Posušene brusnice

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 2. okt 2005 11:55 | ogledi: 9.542 | odgovori: 16

V trgovini sem zasledila posušene brusnice. Kako jih uporabljate?

Jaz še tapravih nisem v življenju videla in ne jedla. Vem da so posebnost na štajerskem koncu in da pašejo zraven divjačine. Sem pa res en " brus ".

Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. okt 2005 12:10

Nič nisi brus, če nisi poskusila brusnic. Saj jih še številništajerci niso. res se najbolj podajo k divjačini, in to kot gost brusnični kompot oziroma še bolj nekakna marmelada. Suhih pa še res nisem uporabljala. Morda bi jih namočene intako razmehčane lahko dala v polovice breskev ali hrušk ob divjačini? Mamamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

2. okt 2005 20:40

Hej, če ne drugače v muffinih... lp juhica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. okt 2005 21:21

Jaz jih kar jem kot rozine - za mehur...njami, vedno jih prehitro zmanjka...tako da ni časa kaj drugega ustvarjat...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. okt 2005 22:54

Posušene brusnice? Lumpica, kje si jih pa vidla, jaz bi to imela za kompot kuhat. tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. okt 2005 9:20

Tjas jaz jih ponavadi kupim v večjih trgovinah alla Leclerc ali Mercator pri oreških (leclerc jih ima zraven sadja kjer so tudi mandlji, lešniki...) Aja so pa ameriške brusnice, če je ok, jaz jih full vneto jem zaradi mehurja ker je vse skozi fuč... lp, m

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. okt 2005 11:36

majamarko, sigurno bodo delovale. Jaz sem skoraj 2 leti nazaj imela vnetja mehurja na vsake 3 mesece in sem na enem forumu prebrala da so brusnice odlične za zdravljenje oziroma preprečevanje. Takrat sem naredila potem kuro (en mesec) s kapsulami, ki imajo izvleček ameriških brusnic. Od takrat (trkam na les!) me je samo enkrat še zvilo, ampak samo zato, ker sem bila sama kriva (en teden sestankov in zadrževanja vode...) Držim pesti da se pozdraviš! lp, Marija

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

3. okt 2005 13:40

Hoyla, vse sem ze imela napisano.. ko pa sem dala odpsolji, mi je racunalnik zablokiral.. in zdaj se lahko enkrat pisem.. Torej.. Tudi jaz jem te posusene brusnice "kar tak", zaradi mehurja. In od kar jih jem, je kar boljse z mojim mehurjem. Sem iz stajerskega konca.. in na policah nasih trgovin (Spar, Era,..) sem te brusnice zasledila komaj pred parimi (2-3) meseci. Pred tem pa sem v lekarni (pred kakim dobri letom in pol) komaj nasla brusnicni caj in brusnicni sok, ki je pa bil/in je precej predrag! Sedaj pa zasledujem na policah trgovin vedno vec brusnicnih izdelkov (suhe brusnice, bonboni, marmelade,...). LP vsem, Heike

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

4. okt 2005 17:25

Galyka hvala. Vem da naj bi to delovalo, samo jaz imam od četrtega leta probleme z mehurjem in ledvicami (sem bila pred tem v bolnici ko sem imela zlom stegnenice, pa se je veliko ležalo in vmes prišlo tudi do vnetja), tako se mi ta zadeva sedaj vse skozi ponavlja, pa je za kak mesec vredu, pa spet, pa na veliko pijem brusnični sok in jem suhe brusnice pa je to res zgolj za nekaj časa vredu, pila sem tudi gornikov čaj vendar ni prav priporočljiv za daljšo uporabo... sem pa v osnovnošolskih časih imela kar velike težave, sem mislila da bo prišlo celo do operacije, ker se je pojavila bulica, vendar se je izkazalo da je vodna in je kar sama po sebi potem izginila, se pa vse od takrat zelo pazim in hodim oblečena kot kaka stara mama z bodiji in tadebelimi nogavicami... A obstaja še kaka domača stvarca da bi si to malce lajšala? Vem tudi za koprivov čaj... Lp, Maja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. okt 2005 18:42

Brusnice sem pred caa pol leta kupovala za mamo in sicer zamrznjene. Dobila sem jih v Merkatorju, pa niti niso bile tako drage, 1 kg bi prišel caa 1000SIT. LP

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

5. okt 2005 6:57

Ojla! Jaz bi pa rada nasadila ameriško brusnico, pa jo iščem in ne najdem. Mi lahko kdo sporoči, kje lahko kupim sadike? Pa en lep dan želim vsem na forumu kljub dežju. Za vsakim dežjem enkrat sonce posvet.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti