Pindjur (pindžur)

neznan uporabnik
tema odprta - 19. sep 2001 21:44 | ogledi: 12.329 | odgovori: 9

Hojla!

Kako ste? Upam, da niste ze vsi od vseh teh dobrot, ki jih vsakodnevno prispevate na forum ze posteno zredili.

A ima morda kdo od vas recept za pindjur (pindžur). Meni je namrec grozno vsec od Ete Kamnik, ki ga sicer uvaza iz Bolgarije in se neznansko prilega k kruhu, mesnim jedem lahko pa ga uzivate kar samostojnega.

Hvala za pomoc. Lep pozdrav

Peter

neznan uporabnik

27. sep 2001 10:18

Malo je trajalo pa vendar je sedaj tu recept za Panžur : Sestavine 6 kg rdeče paprike 4 kg zrelega paradižnika 1 dcl olja 2 dcl vinskega kisa 10 dkg sladkorja 3 žlice soli šopek petršilja 8-10 zrn česna Postopek Papriko opečemo ( papriko razpolovimo in očistimo semena- pešica na 180 c ,tako dogo ,da kožica odstopi)in jo olupimo.Postimo čez noč,da sok odteče in narežemo na kocke. Paradižnik zmeljemo v multipraktiku. Paradižnik dušimo na olju ,da se malo zgosti nato dodamo narezano papriko,kis,sol,sladkor,peteršilj in česen. Vse skupaj prevremo in vroče polnimo v manjše kozarce. Naj vam lepo uspe.

neznan uporabnik

27. sep 2001 11:30

Zajček, Recepta za pindžur sicer ne poznam, menim pa da, v tvojem manjka nekaj pekočega. Pindžur, ki sem ga do sedaj jedel je bil vsak bolj ali manj pekoč. Takega sem jedel v Makedoniji, prodajajo pa ga tudi pri nas v kozarcih. Dopuščam pa seveda, da je lahko pindžur tudi v nepekoči obliki.

neznan uporabnik

27. sep 2001 13:50

Takšen je moj recept. Kolikor se jaz na kuhanje spoznam , bi dodala kakšen pekoč feferon,da bo panžur pekoč. V naši kuhinji nimano radi pekočih stvari.

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

11. sep 2010 9:22

pozdravljeni... jaz pa sem sinoči dobila en dober recept za pripravo pindjurja,dokaj enostaven. ker je notri tudi olje,me zanima,kakšne so vaše izkušnje... a lahko uporabim olivno olje (iz trgovine),a bolje,da dam navadnega... ne vem,a potegne okus preveč po olivnem olju,ko je narejeno? hvala vsem,ki mi boste pomagali z nasvetom....lp cheleste

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. sep 2010 10:11

Sem ga ravno danes kuhala in sem dala notri navadno sončnično olje. Moj recept je po sestavinah podoben, le, da je 3 kg paprik, 2 kg paradižnika in 4 dl olja. Meni se ga je zelo preveč, pa se je med kuhanjem izgubil. Mogoče bom za naslednjo saržo zmanjšala za 3 dl. Dodala sem 3 sveže pekoče feferone in je kar precej pekoče, bom v prihodnje zmanjšala na 2. Sem pa kuhala paradižnik skupaj z oljem, sladkorjem in kisom uro in pol, potem pa še pol ure s papriko in ostalimi začimbami.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. sep 2010 10:23

cheleste, po moje je samo olivno olje, če je močnega okusa, premočno. Kuhala sem lutenico in cepkane paprike, k obojemu sem dala olivno olje, okusa se ne čuti, nima pa to olje močnega okusa. Res pa je, da je v obeh receptih polja malo. Koliko ga je v tvojem, ne vem.

Če si v dvomih, raje mešaj navadno in olivno olje.

rimljanka

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

11. sep 2010 17:40

hvala,rimljanka...tako sem tudi razmišljala,da bom dala vsakega pol,ker pride na 8kg mase skoraj liter olja,sicer ga bom verjetno dala manj.... čeprav olje iz trgovine ni tako aromatično,kot domače,kupila sem pa olivno olje monini. lp cheleste

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

11. sep 2010 21:38

Ali mi lahko kdo pove, v kateri trgovini se dobi original pindžur? Malenkost sem ga sem naredila tudi sama, pa ne vem ali je to tisto pravo in bi rada primerjala. Hvala lepa. Kotarca

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

11. sep 2010 21:48

dobi se kar povsod...od ete,pa od tujih proizvajalcev tudi... meni je še vedno najboljši domači. lp cheleste

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti