Merske enote

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. nov 2012 11:29

hm. ne vem.. najbolj hvalijo intenzivnost americolor (vsaj rdeča je ena najintezvinejših). pa meni so ful lepe barve. ko se jih jaz kupila so bile tukaj vredu cene: http://stores.ebay.com/Tomsann-Cake-Art-Supplies/Ame in poštnino kombinira. in dosti hitro so prišle.

ninka123  

član od: 25.2.2015

sporočila: 1

8. jul 2015 10:22

Služi 8 browniji                         

Sestavine:
5 unč nesoljeno maslo, pri sobni temperaturi
7 unč grenko čokolado, topljeni
1 pokal sladkor
2 žlički vanilije Extract
¼ žličke soli
1 žlica kakav v prahu
2 Veliki Jajca
2 žlici tople vode
1 čajna žlička Instant Espresso Powder
2/3 Cup of All Purpose Moka

Proces,

1) Pečico segrejte na 350. Spray za 8 z 8-palčni peto ponev z non stick kuhanje škropiva in postaviti dno z pergamentni papir. Dati na stran.

2) V majhni skodelici zmešajte toplo vodo z instant espresso prahu, razveljavilo.

3) V veliki skledi zmešajte skupaj sladkor in maslo, dokler puhasto. Dodamo jajca, vanilijev ekstrakt in espresso zmes. Beat, dokler se vse skupaj.

4) Dodajte stopljeno čokolado in stepemo, dodamo suhe sestavine in vse skupaj premešamo, dokler je to vključeno, vendar ne več kot premešamo.

5) Pour testo v vaš pripravljen pekač in pečemo v pečici približno 40 do 45 minut oziroma dokler ko zobotrebec vstavi v sredino pride ven z vlažnimi drobtin, ne pa mokro testo.

6) Zanimive približno 5 minut v ponvi in ​​jih nato prenesemo v hladilno omaro popolnoma ohladi.

Narežemo na palice in služijo!

Recept: Laura Vitale

a bi mi lahko kaatera prevedla te unče v slovenske merske enote?

hvala že vnaprej .

ninka123

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

8. jul 2015 10:47

Unče bodo še šle, 1 pokal sladkorja pa zna biti malo nerodno (če vzameš Stanleyevega.....)

Raje verjemi, da je mišljena skodelica..... slabega četrt litra.

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. jul 2015 16:18

140 g masla sobne temperature

200 g stopljene cokolade

200 g sladkorja

10 ml vanilijevega ekstrakta (ali ruma,....)

1/4 zlicke soli (dober scep)

15 ml kakava (cca 5 g)

2 veliki jajci

30 ml vroce vode

1 zlicka instantne kave 

 80 g moke

Pecico segrej na 180C, 20x20 cm pekac namasti in oblozi s peki papirjem (lahko samo eno od tega)

Stopi instant kavo v vroci vodi. Stepi maslo s sladkorjem, postopoma dodaj jajci, vanilijev ekstrakt in kavo. Primesaj stopljeno cokolado in vse suhe sestavine - ne mesaj predolgo. Zlij v pekac, peci 40-45 min oz. ce preveris z zobotrebcem se le-tega drzijo vlazne drobtine ne pa mokro testo (pazi da ne prepeces, zobotrebec ne sme bit suh)  Hladi 5 minut v pekacu, nato prenesi na resetko in popolnoma ohladi. Narezi na rezine.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti