Mandljeva moka

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

tema odprta - 3. okt 2005 7:05 | ogledi: 28.023 | odgovori: 12

Zanima me, kje se da kupiti mandljeva moka? Informacijo nujno potrebujemo.

Že vnaprej najlepša hvala!

Lp, Tanja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. okt 2005 8:22

Mislim, da gre za drobno zmlete mandlje. V Italiji jih prodajajo kot "farina di mandorle", prevajalec recepta pa se ni potrudil, da bi recept "ponašil", tj. uporabil izraz, ki tudi slovenski kuharici kaj pomeni. Zelo pogost problem pri prevajanju receptov. LP teta torta

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

3. okt 2005 13:12

O katerem receptu pa teče beseda TanjaG.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. okt 2005 14:18

Ja jaz tudi mislim da so to drobno leti mandlji. LP ANJA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

3. okt 2005 14:24

Ja, sigurno so to zelo fino mleti mandlji - tako kot sladkor v prahu (saj se tudi temu lahko reče sladkorna moka). LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. okt 2005 14:57

Da ne omenjam kokosove moke. Kaj ko bi jo začeli imenovati kokosova (na)strganka ali (na)ribanka?!

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

17. jan 2011 9:48

V Italiji sem nedavno kupila "farina di mandorle", bila je v akciji, za 500 gr 5 evrov. Zanima me, kje jo uporabljate in kako je s trajanjem? Ali bo kaj narobe, če bi jo dala v zmrzovalnik, kot nekateri dajejo ostale moke, da jih ne najdejo krilatci? Hvala. Kotarca

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

17. jan 2011 9:57

Jst jo imam v hladilniku, zdrži brez problema 3-4 mesece. Saša

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

17. jan 2011 10:05

V splošnem je lupinasto sadje (npr. orehi, mandlji, lešniki) precej podvrženo oksidaciji. Obstojnost teh plodov je najboljša v lupini. Ko so enkrat strti (iz lupine), zlasti pa po mletju (na tem mestu dodajam še mleti mak ), hitro stečejo oksidativni procesi (---> žarkost ). Primerno pakiranje (modificirana atmosfera in zaščita pred svcetlobo) to nekoliko upočasni, prav tako dobrodošlo je zamrzovanje. @ Kotarca – zamrzovanje bo vsekakor podaljšalo obstojnost izdelka , v splošnem pa je bolj priporočljivo kupovanje celih plodov in mletje pred uporabo. Čeprav nove metode v živilski tehnologiji običajno zagotavljajo zdravstveno in kakovostno ustreznost izdelkov celo še nekaj časa po izteku priporočenega roka uporabnosti, po mojih informacijah pri mletih orehih, maku,... temu ni tako. Celo »datum uporabe« ni najbolj zanesljiv, zato, če že kupite »mleto« in lahko izbirate, vzemite tisti zavitek, ki ima daljši datum uporabe . kafetarca Sovica Oka

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

17. jan 2011 14:34

Mandljeva moka so zagotovo mleti mandlji, tako da je najbolje kupiti mandlje si jo "narediti" doma. Pa fajn je, da mandlje prej namočite v vodi za par ur, potem jih tudi olupite brez težav. Pri naši hiši smo presni vegani, ne uživamo niti žit, tako da redno meljemo moko iz mandljev, lešnikov, orehov, sezama, lanenega semena (no, ta je za vezavo, namesto jajc).... neny111

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. jan 2011 22:04

Pred kratkim sem kupila kokosovo moko - tako fino, kot sladkor v prahu. Sijajno se je obnesla. Ker je predraga, da bi jo kupovala kar tako, me zanima, če bi lahko preprosto zmlela kokosove kosmiče (to, kar sicer poznamo kot 'kokosovo moko') v kavnem mlinčku? Ali gre morda za drugačen postopek obdelave?

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti