Recept za profiterole

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. okt 2005 8:17

Zala, dobiš recept, ti ga bom poslala v slovenščin. Zdaj še imam čas, sem do pnedeljka na bolniški. Pozdrav,mamamia mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. okt 2005 9:16

Blanka, vedela sem, da nekje sem sledila ta recept. sedaj ga bom poskusila prevesti iz italijanščine testo: 3 jajca,100 g moke, 100 g masla,sol krema: 4 rumenjaki, 4 dl mleka 80g moke,80g sladkorja,van. eksenca. krema prince:4 dl sladke smetane, 200g sladkorja, 2 rumenjaka. 50g lešnikov,30g slasdkorja,stepena smetana za dekoracijo, 1 jajce. Priprava testa: maslo ratopimo, dodamo kozarec vode , postoipoma dodamo moko, pazimo, da se ne delajo grudice, solimo, in vse skupaj na rahlo premešamo. Posodo odstavimo in dodamo jajca,premešamo, tako, da dobimo gladko maso.V pomaščenem pekaču oblikuješ kroglice 1 cm premer, kroglice namažeš z ražvrkljanim jajcem. Pečico, daš na 200 za 15 minut. pusti, da se ohladijo. Lešnike prepražimo( nisem prepričana, da sem se pravilno izrazila, kajti nisem strokovnjak za peko slaščic),olupimo in potolčemo,raztopimo sladkor, dodamo lešnike ter premešamo.Prestavimo jih v drugo posodo ter temeljito stepemo dokler ne dobimo lepo zmes. I krema:segrejemo mleko s polovico sladkorja malo vaniljeve eksence, naj to zavre. Rumenjake pa sladkor stepemo s paličnim mešalnikom, dodamo moko(postopoma) , razrečimo z mlekomin vse skupaj še malo segrejemo. Na zmernem ognju, mešamo toliko časa dokler ne postane krema gosta in gladka, dodamo lešnike. v kroglicah vbrizgamo kremo. Postavimo jih na pladenj v obliki hribčka. II krema: Raztopiš sladkor , dodaš koščke čokolade in smetano, odstaviš in dodaš rumenjake. Takoj poliješ po kroglicah (profiteroles). Robove pladnja pa okrasiš s sladko smetano. Žal mi je,da ti ne morem posredovati slike, to je nekaj prekrasnega za videti, Splača se preizkusiti.Ko bom lahko bom tudi jaz poskusila pa ti poročala. P.S. Upam, da sem ti dovolj jasno napisala, saj veš moja slovenščina je kar je, pokazala pa sem le voljo. Počutim se kot Mamamia ( po dolžini teksta), z razliko, da ona obvlada slo. Pa še enkrat se opravičujem napakam LP vsem. lovrič anamarija

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

7. okt 2005 7:27

Kaj da ni kreme???????? Za kaj pa je potem napisan mascarpone pa jajca itd.??????? Blanka boljše poglej.....mi te profiterole delamo že sigurno 4 leta.....pa moj fant jih dela v gostilni kjer dela....in nikoli ne ostanejo......edina napaka je ta da smo preveč leni da bi jih pekli, tako da kupimo že pečene princeske in jih napolnimo s kremo iz mascarpona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti