Tahini pasta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 7. okt 2005 13:47 | ogledi: 9.278 | odgovori: 12

Živjo,

opazila sem, da je v veliko arabskih jedeh sestavina tudi tahini pasta, predvsem za razne omake, pa tudi v falafelu. Vem, da je to iz mletega sezama in še nekaterih dodatkov...tudi okus mi je zeloooo všeč, ker sem jo že jedla "pri arabcih", ampak pri nas je niker ne najdem....mi lahko kdo pove, kje se jo da kupit (cena??), ali pa še bolje - kako jo narediti doma!? Ok, sezam bi že spražila in zmlela, ampak kaj še dodati?

LP

Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

7. okt 2005 13:52

Joj, sem pozabila še nekaj - se da kje pri nas dobiti začimbi KUMIN in pa KORIANDROVA SEMENA (to niso listki, ampak začimba)? Hvaaalaa :) in LP Zala

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. okt 2005 14:03

vse se dobi pri najboljšem sosedu Lisa

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

7. okt 2005 14:10

Zala, tahini dobiš v Intersparu na polici z zdarvo prehrano (dietični izdelki,...) in v vseh trgovinah z zdravo prehrano. Cena mislim, da je okoli 700 SIT. Lahko pa ga poskusiš narediti sama. Nekje je že bilo govora o tem, da je to moč pripraviti tudi doma. Jaz sem sezamova semena zmlela kar v mlinčku za kavo. Tudi omenjeni začimbi dobiš v Intersparu. Malo poglej, zagotovo boš našla, razen za mleto kumino nisem preveč prepričana, jaz jo prinesem ponavadi s seboj, ko sem na potovanju. Zavij v Kalčka na Trubarjevi. lp ===

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. okt 2005 14:18

Mlete kumine imaš pri nas več kot dovolj, koriandrovih semen pa tudi. Koriander v semenih imaš v Droginih stekleničkah, kot vse ostale začimbe, pa seved atudi drugih proizvajalcev. Zala, ravno ti pišem recept za linke rezine. Pošljem na zasebno. Mamamia mamamia

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

7. okt 2005 17:42

Mislim, da kumin in kumina nista ista zadeva-ali se motim? barbara

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. okt 2005 18:07

Ma jaz vas občudujem,kaj vse znate kuhat.... Teka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. okt 2005 18:23

nič se ne motiš, Barbara. Kumin in kumina sta različni zadevi. Lisa

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. okt 2005 18:44

Ena mojih najboljših jedi je še vedno brancin z zelenjavco v tahini omaki. Potem sem v navdušenju tahini pasto kupila v trgovini kalčko, naredila doma zelenjavco, vendar mi ni bilo dobro. Mogoče me bo spet spodbudilo, da poskusim. Še nekaj, tahini bi morali imeti večkrat ne jedilniku, ker vsebuje zelo zelo veliko kalcija. Mimika

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

7. okt 2005 19:07

Kumin, na katerega misliš, imajo v Ljubljani v Maximarketu na polici z "eksotično" hrano, malo levo od karijev v kozarcu (približno tretja kolona polic, čisto pri blagajnah). Imajo tudi sel koriander (pri začimbah), ampak tega imajo tudi drugje.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

7. okt 2005 23:30

Mamamia, dobila sem recept za linške rezine, res hvala (zdaj si bom lahko pekla beljake za zajtrk, in bom rumenjake sharnjevala in uporabila za linške rezine)! -zgoraj si govorila o mleti kumini - jaz pa išče kumin, ne kumine.....tega pri nas res še nisme našla, za koriandrova semena pa bom res pogledala na poličko z droginimi začimbami. d., mislim da Kalčka na trubarjevi ul. ni več...nekam so se preselili, če se ne motim. In ja, na internetu sem malo prej našla recept za domačo tahini pasto (poprašžena in zmleta sezamova semena + malo sezamovega olja....tahini je tudi osnova za tahini omako, ki se ji doda malo lim. soka, česna, soli in malo vode - nekateri temu pravijo tudi sezamova majoneza :) Če kumina nikjer drugje ne dobim, bom res šla v Maxija, kot je svetovala lucija.....Hvala! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti