Vegetarijanska kosila

basket  

član od: 3.1.2015

sporočila: 34

27. maj 2018 1:46

Ponedeljek: spanska tortilla, zelena solata s fizolom. Pripravila sem se malico za naslednji dan, in sicer solato z rizem, crnim fizolom in zelenjavo

Torek: cicerinkin kari

Sreda: ravioli v paradiznikovi omaki, zelena solata s fizolom

Cetrtek: pita zepki napolnjeni s falafli, zelenjavo in omako iz tahinija

Petek: pecen krompir, zelena solata s fizolom in avokadom

Sobota: pica (pa ne domaca)

v nedeljo pa bo fizolova juha in cvetaca v solati

basket

basket  

član od: 3.1.2015

sporočila: 34

27. maj 2018 2:35

Ponedeljek: spanska tortilla, zelena solata s fizolom. Pripravila sem se malico za naslednji dan, in sicer solato z rizem, crnim fizolom in zelenjavo

Torek: cicerinkin kari

Sreda: ravioli v paradiznikovi omaki, zelena solata s fizolom

Cetrtek: pita zepki napolnjeni s falafli, zelenjavo in omako iz tahinija

Petek: pecen krompir, zelena solata s fizolom in avokadom

Sobota: pica (pa ne domaca)

v nedeljo pa bo fizolova juha in cvetaca v solati

basket

Kolebnica  

član od: 12.3.2017

sporočila: 24

28. maj 2018 19:23

Pita žepki s falafli - hvala za idejo, to bomo jedli jutri.

Danes smo pa makarone z omako iz zelenjave, humusa in kikirikijevega masla, včeraj pa lazanjo z jajčevci.

Kolebnica

Kolebnica  

član od: 12.3.2017

sporočila: 24

10. jun 2018 18:59

basket je napisal/a:

Kolebinca, mi lahko zaupas receot za omako iz humusa?

Jaz pa sem vceraj naredila krompir s cvetaco (https://www.allrecipes.com/recipe/222670/cauliflower-and) zraven pa zeleno solato s fizolom.

basket

Basket, nič posebnega - malo popražene čebule, malo paprike in dodan humus, ki nam je ostal, žlica kikirikijevega masla in malce sojinega mleka. Taka kremna omaka je nastala, ki se je lepo oprjela makaronov. :)

Danes: mlad pečen krompir, pražena zelenjava - bučke, čebula, paprika in mešana solata.

Kolebnica

Kolebnica  

član od: 12.3.2017

sporočila: 24

15. jun 2018 19:32

Danes: domača pica, obložena z zelenjavo

Sicer pa ta teden še: šmorn in kompot, rižota z zelenjavo, popečen tofu v omaki in makaroni.

Plan za vikend: jutri široki rezanci z omako iz šampinjonov in brownie, v nedeljo pa taco polnjen z omako iz sojinih koščkov in zelenjavo.

Kolebnica

basket  

član od: 3.1.2015

sporočila: 34

22. jun 2018 8:32

Hvala za idejo Kolebnica, bom poizkusila ob priliki.

Jaz pa sem vceraj prvic skuhala kari s ciceriko, cvetaco in redco kari pasto (https://wholefully.com/chickpea-and-cauliflower-curr). Bil je odlicen in bo redno na jedilniku.

basket

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jun 2018 9:04

Sicer nismo vegetarijanci, a med tednom velikokrat skuham kaj brez mesa. Predvsem kaj s čičeriko in lečo, z veliko indijskih začimb, na temu curry. Le zelenjave ne dodajam, ostajam zgolj pri stročnicah, le včasih dodam kak krompir. 

Tudi bulgur je velikokrat na vrsti, pa pira, da ni vedno rižota z rižem ampak je zelenjava pripravljena tudi z različnimi žitaricami.

Ste že poskusili lignje z bulgurjem?  Ali palačinke, nadevane z namazom iz gob in svežih zelišč?

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. jun 2018 09:06

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. jun 2018 11:49

Kako pripraviš lignje z bulgurjem? Bom hvaležna za recept.

 

naor

basket  

član od: 3.1.2015

sporočila: 34

23. jun 2018 7:09

Jaz lignjev sicer ne jem in bulgurja tudi se nikoli nisem pripravila, ker sem po resnici povedano kar pozabila nanj. Ga moram ob prvi priliki kupiti!

Jaz sem vceraj naredila juho s crnim fizolom po mehisko, zraven pa cesnov kruh. Fizola sem namenoma skuhala vec, tako da bom danes delala polpete iz crnega fizola in rdece pese.

basket

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti