Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. okt 2005 11:32

d., naredi paradižnikovo pito: slano krhko testo, gor pa rezine paradižnika in sira, pa zapečeš v pečici. Seveda ne pozabi na začimbe... Lahko dodaš še kako drugo zelenjavo, da bo bolj zanimivo. Ali pa če narediš pico z veliiiko paradižnika... Veri

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. okt 2005 12:06

d., za porabit paradižnik - jaz sem včeraj naredila kanelone iz palačink. Nadevala sem jih s popraženo mešano zelenjavo z malo mletega mesa zraven, čez vzak kupček sem dala še tri rezine paradižnika, zavila in zložila v globlji pekač. Še po vrhu sem prekrila z rezinami paradižnika. Nato sem prelila s pol rastlinske smetane za kuhanje in pol bešamela, posula s papriko v prahu in parmezanom in v peč. Bilo je za prste polizat tjas

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. okt 2005 12:24

U! Hvala za predloge! Za danes sem se odločila, da bom verjetno naredila kakšen dober stejk in veliko zelenjave. Jutri pa upam, da se bom lotila paradižnika. Vse ideje so super, samo časa pa ni in ni dovolj. Mogoče bi mi uspelo, če bi že danes pripravila testo ali spekla palačinke in jih jutri nadevala. Aja, še vprašanje. Kako pa delate slano krhko testo? A se lahko doda tudi skuta? Lisičke sem pripravila tako, da sem najprej popražila dve šalotki (lahko tudi navadno čebulo), dodala dva stroka česna in potem še narezane (natrgane) lisičke. Pražila sem toliko časa, da je povrela vsa voda, ki so jo spustile gobe in dolila kakšen deci sladke smetane in dve žlici kisle, posolila, popoprala, potresla s peteršiljem in nakoncu stisnila še malo limone. Simpel, ampak fino! lp ===

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. okt 2005 13:14

d, slano testo naredim kot sladko, samo brez sladkorja: samo margarina in moka, pa malo večji ščepec soli kot pri sladkem. Rada pa dodam še začimbe, kurkuma recimo je zakon v krhkem testu, pa origano in bazilika bi lepo pasala k paradižnikom. Če dodaš še skuto (lahko z njo tudi delno ali čisto nadomestiš margarino), pa bo to bolj skutno testo, ki je meni osebno mogoče še bolj všeč, fant ma pa rajši krhko, se mi zdi... Probaj, 1x to, drugič ono... V krhko testo lahko daš tudi mast (svinjsko), namesto margarine ali pa samo kako žlico zraven, za okus, če ti je všeč... Meni je testno samo iz masti in moke premastno in zato po navadi malo goljufam in dam malo vode zraven, da ni treba toliko masti - ampak če je boš dala preveč, bo testo bolj trdo oz. manj krhko. Lahko pa narediš tudi različico testa, ki je nekaj med vlečenim in krhkim - se da več maščiobe, v tem primeru maslo, margarina ali olje, kot pri vlečenem, ampak še vedno sta glavna moka in voda, pa dobiš testo za samose, ki bi ga lahko tudi za to uporabila... lahjko narediš kake paradižnikove žepke ali pa čez vikend ketchup - mamamia ima dober recept. Veri

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. okt 2005 13:22

Kaj pa jajce? A ne gre v testo tudi jajce?

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

5. okt 2005 13:23

Koruzni čips s tremi omakami (sir, avokado, salsa), pšenične tortilje, popečena zelenjava (paprika, korenček, bučke, čebula), koruza v paradižnikovi omaki s čilijem, solata

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. okt 2005 16:27

d., v testo seveda lahko daš jajce, nujno pa ni. Jaz navadno dam rumenjak, včasih celo jajce, če ga pa nimam, pa tudi nič, pa tudi gre - v testu za samose pa ni jajca. Veri

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

6. okt 2005 12:27

Zelenjavni ragu s koščki seitana in kislo smetano, testenine, solata s fižolom.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. okt 2005 22:29

Brokolijeva juha s kislo smetano, testenine z domačim pestom, solata, jabolčni puding. LP Zala

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. okt 2005 8:11

_ZALA_ je napisal/a:
Brokolijeva juha s kislo smetano, testenine z domačim pestom, solata, jabolčni puding. LP Zala
jabolčni puding...Doma narejen? kako? sliši se zanimivo...kako pa narediš brokolijevo juho? Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 07. okt 2005 08:12:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti