Še enkrat pasulj!!!

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

6. nov 2005 18:49

Mamamia si se pa potrudila ,svaka ti čast!Prvo probam vojnički pasulj potem se javim,samo ne bo tako hitro ker ta teden kuha mož,on pasulj dela kar iz vrečke. lep pozdrav goga

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

6. nov 2005 19:23

Mamamia feomenalna si.Hvala za recept-poročam o uspehu. kalcicl

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. nov 2005 19:48

No, samo da mi je ratalo.Knjiga je ta teden še pri meni, tako da lahko še kdo obudi kak spomin. Sem malo listala in brala, kako so delali goveje pečenke in zrezke, pa musako in podobno. Kot da bi brala kakšno res praktično babičino knjigo - če izvzamem "dodatek jedem" ali vegeto, so v receptih same naravne sestavine, priprava jedi pa zelo preprosta in naravna (razen prežganja pri pasulju in omakah, ampak prav prežganje je tisto, kar da polnost okusom..pač po sistemu če je dobro, ni nujno, da je tudi zdravo). mamamia mamamia

rega  

član od: 21.6.2005

sporočila: 20

7. nov 2005 8:07

Odgovor veseli Vesni! Odogovore na veliko vaših vprašanj boste našli v učbeniku, ki ga uporabljabljajo na srednjih živilskih šolah v programu "kuhar". Učbenik je "kuharstvo za vsakogar" ali pa samo "kuharstvo" odvisno od letnika izdaje. Knjgo-učbenik imajo v večini knjigarn, kjer prodajajo učbenike za srednje šole. Čudovita zadeva, je pa kar obširna knjiga in vas popelje lepo po vrsti od področja do področja (osnove, predjedi, juhe.......), zato ne obupat. Ko je čas berite lepo od začetka....... Jaz prebiram kuharice vedno, ko imam malo več časa, pa se mi vedno zdi, da sem odkrila kaj novega. Za peko peciva in slaščic je prav tako za boljše razumevanje in uspeh pri delu dobro najpej kupiti učbenik"Slaščičarstvo", ki ga imajo za učbenik slaščičarji. Dobi se enako v knjigarnah kot kuharstvo. Enako je s pripavo kruha.... o vsem se poučite iz učbenika za peke! Sama sem si te učbenike kupila veliko kasneje kot prve kuharice, ker nisem vedela zanje. Sem pa strastna zbiralka kuharskih knjig in revij z recepti oz. vsega kar se nanaša na kuhanje in peko. imam kar precej tega okrog 200 knjig in vse revije Dober tek, Pet zvezdic, Lisa.... ter občasnih tematskih izdaj. Še vedno mislim, da je osnova vsega pa le učbenik za posamezno področje, pa tako zelo dragi kotkuharice niso. (stanejo med 3.000,- in nekja manj kot 5.000 Sit).To je bilo še lani, ko semkupila zadnjo izdajo učbenika Kuharstvo ( imam 4 izdaje) vsaka nova prinaša več,zato kupite zadnjo izdajo, mislim, da ima letnico 2004, knjige nimam pri roki. Upam, da vam bo nasvet prišell prav. Jaz vsakomur, ki me vpraša katero kuharico kupiti, da bo znal pripravljati posamezne stvari odgovorim "najprej učbenik, potem pa za posamezne kuharice za veselje in ideje. Obstaja sicer kar nekaj kuharic, ki na podben način kot učbenik podajajo temeljna znanja kot je napr."Velika šola kuhanja" in še nekatere druge,vendar so veliko veliko dražje kot učbeniki. Lepo pozdravljeni in veliko uspeha,predvsem pa zadovoljstva pri kuhanju! rega

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

7. nov 2005 8:24

Mamamia, prav lepa hvala za recepte. Sedaj si jih moram še sprintati, potem pa preizkusiti. Upam, da mi bo uspelo. Še enkrat hvala in lep dan, sabrina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. nov 2005 13:00

Tudi jaz imam učbenik Kuharstvo. Podedovala sem ga od sina, ki je hodil v gostinsko šolo. Moram reči, da sem se kar veliko naučila iz njega, pa čeprav kuham že več kot 30 let. Tudi recepte uporabljam, ne samo teorijo. Je sicer iz leta 1999, tako da bo verjetno res potrebno nabaviti novejšo izdajo. Pa malo bom pobrskala, kaj še imajo zdaj v knjigarnah, kar se učbenikov tiče. Mamamia, tebi pa najlepša hvala za recepte. Mogoče bo pa tale pasulj res pravi. Mi že diši. lp Julija

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

8. nov 2005 17:39

Čist po pravic povedan vojske dol na jugi, razen hrane ,nisem nikol pogrešal.Mamamia bi te prosil še za vojaški prebranc(s pečeno ovčetino se mi še sedaj po več kot 20 letih sline cedijo) in hvala za recepte ,ki si jih dosedaj objavila.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. nov 2005 21:33

Avtorici Kuharstva sta dve, prva je Pepika Levstek, druge se ne spomnim. Se strinjam, da je knjiga zakon, nadvse primerna za darilo "svežim" kuharicam, ostalim pa tudi koristi. rimljanka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. nov 2005 11:46

Druga avtorica je Andreja Grum. lp Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. nov 2005 12:16

Mesok, bom pobrskala po tisti knjigi in ti pošljem. Jutri dopoldan, ker je doma računalnik pol nekih novih virusov (hči pač ne upotševa opozoril...), pa je na remontu. Še dobro, da mi v službi nihče ne gleda pod prste. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti