Zamenjava srčne zaklopke

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. jun 2011 15:04

Jaz nisem čisto nič užaljena. Ne zaradi sebe, ne namesto drugih. Očitno res zelo različno dojemamo sporočila.

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jun 2011 15:44

Pri vsem tem je pomemben tudi podatek, da je roncolino še rosno mlada (saj nisi jezna, ker to povem, kajne?) in tako rekoč na pragu življenja, Vendelina pa izkušena ženska s kar nekaj kilometrine na različnih področjih za seboj; če bi vedela, koliko je roncolino stara, bi bil zaključek gotovo drugačen; ker z manj kot 20 leti starosti je naše pisanje vendarle drugačno kot če pišemo s 30 in več leti na hrbtu.

 

Sicer pa, ni ga čez različna mnenja in njih soočanje tu gor; to je velika vrednost tega foruma.

 

Mamamia

mamamia

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

6. jun 2011 18:43

mamamia je napisal/a:
če bi vedela, koliko je roncolino stara, bi bil zaključek gotovo drugačen; mamamia
 
Roncolino je napisal/a:
Lani aprila je bil operiran fant, pri 18 letih, menjava aortne zaklopke. Roncolino

Roncolino je napisal/a:
In ja pri 18 take izkušnje niso nič kaj zabavne in tudi drugače človek doživlja vse okoli sebe in ni se zabavno spoprijemati z izivi pejmo umret ali pa preživeti.

Roncolino je napisal/a:
Sama sebe nimam za šibkega človeka, navsezadnje en bi vsak dna po šoli tekala v bolnico na obisk, pa potem domov za knjige

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. jun 2011 20:04

Mamami veš da nisem jezna, se mi zdi da večina tako ali tako ve da sem bolj pri "tamalih" na forumu. In definitivno drži da je pogled na svet in način pisanaj in odzivanja drugače. Priznam da sem včasih kar eksplozivna za vse skupaj ampak takšna sem in rada imam svoj karakter. Nisem pa pričakovala da bo moje pisanje za sabo potegnilo vse to kar je, sem pa vesela da se je na koncu javil še kdo in z nami delil izkušnje izza bolniških sten Roncolino

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

7. jun 2011 9:04

Ker že debatiramo o umetnih srčnih zaklopkah, bi pa jaz rada slišala vaša mnenja, izkušnje,... glede prehrane. Marevan (ta je najbolj razširjena tabletka) je nujno potreben pri umetni zaklopki, to vem. Vem pa tudi, da vitamin K spreminja njegovo delovanje. Torej naj bi se le temu izogibali. Vendar, ta vitamin je skorajda vse povsod prisoten, nekje več, nekje manj, kajne.

"Srčniki" naj bi se izogibali vsemu, kar je zeleno, pa nekateremu sadju, pa baje da tudi stročnice so vmes, pa drobovina,...

Kako se vi spopadate s tem?

Mnenja zdravnikov so si različna; nekateri storog prepovedujejo določena živila (brokoli, jeterca, krvavice, blitva, špinača,...), nekateri pravijo, da je treba  zaužiti  vsak dan enako količino določene hrane. Spet drugi pa pravijo, da naj se čimmanj obremenjujem s tem, ker je marevan tisti, ki to ureja.

Torej, vaša mnenja? Mogoče tudi kakšen primer celodnevnega jedilniki?

 

Lep, dan (upam, da ga bo kaj)!

atos

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. jun 2011 11:04

V vseh 15 letih po operaciji, mojemu možu NIKOLI niso omenjali nobene diete. Jasno da se prehranjuje zdravo, torej malo maščob, belo meso, veliko zelenjave in sadja.. - tako kot itak zdravniki priporočajo vsem.

Lisa

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

7. jun 2011 12:52

Ne, ne, saj ne gre za dieto, bog ne daj, gre za omejevanje določenih živil.

Hvala, Lisa

atos

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jun 2011 13:39

Moja tašča ima tudi umetne zaklopke, letos je trideset let, pa nikoli ni pazila pri zelenjavi in sadju, pač pa pri maščobah, svinjskem mesu in preveč hrane.

lp

cervus

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. jun 2011 14:01

Moja mama je "prepoved" zelenih živil dobila na pisno. In v teh letih je že tudi sama ugotovila, da če si privošči preveč npr. domačega radiča, solate, stročnic, itd... so na kontroli gostote krvi takoj spremembe in ji morajo povečati dozo marivana. Špinače ne je več sploh, zelja tudi ne, radiču in solati se sicer težko upre, ampak pazi, da je to čim redkeje in v majhnih količinah.

Je pa to sranje, ker je taka prehrana malo skregana z načeli zdrave prehrane. Moja mati ima zraven še sladkorno in je to en cel doktorat, kako jest, da boš jedel prav za eno in drugo.

tjas

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. jun 2011 15:48

Na ustreznem  mestu pravijo takole:

...

Jejte uravnoteženo, zdravo prehrano. Jeste lahko vse vrste sadja in zelenjave, le količina naj bo čez vse leto čim bolj enakomerna. Najbolj enakomeren naj bo vnos zelene zelenjave in živalskih jeter, saj ta živila lahko zmanjšajo učinek antikoagulacijskega zdravila.

...

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti