Vaše izkušnje nova kuhinja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. okt 2005 12:24

Maja, pri hladilniku sem jaz gledala samo na varčnost (tej hudiči požrejo res ogromno elektrike) in na to, da ima aktivno hlajenje (ventilatorji, ne vem, kako je uradno ime). Razlog - ne dela se mi led na zadnji steni, zadnjič sem ga prvič čistila po letu in pol... To je zlata vredno! Kupila sem ga že pred enim dobrim letom, kar na lager še preden sem se sploh lotila kuhinje. Obliko in barvo sem izbrala izključno na podlagi funkcionalnosti - torej čim manj čudnih kotičkov in robov, ki jih je težko očistiti, in tudi čim bolj čistilno površino. Na tla sem dala pa topli pod od Juteksa (http://www.juteks.si/slo/program/index.htm; izbrala sem serijo chips in vzorec pacific), izbrala sem takega, ki je odporen na vse živo, zelo je bil trd in tako sva imela tudi full malo dela pri polaganju (sva ga kar sama), ker ga ni bilo treba izležavat, da bi se stegnil. Priporočam ga, če se boš odločila za topli pod - tudi za čiščenje je zelo fajn (predvsem ni nič videti ), pa nič se ne drsi, tak malo drugačen je od običajnih. Še vsi, ki so prišli pogledat kuhinjo, so bili presenečeni nad njim... Vsi so mi sicer priporočali ploščice ali pa laminat, ampak jaz sem hotla nekaj hitrega za polagat, kar lahko položim sama... (šparala sva). tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. okt 2005 12:34

Tjas najlepša hvala za odgovor, midva najbrž ne bova šal na topli pod, ker je bil sedaj že v tej sobi pa mi nekako ni všeč, morava pa prav tako gledat na vsak tolar. Če ni preveč bi te vprašala koliko pride kvadratni meter le-tega. Za hladilnik sva res zmedena, sva bila že čisto za Gorenjev hladilnik z dvema predaloma za zamrzovalnik, pa nama ena spletna trgovina nič ne javlja, ne vem če sploh še funkcionirajo...(shopolina) ker so bili res ugodni, drugače pa pride tak prec 155.000, electrolux pa zgolj 104.000, samo nama sam dizajn ni preveč všeč... Si res nisem nikdar mislila da bom s hladilnikom imela toliko težav!!!Tale kuhinja pa res ni mačji kašelj:) pa en finančno gledano. p, m

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. okt 2005 12:48

Heh maja, jaz sem s tole kuhinjo "doktorat" delala več kot pol leta ( s tem, da sem imela vse aparate že prej kupljene!!!), torej kar korajžno. To je pač investicija za zelo dolgo obdobje, zato se plača res dobro vse premislit. Tale topli pod me je prišel približno 2400 sit na kvadratni meter. Za kuhinjco in predsobo 50 prešernih . Tudi jaz imam majhno kuhinjo, čeprav ločeno od dnevne. Je pa taka smotana, "tunelasta" z majhnim okenjcem na koncu. Za hladilnik sem se jaz odločila za LG multi air flow. Je kombiniran, spodaj imam tri zmrzovalne predale, zgoraj hladilnik. Malo sem preskočila dizajnerstvo in zdej sem vesela, da sem to naredila. Sem bolj praktične sorte in sem raje gledala na to, kako ga bom čistila, koliko elektrike mi bo porabil, kako bo funkcionalen... Moja sestrična je kupila enega tistih starinski stil od Gorenja. Srebrn seveda. Super lepo zgleda, ampak čiščenje.... heh, vsak prstek se pozna. Ona sicer pravi, da tega sploh ne vidi, ampak zame to ni, ker je kuhinja moje kraljestvo in hočem met vse lepo (no, sveti se ravno ne, ampak celih velikih vrat od hladilnika polnih prstov res ne bi mogla gledat heh heh). Takrat sem ga ravno v akciji dobila, tako da meje zverina od 190 centimetrov prišla 108.000 tolarjev. Zgleda približno kot ta, le da je ta še cenejši: http://www.bof.si/product.cp2?guid=3A21A5DF-7A4 Uspešno izbiranje, pa cajt si vzemita, da ne bosta potem s čem nezadovoljna... tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. okt 2005 12:56

Veš midva imava kuhinjo že naročeno in jo veselo čakava - no tam sredi novembra naj bi bila nared...sedaj so pa še ostala dela po bodoči kuhinji - voda je, še elektriko je potrebno speljat po vseh kotih da bo dovolj moči za štedilnik, imava pa tudi štedilnk že vgledan - danes ga greva vplačat, Nardi, pa napa naju tudi čaka za vplačat - preko interneta, je kar ugodna in sva si jo tudi v živo ogledala (mene osebno je zelo motilo ko so večina bile krut rob in se vedno butnem z glavo ko sem večje sorte)... Sem pa tudi veliko v kuhinji, tako da gledam da mi je zadeva res všeč in seveda da je kar se da funkcionalna. No ja danes greva še enkrat na ogled (sva vsak drugi dan po trgovinah, večeri pa so kot vedno na internetu da proučujeva)...sem že bolj slabo z živci... Hvala in lepo kuhaj! Maja

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. okt 2005 13:04

Super ideje, jaz jih kar srkam, ker se tudi meni obeta popolna prenova kuhinje. Za enkrat sem se samo za nov hladilnik opogumila, pohištvo in vse ostalo še pride... Tjas, jaz sem tudi hotela srebrn hladilnik in zdaj mi ni žal, da sem se raje odločila za belega. Mogoče res izgleda malce dolgočasno, ampak cena in vse ostalo (bil je v akciji) je odtehtalo svoje. Bomo videli kako se bo obnesel v praksi... Lp, Tina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. okt 2005 13:08

Pri nas smo imeli pluto v kuhinji več kot dvajset let, zdaj imamo topli pod. Ne bi mogla reči, kateri je boljši. Pluta se mi je zdela malo pretemna, pa čeprav je bila plastificirana, je prav tako občutljiva na vodo, ni, da bi jo lahko močil po mili volji. Topli pod se lepše čisti, se pa tudi bolj vidi umazarnija, ker je zelo svetle barve. Topla sta pa obadva, ne vidim razlike. Imajo pa tudi plastične ploščice, ki se polagajo kot keramika in se tudi fugirajo. Majamarko, hladilnik vzemi tak, kot ti je svetovala Tjas, da nima zadnje stene, katera zamrzuje. Meni se je gorenjev tako zameril, da sem ga po nekaj letih vrgla ven. Se je stalno plin mašil. Zdaj imam takega, ki ventilira, pa na zadnji steni ima šobe. Je precej razlike, tudi vonja ni v hladilniku nobenega. Če ima zmrzovalne predale je dobro, da so ti spodaj in imaš tako hladilni del v višini oči. Med A in B energijskim razredom pri hladilniku ni kake večje razlike. Na dan porabi hladilnik caa 1KW, če malo več, je to 100 KW na leto, v denarju 2000 SIT. Moj ima še nulto cono, brez katere ne bi več hotela biti. Trajnost živil, na sploh mesa se za nekajkrat podaljša. Vse te novotarije pa aparat precej podražijo, pa še v beli barvi se ga težko dobi, običajno so srebrne barve ali rostrfei, to pa je že druga zgodba. Se precej pritožujejo, ker se gor pozna vsak prst. LP

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. okt 2005 13:14

Jaz imam v kuhinji po tleh ploščice, se mi zdi super, kar se polije se lepo pobriše, vzdrževanje ni zahtevno, razen lahko so mrzle, vendar pri nas niso, ker gredo spodaj pod ploščicami cevi, ki so prav prijetno tople. Kuhinjo imam veliko v obliki črke L z otočkom na sredini (narejena po meri in po najinih željah), ki mi služi kot delovna površina, kot miza za zajtrk, vedno se gor nahaja skleda s svežim sadjem. vedno sem želela imeti delovno površino tako v sredini dogajanja, da tudi ko kdo pride (predvsem za rojstne dneve) prakticiramo razne priprave jedi, pice, kruhke, slanike,... in si vsak sam lahko po svojih željah pripravi in vsi stojimo okrog, se pogovarjamo,....v moji kuhinji se stalno kaj dogaja. Pomivalca imam vgrajenega, hladilnik samostoječ, veliko svetlobe povsod, tako naravne kot luči. pa veliko polic v omarah na izvlečnih vodilih, krasno da ti ni treba prelagat in iskt nekaj čisto zadaj. Dobro se pozanimaj kaj in kako, pa predvsem svinčnik v roke in riši, meri, ....LP! ANJA

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

7. okt 2005 13:18

Tudi sama sem se pred časom odločila za nov hladilnik. Prej sem imela Gorenjevega pa je bilo ves čas nekaj narobe. Sedaj imam Candyjevega (tegale, zraven so napisane tudi osnovne značilnosti, cena tudi ni tako huda (100.000): http://www.aperio.si/article.aspx?articleid=114233) pa je super! Zdaj premišljujem, če bi kupila še njihov pomivalni stroj ... Ste me kar opogumile z dvignjeno varianto. Super ideja, sploh ne bi pomislila! zelda1

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

7. okt 2005 13:33

Že odkar smo se preselili v novo hišo (8 let) sanjam o novi kuhinji. Takrat ni bilo denarja in smo postavili kar kuhinjo, ki smo jo imeli v stanovanju. Sedaj pa je napočil čas za nabavo nove kuhinje in raziskavo tržišča. Moje želje so kar posebne, zato iščem dobrega prodajalca - proizvajalca, ki mi jih lahko uresniči. Višji pult, razen pri štedilniku, kuhinja je v obliki črke U- dobro izkoriščene kotne omarice. Na enem kraku črke U, ki je obrnjen proti jedilnici globji pult 90cm, z rolo omaricami na njemu, .... Po vaših nasvetih si sedaj želim še dvignjen pomivalni stroj, talni predali v coklu. Lijana, kje si in čigavo kuhinjo, če mi lahko zaupaš kupila ti? Katere proizvajalce - prodajalce priporočate? tanja tominec

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

7. okt 2005 13:55

majamarko je napisal/a:
Za hladilnik sva res zmedena, sva bila že čisto za Gorenjev hladilnik z dvema predaloma za zamrzovalnik, pa nama ena spletna trgovina nič ne javlja, ne vem če sploh še funkcionirajo...(shopolina)
shopolina je delovala kot "kopija" spletne strani bigbang.si, ki pa je zdaj spletno ponudbo prenesel na bof.si tako da si poglej tam, če imajo ta isti produkt, ki sta ga gledala na shopolini. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti