Mango

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. okt 2009 16:19

Če kupiš še zelenega, ga daš v papirnato vrečko in počakaš, da se zmehča in postanejo vsaj malo oranžni. Sadeži so sicer božanski, res pa je, da morajo biti zelo, zelo mehki.

 

 

Vanja

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

29. okt 2009 19:55

Kje pa v Sloveniji kupite dobre? Enkrat sem ga kupila v Mercatorju hjojj ni bil dober, sploh... lp!

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

29. okt 2009 20:48

emina je napisal/a:
Kje pa v Sloveniji kupite dobre? Enkrat sem ga kupila v Mercatorju hjojj ni bil dober, sploh... lp!
Odgovor je: Ne moreš (to je moje osebno mnenje). Pri nas se dobi samo eno vrsto manga (tiste z rdeče-zelenim olupkom), in kot je nekdo že povedal, jih pobirajo zelene, tako da ni teoretične variante, da bi razvili tisto pravo aromo. Mango je verjetno moj najljubši sadež, ampak ga pri nas čisto nikoli ne kupim, ker je preprosto škoda. Ta mango ni senca manga, kot mora biti. Evo, zdaj se mi pa cedijo sline po indonezijskih... strelka

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

29. okt 2009 23:37

strelka je napisal/a:
emina je napisal/a:
Kje pa v Sloveniji kupite dobre? Enkrat sem ga kupila v Mercatorju hjojj ni bil dober, sploh... lp!
Odgovor je: Ne moreš (to je moje osebno mnenje). Pri nas se dobi samo eno vrsto manga (tiste z rdeče-zelenim olupkom), in kot je nekdo že povedal, jih pobirajo zelene, tako da ni teoretične variante, da bi razvili tisto pravo aromo. Mango je verjetno moj najljubši sadež, ampak ga pri nas čisto nikoli ne kupim, ker je preprosto škoda. Ta mango ni senca manga, kot mora biti. Evo, zdaj se mi pa cedijo sline po indonezijskih... strelka
škoda...kakšne so pa ostale sorte manga? lp!

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. okt 2009 9:24

emina je napisal/a:
strelka je napisal/a:
emina je napisal/a:
Kje pa v Sloveniji kupite dobre? Enkrat sem ga kupila v Mercatorju hjojj ni bil dober, sploh... lp!
Odgovor je: Ne moreš (to je moje osebno mnenje). Pri nas se dobi samo eno vrsto manga (tiste z rdeče-zelenim olupkom), in kot je nekdo že povedal, jih pobirajo zelene, tako da ni teoretične variante, da bi razvili tisto pravo aromo. Mango je verjetno moj najljubši sadež, ampak ga pri nas čisto nikoli ne kupim, ker je preprosto škoda. Ta mango ni senca manga, kot mora biti. Evo, zdaj se mi pa cedijo sline po indonezijskih... strelka
škoda...kakšne so pa ostale sorte manga? lp!
Mangov je ogromno sort, mislim, da več kot 1000. Meni najljubši je zunaj travnato zelene barve, znotraj pa živo oranžen, ne me vprašat po sorti, jedla sem ga v Aziji in tudi Afriki. Več o mangih pa ve stric Google. strelka

ašim  

član od: 21.11.2010

sporočila: 28

29. maj 2011 10:56

jaz ga kupim kjerkoli pač je.pol pa ga dam na okensko polico za 2-3 dni ga olupim,odstranim meso s koščice in ga

pojem.vedno je božanski.

 

 

 

              lp

ašim

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. maj 2011 14:37

ašim je napisal/a:

jaz ga kupim kjerkoli pač je.pol pa ga dam na okensko polico za 2-3 dni ga olupim,odstranim meso s koščice in ga

pojem.vedno je božanski.

 

 

 

              lp



ašim

 

Priznam, nisem še jedel manga v državah, kjer rase, ampak tako hudo slabi pa tile, ki se jih da kupiti pri nas, menda niso ...

Kot je že kdo pred menoj napisal: dam ga v vrečko, včasih s kakim jabolkom ali banano, deluje pa tudi brez, in počakam, da je na otip skrajno mehak.

Moram pa popraviti dve zmotni trditvi. Parafraziram:

1) "Pri nas se da kupiti samo eno sorto." Ni res, videl sem že Tommy Atkins, Kent in Keitt, pa tudi eno drugo (večjo) sorto, katere imena pa ne poznam.

2) "Pri nas se da kupiti samo mange, ki so bili obrani nezreli." Mar ni t. i. "kraljevski" mango (ki ga sadjeinzelenjavarji prodajajo večinoma po debelih 15 €/kg) ravno mango, ki je bil obran zrel?

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. maj 2011 16:57

Meni je odličen zajtrk zmiksan mango s pomarančnim sokom. Lahko se ga pripravi že zvečer in da v hladilnik za čez noč, če se zjutraj mudi.

Zdajle ga imajo v akciji v Hoferju. Ni ravno vrhunski , je pa čisto OK.

 

lp

robida

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. maj 2011 22:05

meni je pa ta iz hoferja najboljši kupljen pri nas. je pa zanimivo, da je zelen in zrel, sladek in mehak, ga kar z žličko pojem. jami!

www.mojalbum.com/naredilaana

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

6. mar 2013 17:39

Mi kdo lahko pove, kje nam najbližje raste mango in kdaj je sezona?

Hvala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti