kupovala samo še te... ivonja

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

5. apr 2006 14:47

Testo za lazanje ni potrebno kuhati. Uporabite alu folijo, tako kot je že ena pisala prej. Je enostavno ni treba pazit da se ti prismodi in tudi testo ni trdo. Pečem cca 40 minut. Čisto na koncu dam alu folijo stran in po vrhu naribam sir, ter dam še za 5 minut v pečico. tamara1

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

5. apr 2006 15:12

Dolgo časa sem delala musako iz kuhanega krompija. Potem pa mi je sodelavka povedala, kako jo dela ona iz surovega in od takra jo delam tako, kot ona. Torej, musako zložim tako, kot, če bi imela kuhan krompir, le preden jo dam pečt jo do vrha zalijem z juho. Pečem jo cca 45 minut. Moji doma sploh nočejo "stare" musake. lp Alenka

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

5. apr 2006 15:34

Moji imajo pa najrajši lazanjo z širokimi "valjanimi" rezanci, ki se med kuhanjem nič ne sprimejo. In tudi po okusu je najboljša taka lazanja - vsaj tako pravijo. Tudi dela je najmanj z njo.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. apr 2006 16:22

berem tole o "trdih" testeninah in razmišljam - če bi bile v trgovini na razpolago samo ene testenine in bi na njih pisalo, da se kuhajo 10 minut, potem bi pa po 10 minutah ugotovile, da so še trde.....ali bi jih a) še malo kuhale ali b) od tedaj naprej makarone delale same, ne glede na čas in delo jaz delam domače rezance, pa bleke, pa tudi testo za lazanjo sem že naredila, ker se mi ni ljubilo iti v trgovino. Ampak, da bi vsakič delala testo, kuhala plast za plastjo, odlagala po celi kuhinji te plasti po servietih.....samo zato, ker so bile enkrat "še trde"? Lazanja se naredi čisto običajno, nobenih redkih omak ni treba, le da se jo naredi toliko prej, da "odstoji" kakšno uro, lahko tudi čez noč. Potem se pa peče pač toliko časa, da je pečena - običajno 35-45 minut, kar je odvisno od sestavin in višine. Se pa strinjam, da je lazanja (oz. moja prijateljica Primorka temu reče pastičo) iz rezancev tudi super. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti