Lazanja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. okt 2005 14:17

Ženskice moje, ne me napadat, rekla sem " MISLIM" ( misliti se pravi nič vedeti ), nikoli nisem poiskusila delati musako dan prej. LP

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

10. okt 2005 14:28

Kupljeno testo la lazanjo, ki ga ni treba kuhati ,ne pride trdo, če že na dno pekača poliješ bešamel. (ne šparat z bešamelom). Ko je lazanja sestavljena, jo prekrijem z alu-folijo in jo dam v peč, na koncu jo odkrijem in še malo zapečem. Še nikoli mi testo ni ostalo trdo. Lp

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

10. okt 2005 20:12

Večkrat delam lazanje.. Kupljeno testo za lazanje (suho testo) prej skuham.. Najraje naredim svoje testo... Tudi to testo prej skuham...1x sem poskusila narediti lazanje z kupljeno neskuhano testo, ker je na škatli pisalo, da testo ni potrebno prej skuhati... Vendar testo za lazanje se niso dovolj omehčale, čeprav sem dodala precej bešamele ter golaža... MYCHELLE

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. okt 2005 20:44

Lazanje vedno naredim iz kupljenega testa, ki ga ni treba kuhati, in nikoli mi še ni ostalo trdo. Potrebno pa je narediti res tekočo bešamelno omako (če se prav spomnim, je na škatli rečeno 40 g masla, 40 g moke in 3/4 l mleka - bi pa morala preveriti) in tudi mesna omaka je lahko nekoliko redkejša, testo res popije veliko tekočine. Pri zlaganju v pekač začnem z bešamelno in mesno omako ter nadaljujem s testom, končam pa tudi z mesno in bešamelno omako. Ko še ni bilo teh krasnih testenin brez kuhanja, sem jih tudi kuhala, v vreli slani vodi z žlico olja, po nekaj plošč naenkrat, da se niso sprijele, kuhane plošče sem zlagala drugo poleg druge na kuhinjsko krpo, da so se osušile. Sama pa jih nikoli nisem delala, testo za rezance ni moja najljubša vrsta testa, čeprav občudujem gospodinje (npr. mamo moje prijateljice), ki znajo narediti kot las tenke rezance za juho. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 10. okt 2005 20:45:03

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. okt 2005 20:56

anamarija1 je napisal/a:
Ženskice moje, ne me napadat, rekla sem " MISLIM" ( misliti se pravi nič vedeti ), nikoli nisem poiskusila delati musako dan prej. LP
Anamarija, nič te ni nobeden napadal, res ne, brez skrbi. Sej veš, vsak samo pove, kar ve in je že probal... in tako se vsi kaj novega usput naučimo. Lepo se imej, tjas

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

11. okt 2005 7:34

Hvala za vse nasvete, zanima me še, kako se naredi doma testo? LP smrkolina

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

11. okt 2005 7:54

Še moje vprašanje na to temo. Kaj se lahko uporablja namesto bešamela za vezavo? Okus bešamela nam namreč ni všeč in lazanjo vedno naredim brez. Potem pa je problem pri rezanju in nalaganju na krožnike. Vse se namreč kar razpada in leze. To nas sicer ne moti, ampak vseeno bi rada nekaj dodala, da je celotna zmes bolj kompaktna. LP luthien

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. okt 2005 8:12

luthien je napisal/a:
Še moje vprašanje na to temo. Kaj se lahko uporablja namesto bešamela za vezavo? Okus bešamela nam namreč ni všeč in lazanjo vedno naredim brez. Potem pa je problem pri rezanju in nalaganju na krožnike. Vse se namreč kar razpada in leze. To nas sicer ne moti, ampak vseeno bi rada nekaj dodala, da je celotna zmes bolj kompaktna. LP luthien
Ko je lazanja pečena, pokriješ s foljo in pustiš, da počiva 30-40 minut, pa prav nič se ne bo razpadlo. lp

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. okt 2005 10:22

Meni kupljeno testo za lazanjo ni preveč všeč, sploh tisti za skuhat. Vseh naenkrat ne moreš, ker se prav grdo sprimejo in imaš potem na koncu poc. Zato delam testo sama. Naredim takega za rezance, samo jajca, moka in sol. To dobro zgnetem,lahko v multipraktiku, naredim hlebčke in dam počivat vsaj za eno uro v pooljeno plastično vrečko. Lahko se naredijo že prejšni dan, ali pa zjutraj pred službo. Razvaljam tako kot za rezance, iz obrezkov, ki so debelejši pa naredim krpice za fižolovo juho.Kakšne pol ure pustim, da se malo osuši. Preden jih dam kuhat, jih razrežem - na večje kose, kot so kupljeni in kuham v kropu nekaj minut. Se nič ne sprijemajo in tudi boljši so. LP

PAJDO  

član od: 10.9.2004

sporočila: 18

11. okt 2005 10:39

Jaz prav zaradi poca ki nastane pri kuhanju kupljenega testa, večkrat spečem palačinke in jih uporabim namesto testa. Nekajkrat sem namesto testa uporabila in skuhala tudi široke rezance - sicer lazanja ne izpade tako lepa, ampak izogneš se tistemu packanju. PAJDO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti