Rdeče zelje

neznan uporabnik
tema odprta - 17. sep 2001 13:03 | ogledi: 5.699 | odgovori: 8

Zanima me priprava rdečega zelja, poskusila bi še kaj drugega kot "navadno" dušeno rdeče zelje.Hvala, nestrpno čakam vaše ideje:

neznan uporabnik

17. sep 2001 13:45

Lahko ga pripravite v solati enako kot belo zeljo: na tanko ga narežemo,dodamo krompir (jaz dam vročega)ali fižol, sol, česen, olje, kis in po želji malo narezane čebule¸. Mi dodamo tudi celo kumino. Druga možnost pa je, da ko pečete svinjsko meso v pečici, daste k mesu na široke trakove narezano surovo rdeče zelje. Začinite enako kot meso. Jaz ponavadi pečem zelje skupaj s kareji ali rebrcami. lp Špela Spremenil(a) - spela dne 17 sept 2001 13:46:42 Spremenil(a) - spela dne 17 sept 2001 17:25:15

neznan uporabnik

17. sep 2001 16:17

Pita z zeljem Vlečeno testo: - 40 dkg moke, - ¼ l vode, - 1 jajce, - 2 žlici olja, - 2 žlici limoninega soka, - sol Nadev: - 10 dkg masti ali olja, - 1 kg sladkega zelja, - 2 čebuli, - 10 strokov česna, - sol, poper, - kumina Poliv: - 1 kisla smetana, - 1 dcl mleka, - 2 jajci, - sol, poper Napravimo vlečeno testo, ki naj pol ure počiva. Medtem prepražimo čebulo, narezano zelje, solimo, popramo in pražimo toliko časa, da se zelje zmehča. V manjšem pekaču po plasteh nalagamo testo, ga potresemo z zeljem, polijemo s prelivom, dokler ne zmanjka sestavin. Poliv napravimo tako, da vse sestavine razžvrkljamo. Preden je pita pečena, jo polijemo s 3 dcl vrelega mleka. Ponudimo toplo. Beti

neznan uporabnik

17. sep 2001 18:25

Špela, ali date zelje v pečico istočasno kot meso ali nekaj časa kasneje? S katerimi začimbami pa ga začinite? Beti

neznan uporabnik

17. sep 2001 19:06

Običajno ga dam zraven mesa že kar na začetku, ker ga prej nič ne blanširam. Začinim ga pa bolj na klasičen način: sol, česen, poper in kumina. lp Špela

neznan uporabnik

17. sep 2001 19:20

Škoda, da za vaš recept nisem vedela že včeraj, ko sem pekla rebrca! Enkratna ideja, v bližnji prihodnosti jo bom preizkusila! Beti

neznan uporabnik

17. sep 2001 19:31

Prej sem pozabila napisati, da zelje med peko malo zalivam z vodo. Ne veliko, da potem meso ne plava v vodi in bi bilo kuhano namesto pečeno. Mogoče bi bilo dobro na koncu zelje malo zaliti z vinom. Sem se ravno spomnila, poskusila pa še nisem. Včeraj pa sem za kosilo pekla kareje (ne v kosu, ampak posamezne). 20 minut pred končano peko sem na njih "nametala" bukove ostrigarje in jih malo posolila. Pojedli so jih kot bi mignil. Zraven ostrigarjev sem pa ponudila še tržaški preliv. lp Špela

neznan uporabnik

18. sep 2001 7:40

Špela in Beti hvala za ideje, v bližnji prihodnosti bom vse tudi preizkusila.Posebej mikavna je tale pita z zeljem, ki jo verjetno lahko uporabim tudi kot prilogo k mesu-namesto krompirja ali riža, kaj ne?

neznan uporabnik

18. sep 2001 10:37

Ja, pita je lahko priloga k mesnim jedem namesto riža ali krompirja. Lahko pa jo ponudite tudi kot samostojno jed ali kot poobedek dobri juhi. Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti