Vegetarijanska kosila

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

30. jan 2015 18:25

Danes:stročji fižol s korenčkom v omaki,polnozrnata žemlja

Jutri:bujta repa

linolina

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. feb 2015 20:20

Juha iz kolerabice, kmečke kumare, proseni polpetki, motovilec v solati.

Noa

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

14. feb 2015 12:11

Špinača iz čemaža,pire

Jutri: Nadevane paprike s šampinjoni,zeleno lečo,zapečene v pečici,zraven pa motovilec in rdeč radič z domačega vrta.

linolina

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

17. feb 2015 7:50

.. včeraj se je zgodil nek dogodek, zaradi katerega sem se odločila, da počasi eliminiram meso iz svoje prehrane... razen rib...vse ostalo meso gre pa-pa.. tako da bom zdaj bolj aktivna v tej temi :):)

težko bo, ker si do zdaj kosila brez mesa praktično nisem predstavljala, povsod sem ga tlačila zraven, vsaj za okus...

*********************

danes bom delala polnozrnate testenine (široki rezanci) in omako iz šampinjonov, zraven pa zeleno solato.

samanty

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

17. feb 2015 10:13

samanty je napisal/a:

.. včeraj se je zgodil nek dogodek, zaradi katerega sem se odločila, da počasi eliminiram meso iz svoje prehrane... razen rib...vse ostalo meso gre pa-pa.. tako da bom zdaj bolj aktivna v tej temi :):)

težko bo, ker si do zdaj kosila brez mesa praktično nisem predstavljala, povsod sem ga tlačila zraven, vsaj za okus...

*********************

danes bom delala polnozrnate testenine (široki rezanci) in omako iz šampinjonov, zraven pa zeleno solato.



samanty

 

Zakaj pa se ti je meso zamerilo, če smem vprašat?

the tina

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

17. feb 2015 10:31

ne spada v to temo, če pa te res zanima, čeprav ne vem zakaj... ti lahko napišem na privat sporočilo.

samanty

anibas1  

član od: 30.8.2008

sporočila: 43

18. feb 2015 15:10

Včeraj sem naredila kremno brokolijevo juho, kuskus z grahom in motovilec z jajčko.

Danes pa krompirjev golaž brez mesa in jabolčni zavitek.

anibas1

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

19. feb 2015 15:16

sirovi štruklji

ameriške palačinke

danes pa še ne vem, moram malo pobrskat po idejah...

samanty

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2015 16:59

Berem tole pa nič kaj dosti stročnic - leča, čičerika na primer , ne vidim. Mi smo sicer izpričani mesojedci, a čez teden vsaj za moža običajno delam zelenjavo ali pa stročnice. Ko kuham lečo potem skuham več vrst in shranim v hladilniku, pa potem kombiniram z zelenjavo, krompirjem, s čičeriko, jo uporabim kot prilogo, če je morda le meso kak dan itd.

meni so odlične enolončnice iz več vrst leče, čičerike in fižola na primer, ali s krompirjem, od začimb pa običajno uporabljam takšne, da jed diši na Indijo. Torej kumin, kurkuma, ingver, koriander, muškat ... ali pa k ar curry mešanica ali garam masala, če se mi ne da vsake posebej.

Čičerika s špinačo na primer in panir sir (ali pa tofu) kot dodatek, da je jed bolj pestra.

 

Pa polpeti iz jajčevcev na zelenjavni podlagi so ena tak fina jed, pečena paprika polnjena s krompirjem tudi.

 

Veliko kombiniram testenine z zelenjavo. Kuhane testenine vmešam v praženo zelenjavo - ravno danes sem prepražila čebulo, zelje, rdečo in rumeno papriko, začinila s korinadrom in kurkumo, sol, poper, čili, malo paradižnikove mezge in v to vmešala kuhane testenine. Za prste polizat.

 

Enako delam z rižem - hladnega prepražim z razno zelenjavo in potresem s svežimi sesekljanimi zelišči.

 

Pa polento razdrobim, prepražim čebulo in opečem polento, preko vržem stepeno jajce, zapečem in s skledo solate je to en prav dober obrok.

 

Da ne omenjam žitaric, te so pri nas tudi veliko v uporabi, z zelenjavo in še čim. Bulgur, kvinoja, amarant, pira ... (ne vem ali so vse to žitarice ali sodijo kam drugam?). Pa seveda kuskus z različno zelenjavo, da ajdove kaše sploh ne omenjam (pol riža, pol kaše plus veliko zelenjave, pripravi se kot rižota .... Pa ričota (kot rižota iz ješprenja ...)

 

Evo vam torej nekaj idej od zagrizene mesojedke.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 19. 2015 17:03

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

22. feb 2015 16:06

Danes:pica iz polnozrnatega testa z veliko zelenjave(malancani,feferoni,gobe,paprika,olive) in po vrhu malo sira

Jutri:stročji fižol s korenčkom v omaki,domača polnozrnata žemlja

Torek:pirin zdrob z zelenjavo,domač motovilec in rdeč radič

linolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti