Princeske

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

5. okt 2005 8:11

Samo to bi še vprašala malo me bega 6 ali 8 jajc, kaj mi svetujete v čem je razlika? Lepo prosim še to potem pa na delo! mperhaj

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

5. okt 2005 9:30

Število jajc je odvisno od njihove velikosti - torej več drobnih in manj debelih. LP Lenka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. okt 2005 17:37

Lenka je že odgovorila. Odvisno od velikosti jajc. Ko dodaš 6 jajc, dobro razmešaj in razmisli, ali je dovolj mehko za brizganje. Zamisli si, da mora iti skozi tisto vrečko, zato preveč trdo ne sme biti. Mehko pa tudi ne. Aja, še moja skrivnost. Vedno dam 2 ali 3 dag več moke. Da je zadosti gosto. POtem lahko dodaš več jajc. Morda zato skoraj vedno dam 8 jajc, ne samo 6. Ugotovila sem, da je boljše, če je malo gostejše testo.

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

8. okt 2005 14:16

Mimika hvala za recept princeske so mi krasno uspele upoštevala sem vse kar si napisala in je res super pa še veliko jih je. Pri kremi pa nisem bila preveč pazljiva, ko sem vmešala smetano, zato se mi je sesirila. Naredila sem jo še drugič in je bilo v redu. lp Mateja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti