Ohrovt-kako ocvreti

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 29. sep 2005 14:18 | ogledi: 3.720 | odgovori: 5

Ali mi lahko kdo pomaga kako bi ocvrla brstični ohrovt - ali bi ga bilo enostavneje zaviti v listnato testo in speči (ali ga prej odmrznem ali skuham). Rabim za prilogo. NUJNO

LP

Marjeta

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

29. sep 2005 15:35

Jaz brstični ohrovt skuham, potem pa na maslu popražim precej česna, zalijem s kislo ali sladko smetano, popopram in vmešam odcejen ohrovt. Nam je to krasna priloga k mesu in npr. pečenem krompirju. Dober tek LP Dušanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2005 19:17

Kaj pa če ga pohaš - paniraš - moka, jajce, drobtine? Ohrovta še nisem, sem pa cvetačo že dostikrat, kar surovo in je bilo super! Veri

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

29. sep 2005 19:20

Tudi jaz ga še nisem panirala, sem pa tudi že cvetačo, bučke, jajčevce, šampinjone - vse je šlo odlično, kako bi pa bilo z ohrovtom, pa res ne vem - morda res ne bi bilo slabo, a ne? Bo treba enkrat poizkusiti. LP Dušanka

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

29. sep 2005 21:20

Kadar imam malo vec casa in v kuhinji tudi se kaksno dodatno moc (z dvema rokama)za kosilo pripravim zelenjavo v Tempura testu,hcerki pa vedno navijata za pohane sampinjone v pivskem testu,(ali pa kaksna druga zelenjava) Ravno mi je prislo na misel,da bi ohrovt zavila v rizeve listice in ocvrla,sicer se nisem preizkusila. Ali ima katera izkusnje z rizevimi listici? LP marmeladka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. sep 2005 14:01

Evo, včeraj sem probala takoj po tem postu tu:) Uspelo 100 na uro! Nisem mela svežega, zato sem odmrznila 10 brstičnih ohrovtov, jih povaljala v moki, 1 razmešanem jajcu in potem v sezamu, ker nisem mela drobtin in ker je tako boljše. Ocvrla v mali kozici v navadnem sončninem olju in to je to. Fant je gledal kroglice in se spraševal, kaj je not (ma rad take zadeve), potem je bil pa čisto paf, ko je prerezal zadevo;) Brstični ohrovt je namreč njegova najljubša zelenjava:) Skratka obema je bilo zelo všeč! Bo pa treba preizkusit še vse ostale variante:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti