Lazanja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. okt 2005 12:23

Jaz krompir za musako pripravim tako, da krompir olupim in ga narežem na čim tanjše rezine ter ga narahlo prepražim na sesekljani čebuli, ga čisto malo zalijem in dušim cca 15 min. Ko se malce ohladi, sestavim musako s poljubnim nadevom, zalijem z bešamelom, ki sem mu dodala kislo smetano in potresem s sirom. Nato spečem. Lazanjo vedno pripravljam z listi za lazanjo, ki jih predhodno ne kuham...običajno uporabim Grande. Lp, Katjuška

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

11. okt 2005 12:46

luthien: pri lazanji velikokrat neredim svojo mešanico :)) in sicer: eno kislo smetano, eno jajce, sol + toplo mleko1/2dcl + 2 parmezana, zmešam v gladko zmes in potem uporabim kot bešamel... testo vedno kupim (Barila), predhodno ga kuham v vreli vodi cca 2 minuti, ravno toliko da malce naraste( je pravilno, tudi če na embalaži piše,d a ni potrebno predhodno kuhanje) kot nadev pa največkrat uporabim kar tuno iz konzerve Taja

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

11. okt 2005 13:09

Hvala za nasvet, bom probala obe varianti naenkrat. Bom kar naredila mešanico z jajcem, ki jo bom že dodajala v plasti (če sem prav zastopila), pa še počakala bom preden dam na mizo. Večkrat se nam res preveč mudi spraviti jed na mizo, kar vedno ni najboljše. LP luthien

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. okt 2005 13:57

Jaz bešamel nadomeščam s podobno mešanico: rastlinska smetana za kuhanje+jajca+mleko+parmezan+sol/poper. Se obnese. Kadar ga delam s surovo pašto namesto s palačinkami, vsako plast pašte polijem še z malo mleka, da se zagotovo dovolj napije in ni trdih kosov. Lp, tjas

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

11. okt 2005 14:04

ali se lahko testo doma narejeno zreže na primerne kose in zmrzne? In potem se samo skuhajo recimo cca. 10 minut naj vrejo? Hvala smrkolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. okt 2005 14:28

Na kraj pameti mi ne pade, da bi sama delala testo za lazanje, ko pa so kupljene plošče idealne. Zato vsaka čast tistim, ki to obvladajo oziroma rade delajo. Jaz nisem med temi, verjamem pa, da je domače testo le domače in temu primerno dobro. Včasih, ko so se dobile le tiste plošče, ki jih je bilo potrebno prej kuhati, je bilo delanje lazanje eno samo sr...Te olje v vodo, pa zlaganje plošč na kuhinjsko krpo, da se ne zlepijo. Pa so se vseeno zlepile, če si bil nespreten...bljak... Zdaj pa je rešitev elegantna, da je kaj - še nikoli ni bila lazanja suha ali trda (razen enkrat, ko sem naložila testo, ki bi ga morala prej pokuhati---to bi morali videti....). In tudi z bešamelom jo vedno delam, nam nobem drug okus v tej jedi ne gre zraven. Mimogrede, je kdo že probal delati lazanjo z dodatkom kepic ricotte? Polivko iz smetane, jajc, malo mleka in začimb pa zlijem čez musako. Pozdrav vsem, Mamamia mamamia

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

11. okt 2005 16:21

Pozdravljeni! Vedno uporabljam sveže testenine za lazanjo (plošče) iz kuruzne moke z dodatki. Sedaj se dobijo tudi pri nas, prej pa sem jih vedno kupovala v Metroju. Pri nas jih imajo v trgivini Euro Spin ali nekaj podobnega. En zavitek pride nekaj manj kot 300 sit in je ravno dovolj za srednje velik pekač. Ricotto pa kar precej uporabljam, vendar je ne dam med vse plasti. Puskusila pa sem tudi že s skuto....njami! Lp, Bojanca Bojanca

bube  

član od: 3.9.2005

sporočila: 1

11. okt 2005 22:32

tudi jaz delam lazanje z kupljenimi ploscami so boljse in hitreje se pripravi.Musako pa delam tudi iz surovega krompirja,lahko se pripravi tudi en dan prej bube

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. okt 2005 8:20

Musako delam po receptu g. Rikota iz baze. Po tem receptu se surov krompir nareže na rezine, soli in popeče. Taka musaka ima zelo dober okus, pa še prej je narejena. Sem jo že delala iz surovega krompirja, pa se ni in ni hotel zmehčat. Lp

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

12. okt 2005 13:16

Testa za lazanje naredim sama po receptu za rezance in to kar več naenkrat (iz 10 jajc). Počito testo zvaljam na mašino za rezance (samo skozi valjčke) in dobim podolgovate plate, jih narežem na poljubne krpe in skuham v slanem kropu z malo olja. Ostanek plošč posušim na prtu kot rezance in taki počakajo dalj časa. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti