Kitajska kuhinja

FlashM...  

član od: 6.10.2005

sporočila: 3

tema odprta - 6. okt 2005 16:47 | ogledi: 13.955 | odgovori: 17

Mene pa zanima, kako v kitajskih restavracijah pripravijo tako zelo mehko meso.

Doma sem že večkrat poskušal pripraviti podobno, vendar mi nikoli ni uspelo. Če sem meso kuhal, da bi se tako zmehčal, je imelo meso napačen okus (pač po kuhanem), če pa sem ga pekel, je bilo pa bolj trdo.

Kako zaboga to pripravijo? Prosim za pomoč.

FlashM...

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. okt 2005 17:09

Notri dajo eno kemijo (ne vem katero), ampak s pomočjo tega zmehčajo meso. Sonja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. okt 2005 17:14

Uporabljajo sol za mehčanje. Tudi mene je to motilo. Moja mongolsa govedina s porom je bila vedno trda. POtem sem pa ob upoštevanju nasveta s tega foruma meso marinirala s sesekljanimi kivijem. Bilo je zelo mehko. POjavil pa se je en problem. Nisem mogla ločiti mesa od kivija in zato se je meso bolj dušilo kot na hitro popražilo. RAzmišljam, kako se bom tega lotila prihodnjič, da bom kivi lahko ločila od mesa. Meso se zmehča tudi v beljaku, česar pa še nisem poskusila.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. okt 2005 17:23

Jaz uporabljam izključno pljučno pečenko ali pa bočnik, nobenega drugega. Meso vedno mariniram v sojini omaki z nekaj dodanimi začimbami. V močno razgretem olju v voku ga na hitro opečem, vedno po porcijah oziroma toliko, da je pokrito dno voka. Meso mora v zelo zelo vročo maščobo, da takoj zakrkne in tako obdrži sočnost. Posamezne porcije opečenega mesa spravim na toplo, ko je vse popečeno ga z drugimi sestavinami, odvisno od recepta, vrnem v vok in končam jed. Meso je vedno mehko in sočno, polno okusa, saj sokovi ostanejo v njem. Mamamia mamamia

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

6. okt 2005 18:32

Jaz kuham na isti način kot Mamamia in meso ni nikoli trdo, tudi goveje ne. Piščančje je pa tako mehko, da se topi v ustih. Nikoli ne uporabljam sol za mehčanje ali kivi (?). Kvaliteten vok in visoka temperatura... to je to! Lp, Tina

FlashM...  

član od: 6.10.2005

sporočila: 3

6. okt 2005 20:05

Ker sem v kuhanju še začetnik, bi bil zelo vesel nasveta kako se meso marinira v sojini omaki, kaj sploh je mariniranje, kakšen je postopek z uporabo pljučne pečenke ali bočnika (kaj je bočnik)??? Problem je tudi ta, da imam doma štedilnik na keramično ploščo in se verjetno voka ne da tako zelo segret kot na plinu. Ali pač? Ali bi moral morda uporablati pravi vok, namreč upoarbljam Tefalovega, ki sem ga kupil v Mercatorju? Nazadnje pa me še zanima, kako vemo da je meso od znotraj pečeno, če ga, kot pravi mamamia, na hitro opečemo? Že vnaprej hvala za odgovore!!! LP, Aleš FlashM...

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. okt 2005 20:30

FlashM mariniranje pomeni,da določen čas meso namakaš v določeni"omaki",da se meso prepoji teh okusov in je zaradi tega polnejšega okusa. .Meso mariniramo od približno pol ure,včasih tudi več ur. Mislim da tvoj vok in plošča nista problem,pomembna je visoka temperatura. Meso je tako sigurno dovolj pečeno,saj so koščki majhi in jed itak še do konca pripraviš. Sploh pa se kitajske jedi povečini pripravlja na hitro,saj le tako lahko zelenjava ostane hrustljava in prvotnega okusa. LP Teka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. okt 2005 7:58

mamamia, potem si lahko srečna, ker očitno kupuješ dobro meso. Tudi moja govedina je mehka, če mi jo da mami (brat ima kmetijo in za sebe vzgojijo posebno žival), kadar pa jo kupim pri mesarju (žal je to največkrat pri NS), pa je druga pesem. Ni tako mehka, kot bi morala biti. Kljub visoki temperaturi. Problem, ki ga vidim, pa je, da premalo mariniram. Domov pridem pozno, na poti v avtu razmišljam, kaj bom skuhala in potem je treba hitro. Za kitajsko kuhinjo (ki je pogosto na programu) imam že meso, razrezano na pravilne koščke, v zamrzovalniku. Na hitro oddajam, kratek čas mariniram in gremo. Tisto s kivijem je super. Meso je bilo zelo zelo mehko in okusno. Še eno vprašanje oziroma pomislek glede kitajske kuhinje. Kadi se in vonja. Midva sva v fazi obnove hiše. Pravkar sva jo kupila in spomladi se lotiva temeljite prenove. Dilema. Kako locirati dnevno sobo, jedilnico in kuhinjo? Sedaj je moderno, da je to v bistvu en sam prostor. Tudi meni je to všeč, samo moja kitajska kuhinja!!!?? To pomeni, da bo vonj in dim tudi v dnevni sobi. V svojem prejšnjem stanovanju je bilo tako in mi ni bilo všeč. Sedaj sva v hiši s klasično razporeditvijo prostorov in ni problema. Zaprem kuhinjska vrata in odprem okno. Razmišljam, da bi v novi hiši sicer imela prej omenjene prostore povezane, vendar bi med kuhinjo in ostalim delom bila neka drsna vrata, ki bi sicer lahko bila odprta, ko bi se cmarilo v voku, pa zaprta. pa veliko okno v kuhinji, da je lahko odprto. Kakšne so vaše izkušnje? Ali se tudi vam kadi? Da ne omenjam cvrčanja, ko se meso iz marinade da v zelo vroče olje!! Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 07. okt 2005 08:49:00

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. okt 2005 8:20

Mimika, tole zna biti problem. Kitajsko vedno delam na terasi, kjer imam prav za kitajsko ali ribe tak mali namizni plinski štedilnik na dve rinki. Pred leti so znanci najeli kitajskega kuharja, ki je pripravljal jedi za goste, katere so povabili ob vselitvi v novo hišo. Tista lepa bela kuhinja ni bila nikoli več bela. LP

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. okt 2005 8:58

Lijana, tudi o tem (gorilniku zunaj) sem že razmišljala. Sedaj si me dokončno prepričala. Mislim, da bo kaj takega. Edini pomislek, ki ga imam, je zdravje. Namreč da pozimi letaš not in ven. Vsak božič in veliko noč se prehladim. Takrat grem domov k mami speči potico. Seveda mi je vroče, potem pa grem vmes kdaj ven. Zamrzovalno skrinjo imajo v garaži čez dvorišče in podobne stvari. Si rečem: saj bom tekla in bom hitro nazaj. Res sem hitro nazaj, prehlad pa je kljub temu tu. Mimi

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

7. okt 2005 9:50

mimika, oblečt se je treba, ko letaš takole ven Tudi jaz si rečem, saj bo hitro, pa ni to to. Res je da si rečeš, pa kaj bom dala gor jakno ali bundo, saj bom hitro, ampak na koncu se pa splača, ko nisi prehlajen zaradi tega. Sem se morala tudi jaz tega navadit, ker fant živi v stari hiši in je pozimi na hodniku samo 10 stopinj ali manj, v sobi pa 20+. Ker so ločeni prostori se moram kar oblečt ko grem ven iz sobe, ker me je ena zima vnetij dobro izučila. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti