Kakšen fižol kupujete

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 5. okt 2005 20:04 | ogledi: 2.908 | odgovori: 5

Včeraj sem otvorila sezona fižola v zrnju (zame je to bolj zimska hrana). Kuhala sem češnjevec, kupljen pri NS. Motilo me je to, da se je kožica večine zrn odlupila in je zato izgledal dokaj neokusen. Vsaj zame. Kakšen filžol kupujete? Lani pozimi sem nekajkrat kupila adzuki fižol, ki je zelo privlačen na pogled tudi ko je kuhan. Vendar bi rajši fižol iz naših logov.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. okt 2005 21:55

Hm, jaz ga uporabljam le za mineštrice, tako da kupujem kar tistega v konzervi, in to tatemnega, da rata lepa fižolovka tjas

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. okt 2005 8:12

Mimika, fižol je bil najbrž star, še od predprejšne sezone, letošnjega pa tako ali tako še ni. Mi smo tudi včeraj jedli fižolovo juho, kupila sem ga v Tušu in se je lepo skuhal. Ga vedno malo več naredim, shranim v hladilnik, da ga imam še za dodatek k solati - potem mi ni treba kuhat krompirja za endivijo ali radič, včasih naredim čez dva dni še joto. Je pa ta fižol, ki ga kupujemo, povečini uvoz iz Kanade. Še tistemu češnjevcu na trgu ne zaupam, je vprašanje, od kod je, le cena je precej višja. LP

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

6. okt 2005 8:13

Meni se zdi najboljši domač fižol, ki ga mi imenujemo "sivček". Ima rumeno stročje, ko pa dozori je zrnje sive barve. Možno ga je tudi kupiti na tržnici. Lep pozdrav, Alenka

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

6. okt 2005 9:25

Tudi meni se je zgodilo s fižolom enako kot Mimiki. Kupila sem ga v Šparu in ni bil najboljši. Tušev se meni obnese, zato ga kupujem zdaj tam. lp Mateja

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

6. okt 2005 11:40

Se strinjam z Alenko. Najboljši je domači fižol. Ko mi svojeda domačega zmanjka, kupujem sivčka ali češnjevec na tržnici in nikoli v trgovinah, ker je le ta poškodovan od strojnega luščenja in tudi zato kožica odstopa in se polovičke delijo. LP Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti