Recept za profiterole

BLANKA  

član od: 29.7.2004

sporočila: 30

tema odprta - 5. okt 2005 14:21 | ogledi: 11.670 | odgovori: 14

Pošljite če imate.

Lep deževen dan.

BLANKA

BLANKA  

član od: 29.7.2004

sporočila: 30

5. okt 2005 14:52

TO ni "čisto" pravi recept. Kreme sploh ni... Mogoče ima še kdo kakšno idejo. BLANKA

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

5. okt 2005 15:10

A ti mogoče misliš profiterole kot jušni vložek,če ja,ti napišem recept. Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. okt 2005 16:31

Profiteroli so kolački iz paljenega testa, polnjeni s kremo in obliti s čokolado. Ali pa polnjeni s sladko smetano. Recept je torej za testo kot za princeske, le da jih potem ne prerežemo za polnjenje ampak kremo vanje nabrizgamo. Jaz se ne matram s paljenim testom, kupim tisto gotovo Podravkino zmes za princeske. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. okt 2005 16:34

Sem pozabila - tisti ameriški link, ki ga je poslal pokrovka, je pravi. Sem pa pri prijateljih enkrat jedla torto s profiteroli. Podlaga je bil dunajski biskvit, krema je bila delno vanilijeba, delno čokladna, narejena z želatino, v kremi pa so bili skriti mičkeni profiteroli...mljac. Mamamia mamamia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. okt 2005 17:45

Mammamia, takšno torto kot jo opisuješ, sem videla lani enkrat v Avstriji na Rosenbergerju (oz. po novem Landzeit)....v kremi so bili takšne "mini princeske", jaz pa se nisme mogla spomniti da so to profiteroli....No, zdaj bom vedela! :) amapk a se ti profiteroli ne zmehčajo v kremi? Meni so namreč všeč samo dokler so hrustljavi :)) LP Zala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. okt 2005 19:11

Hrustljavi res niso, ampak ko med zobmi začutiš v čokoladni ali vanilijevi kremi testo, potem pa se to razlije po jeziku še smetana...O, kje so zdaj ti užitki (jaz namreč jem neke polnozrnate kekse ali pa albert - si nisem mislila, kako okusna sladica so lahko..) Mimogrede, Zala, si dobila sliko linških rezin? Če je to pravo pecivo, ti pošljem še recept (oziroma sken, če znaš nemško?) Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. okt 2005 19:55

Enkrat sem delala profiterole doma, vendar mi niso bili tako dobri kot v Italiji. Problem je bil namreč v čokoladni kremi. ta se mi je preveč strdila. Mislim, da se jih bom spet lotila in tokrat čokoladni preliv razredčila s tekočo sladko smetano. S San Francisku sem jedla profiterole, prelite s karamelno kremo. Bili so fantastični. No, še ena ideja. Pred nekaj leti sem kupila profiteroli torto pri Bofrostu oziroma neki podobni firmi, ki razvaža zamrznjeno hrano. Sicer nisem nek lljubitelj oziroma pogosti odjemalec tega (pravzaprav je bila ta torta zadnja, ki sem jo kupila), mi je bila zelo dobra. mimika

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. okt 2005 23:39

mamamia, pravkar sem preverila - dobila sliko linških rezin, ki zgledajo res "ta prave". Nemščino razumem, ampak iz te skenirane slike ne morem brat, ker je tekst tako na drobno napisan, zato lepo prosim za prevod.... LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti