Slabokrvnost!

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

16. feb 2008 22:45

Bion 3 kapsule iz lekarne in sok rdeče pese iz Špara zjutraj na tešče. S tem se borim proti slabokrvnosti in posledični utrujenosti. seherezada

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. feb 2008 9:16

Nasja, saj pravzaprav res ni pomembno, koliko je železa v prehrani ampak je pomembno samo to, koliko ga (lahko) telo sprejme. Če ga v prehrani ni dovolj, ga seveda telo ne privzame dovolj, če ga je v prehrani dovolj, pa mora biti v obliki, da ga telo lahko sprejme.

Velika izguba krvi v času menstruacije pa posledično seveda pomeni veliko izgubo železa, ki ga telo ne more v kratkem času nadomestiti, pa spet sledi menstruacija, torej je železa v krvi stalno premalo, ne glede na prehrano.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. feb 2008 20:23

Sama imam komaj opazne menstruacije, pa imam že celo večnost slabokrvna. Ne pomaga nič. Se glede tega enostavno ne sekiram več, ravno tako ne zaradi nizkega pritiska. Mislim, da sva z veri kljub temu čisto fejst, saj nama ne piše na nosu, da sva malo anemični in da se nama rado frklja v glavi.

Loni Makaroni

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

17. feb 2008 23:27

Jaz se pa "sekiram", če sem slabokrvna, ker potem ne moram biti krvodajalka Sem pa, odkar redno vsako jutro spijem Basico Vital, kar precej "dobrokrvna". Sem šla po prvi krvodajalski po tistem, ko sem začela z Basico, malo bolj natančno brati sestavo, pa sem ugotovila, da je v njej tudi precej železa. Ergo, odkar pijem to, me na Zavodu za transfuzijo še niso zavrnili Je pa res, da sem pred tem redno uživala Algeo in železove pripravke, ampak takrat mi je količina hemoglobina precej nihala, zdaj se pa ustalila pri okoli 130+ Poskusite.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. feb 2008 3:56

Še ena slabokrvnica. Bila sem zelo slabokrvna, omotična in nenehno utrujena. potem sem zvedela za pripravke In...... in jih redno začela uživati kot dodatek k prehreni. Sedaj je stanje normelno, počutje pa dobro. Edino na kar moraš paziti je to, da je vse naravno.

Kyara

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

18. feb 2008 8:16

Trenutno sem na Retaferju, ker mi že od malih nog manjka železa. Večkrat so mi tudi v žilo vbrizgali železo, pa nič ne pomaga. Zdaj so ugotovili, da imam slabo presnovo, ki iz hrane ne pobere teh stvari. Namreč sem nora na zelenjavo, zdajle spomladi se kar pasem na travniku (v mislih imam nabiranje tegrata), jem suho sadje, zlasti suhe marelice, pa nič ne pomaga. Jaz rečem , da ima vsak nekaj, kar mu manjka. Skrbim seveda za primerno hrano, ampak je malo upanja, da bo v moji krvi kdaj dovolj železa. Pekarica

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

18. feb 2008 9:50

... hrana ki je dobra za to so koprive,špinača,jetrca,rdeča pesa,rdeče meso... panaja

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

18. feb 2008 17:59

S prehrano se lahko samo kolikor toliko ohranja raven železa v telesu, nadomestiti pa ga ne moremo, če nam ga resno primanjkuje. Potreba po železu se poveča zaradi izgube krvi, pa tudi zaradi vsakodnevne fizične aktivnosti. Retafer tablete pomagajo, vendar so zelo težke za želodec (vsaj za mojega), še posebno na tešče, kakor naj bi se jemale... drugače pa ena dobra novica za vse slabokrvne: KAKAV vsebuje veliko železa, tako da imamo izgovor za kakšno noro dobro Lind čokolado-s čimveč %kakava. mala zelena

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

18. feb 2008 18:17

Namesto retafer tablet mam jaz gemaj (vino). tumpika

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. feb 2008 18:31

Res je, še najbolj pomaga črn refošk in pršut, zato imam jaz konjsko kri

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti