Polnjene paprike s sirom

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

tema odprta - 9. okt 2005 17:23 | ogledi: 21.514 | odgovori: 19

Pred leti sem bil službeno v Sarajevu, kjer smo na večerji jedli kot solato papriko polnjeno s sirom. Ker mi je bilo zelo všeč, bi nekaj podobnega jedel tudi pri nas, ali pa to napravil doma, pa ne vem kako to napraviti, oz. v katerem lokalu (Gorenjska) tako papriko strežejo. Zato prosim bralce Kulinarike, da mi svojimi nasveti pomagajo.

Borko

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. okt 2005 18:05

Pozdravljen! Jaz sem papriko spkle po klasičnem postopku, jo olupila, očistila in nadevala z nadevom. Nadev: skuta, drobnjak, česen, kisla smetana, sol poper in še kaj po vašem okusuz. Razmerja ti ne morem povedat, ker vedno delam po lastnem okusu Nadevati pa moiraš zelo previdno, da ti paprika ne razpade. Sicer pa jo lahko kupiš že priupravljeno v enem izmed bolje založenih centrov - je pa draga, saj je menda specialiteta! Lp veverica

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

10. okt 2005 12:30

Hvala, veverica,vendar mislim, da ni to to. To je bila rumena paprika in če se dobro spominjam, je bila premera 7 - 8 cm in visoka ravno toliko in zelo "mesnata". Ne vem pa ali je bila kaj pečena ali ne, verjatno ja, ker sem jo lahko (servirana je bila stoječa) rezal z vilico LP Borko bvn

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

10. okt 2005 14:03

S sirom polnjeno paprikio dobiš v Joštovem hramu na Posavcu ali Podnartu (novi in stari lokaciji). Tista leži, ne stoji, zato mogoče ni isto kot si dobil v Sarajevu, je pa najprej pečena nato filana in še enkrat popečena, mislim, da celo panirana (že dolgo nisem bila tam). Je pa super. Lp

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

10. okt 2005 15:31

Kaj pa če bi poskusil kakšen sarajevski link......na kakšnem forumu vprašaš...mislim da ti bodo pomagali. Osebno ne poznam te jedi, bi pa rada izvedela recept. a pa se spomniš kako se temu reče - bom malo po internetu poiskala Lp cukrček

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. okt 2005 8:03

Maricaduso, res dobiš v Joštovem Hramu to papriko, ampak kot samostojno jed in je kot solato, kot solata je samo popečena paprika. ANJA

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

11. okt 2005 12:45

Pišem po receptu moje mami: papriko očisti, nadevaj jo z naslednjo mešanico: skuta (oz. še boljše je če dobiš trdi kravji sir iz južnih republik - tega naribaj), jajca, sol, malček popra. To nadevaš v paprike, ki jih zapreš z rezino paradižnika,paprike rahlo premažeš z oljem, daš v rahlo naoljen pekač (npr. teflonski), zraven pa lahko daš še kak krompir, narezan na večje kose. Pečeš, dokler ni pečeno (boš vedu po vonju ;)) Meni je takle pripravljena paprika njami! Če ti to ni dovolj, lahko zraven papcaš pire krompir. Tut zelo paše. Upam, da ti bo tole okej. Lp Mikica

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

11. okt 2005 12:46

O jebela cesta, šele zdajle sem prebrala, da tebe zanima solata....Sorry. Sam pomagat hotla... Mikica

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

14. okt 2005 13:55

V tem času, ko se nisem oglasil, sem raziskoval: lokal se imenuje hotel/restavracija Rimski most samo toliko, če koga zanima - brez reklame). Od ljudi "tam doli" pa sem dobil tale recept (nekaj podobnega je predstavila "stana"): Evo recepta: Za pocetak uzmi plasticnu kanticu od 2kg.sa poklopcem koji dobro zaptiva. Kupi paprika da kantica bude puna. Priprema: Paprike treba da su malo ljute jer je pikantnije, a nije obavezno. Paprike oprati i ocistiti od sjemenki i sasvim malo svaku posoliti iznutra na krpenu salvetu poredati ih na dole i ostaviti da prenoce. Naredni dan paprike treba puniti sto masnijim mileramom koji se posoli ili kajmakom po ukusu. Za mene su sa kajmakom bolje. Tako napunjene / filovane / paprike redati u kanticu jednu do druge,ali paziti da ih poklopac ne pritisne / ostaviti najmanje 1cm do vrha ili vise / kad se paprike sloze prokuhanim i ohladzenim na sobnij temperaturi slatkim mlijekom zaliti do vrha tako da sve paprike prekrije. Kanticu zaklopiti i oko 10 dana tako drzati na hladnijem mjestu,a ako je prostorija toplija i vrenje je brze. Kod konzumiranja izvaditi prema zelji paprike a kanticu samo poklopiti. P.S. Moj ti je savjet da ovo sve probas sa kanticom od 1kg,a kad probas lako je povecati kolicinu! Borko

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

14. okt 2005 14:18

Mmmm to je zelo dobro. Eno posodo teh paprik s kajmakom, sem dobila lani od prijateljice. Prijateljičin mož je to kupil na tržnici v Sarajevu (če me spomin ne vara). Lp anita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti