Zamenjava srčne zaklopke

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. okt 2005 0:25

Malc, moja mama jih ima 64. Novembra so ji opraviil tisto... kako se že reče??? Z eno sondo so ji šli po glavni žili iz dimelj so srca, da so vidli, v kakem stanju je ožilje, srce in zaklopka. Za tem je morala pri domačem zdravniku opravit še par pregledov (sluh, zobje,....) in izvide poslati v Klinični. Kjer so seveda izvide izgubili. Marca sem, jaz oprimist, klicala na kardio oddelek in nadlegovala in utrujala, naj mi vsaj približno povejo, al bo operacija čez pol leta al čez dve..... in tako je gospa na drugi strani ugotovila, da manjkajo izvidi. Še dobro, da sem mami takrat tečnarila, naj naredi kopije vseh izvidov. Tako smo jim kar po faksu poslali te izvide in začeli čakat spet znova... Kot sem že omenila, je prejšnji mesec ministrstvo za zdravje dalo 5,5 miijarde tolarjev za skrajšanje najbolj "sramotnih" čakalnih dob in tu so že prvi učinki... med drugim tudi vabilo moji mami. Moj nasvet - bodite tečni, tako kot sem bila jaz. Kličite na oddelek za kardiologijo v KC (če seveda spadate po Klinični center, če spadate pod Maribor, kličite v tovrsten oddelek tam). V KC imajo v bistvu pisarno za informacije v vsakem oddelku. Jaz sem jim razložila, kaj hočem in kaj me zanima.... in se je gospa le potrudila obrtniti par papirjev. Ko so papirje imeli, sem nato klicala na interno kliniko, kjer so mi zelo zadržano okvirno povedali.... po leta plus ali minus... Srečno in bodite ustrajni. Če ima tašča kardiologa, h kateremu - upam - hodi na kontrole, je tudi njegova dolžnost in možnost, da urgira. tjas

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

8. okt 2005 16:12

Tjaš, naši srčni kirurgi (še posebej v ljubljanskem KCju) so pravi strokovnjaki. Tega ti ne govorim le za tolažbo. Prav dobro poznam stanje na tem področju, saj je tudi moj oče potreboval njihovo pomoč. Pozanimali smo se na vseh mogočih koncih, tudi v tujini, in nek zdravnik iz Nemčije mi je rekel: "...a iz Slovenije ste. Pa saj imate tam najboljše kirurge." In res smo imeli dobro izkušnjo. Vso srečo naslednji teden! lunacka

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

9. okt 2005 13:48

Tjaš,ne morem si kaj,da ne bi napisala par besed. razumljivo je,da te je strah,saj vsaka operacija,to je poseg v clovekovo telo,ni od muh. Je pa res,kakor je bilo tu ze napisano,da imamo v Sloveniji vrhunske zdravnike ravno na podrocju srcne kirurgije. Ali ves,kateri zdravnik bo operiral? Delam v KC,pa jih kar nekaj poznam.Toda to ne spremeni dejstva,da lahko pohvalim prav vse od prvega do zadnjega.Vsi so eksperti. Me pa skrbi dejstvo,da jih precej (najboljsih) odhaja iz KC,med njimi tudi srcni kirurg ,ki je vrsto let uspesno in inovativno opravljal take operacije na srcu. Tukaj se dejansko vidi stanje,v kaksnem je nas najvecji center "zdravja",kakor mu nekateri tudi pravijo. Ne skrbi,vse bo v redu,ceprav ne bo isto kot je sedaj nikoli.S tem mislim,da se ji bo zivljenje kar v nekaj stvareh spremenilo.Vazno pa je,kot je ze nekdo prej napisal,da bo ziva in bo se vedno vrsto let z vami. LP Evelyn Sporočilo je spremenil(a) Evelyn dne 09. okt 2005 13:49:09

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. okt 2005 14:09

No, danes ob 15.30 se začne operacija. Prej sem jo šla še na ekspres pokukat, da sem vzela še njeno pižamo, ker bo po operaciji dobila bolnišnično. Sem res en ujokan otrok, ampak sem komaj zadrževala solze. No, če boste imele in imeli popoldne minutko časa in proste roke, stisnite pesti za mojo mamo, da se bo vse uredu izteklo. tjas

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. okt 2005 14:36

Na vso moč držim pesti!!! Bernarda

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

12. okt 2005 14:38

Tudi jaz. Vse bo OK. Drži se! ===

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

12. okt 2005 14:42

Sploh ne misli na to,da bi lahko šlo kaj narobe.Mama je v dobrih rokah! Držim pesti jesen

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

12. okt 2005 17:12

Se pridružujem z držanjem pesti - saj pravijo, da imamo odlične operaterje - sem prepričana, da bo vse po sreči! Javi, kako se je izteklo. LP Dušanka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. okt 2005 19:12

Tudi jaz držim pesti ,vse bo dobro ,boš videla. lp goga

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

12. okt 2005 21:31

Tjas, kako je sedaj z mamo? Je bilo vse po sreči? Veliko nas je bilo v mislih s teboj in tvojo mamo, in verjamemo, da je sedaj že vse za njo in je vse v redu. Nič nisi javila, kako in kaj - težko čakamo tvoje sporočilo. Mirno noč Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti