Baklava

neznan uporabnik
tema odprta - 17. sep 2001 19:06 | ogledi: 3.345 | odgovori: 6

Zanima me, če jo je že kdo naredil sam? Recepte namreč imam, rada bi prebrala vaše mnenje, izkušnje, nasvete.

Beti

neznan uporabnik

28. nov 2001 11:10

Baklavo sem naredil po receptu Marinke Pečjak, le da nisem rezal rombe ampak kar pravokotnike. Izdelek je bil prav dober. LP

neznan uporabnik

28. nov 2001 11:30

Tudi jaz sem jo ze sama delala. Bila je dobra. Recept sem ze pred tedni poslala na KulsLo, pa ga se niso objavili - morda ga ne bodo-spregledala sem namrec, da je tam ze en recept za baklavo....kar korajzno, gotovo vam bo uspela! Marta

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

12. sep 2003 17:45

Glede na izkušnje moje tete bi rekla, da je recept Marte Krašovec "ta pravi". Orehe je namreč treba sekljati in ne mleti. Teta pravi, da tako mora biti, ker je drugače baklava zbita. Dodatek limone je stvar okusa, osnovni recept je baje nima. Teta doda tudi 1 celo limono, narezano na tanke kolute, ki jih je treba razporediti na že pečeno baklavo. "Kore" za baklavo so res vlečeno testo in čim tanjše, baje dela Žito ta prave. Pa še mimogrede: ker bi naj bili recepti lektorirani, je morda lektor-ica spregledal/a: piše se RAZTOPINA in tako tudi vse izpeljanke iz tega in ne RAZSTOPINA. Pa brez zamere

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

14. sep 2003 15:52

Najboljši sosed uvaža tudi prave "bosanske kore". So cca trikrat dražje od Pečjakovih, razlika pa ni omembe vredna. Očetova sestrična in Srbije, ki je pri nas poleti pekla zeljanice, baklave in druge pite celo pravi, da so naše boljše. lp, Irena

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. sep 2003 10:37

Ko smo ravno pri baklavah, ali kdo zna narediti sladico, podobno baklavi? Namesto vlečenega testa uporabimo tanke rezance, ki so zaviti v majhno rolico?!

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

15. sep 2003 13:48

Jaz sem naredila baklavo ampak z natrenom. Zelo dobra ampak manjka občutek sladkobe (goste), ki je značilna za baklavo. Drugič definitivno naredim s sladkorjem ! LP! amadeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti