Vlaganje hrušk

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 6. okt 2005 16:30 | ogledi: 12.912 | odgovori: 3

Moj recept za vlaganje hrušk je običajen: hruške, sladkor, limona, cimetova skorjica in klinčki + seveda voda. Zanima pa me, če kdo še na kak drug način vlaga hruške. Doma jih imam kakih sto kil in se jih vsako leto naveličamo jesti, ker jih zmerom vložim na enak način. Kakšen predlog?

Staša Frank

Staša Frank

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2005 16:35

Jaz sem jih letos vložila takole: Olupila sem jih, razrezala na krhlje in po rundah kuhala (v manjšem, 2-litrskem loncu) v vodi s cca 8 žlicami sladkorja na cca 1,5 litra vode. Dodala sem limono, razrezano na kolobarje, in limonin sok. Kompot sem vrela približno 6 - 8 minut. Potem sem kompot nalivala v 0,5-litrske kozarčke (vroče), na vrh sem v vsak kozarček dala en kolobar limone in zamašila. Pustila sem, da so se kozarci ohladili, pokriti z brisačo in poveznjeni na glavo. Dobro se je obneslo, še kar močno sladko-kislo je. tjas

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. okt 2005 17:26

kaj pa marmelada? Pri nas imamo radi karamelne hruške - iz sladkorja, namenjenega za marmelado naredim svetlo rjav karamel, nanj vlijem zmiksane in prevrete hruške zmešane z želinom, potem meeeeešam, da se karamel stopi (nekaj časa traja!), dodam limonov sok in vanilijo in skuham do konca kot navadno. Hruške tudi zrežem in na hitro podušim s sladkorjem, cimetom in limono, dam v kozarce, zaprem, postavim na pokrovčke in ohladim - to potem uporabljam za pite in druge potrebe po sadnih nadevih. Lisa

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

6. okt 2005 18:50

Uau! Dobra ideja. Pa še slastno zveni! Thanx! Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti