Vegetarijanska kosila

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

2. okt 2005 11:50

Tudi jaz sem ZA :) Tako kot pravi VilmaS, tudi jaz nisem vegeterijanka, pač pa strastna ljubiteljica zelenjave in ostalih ne mesnih jedi..... včeraj smo imeli za kosilo mešano domačo solato s toplim krompirjem, za sladico pa pito s hruškami, mandlji in smetano. Danes bodo na jedilniku lignji s porom in jasminov riž. Veri, zelo bi ti bila hvaležan, če bi mi napisala recept za ajdove palačnike z dušenimi jabolki in makovo-medeno omako. Sliši se super! LP Zala

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

2. okt 2005 14:52

Grahova juha, špageti s paradižnikovo omako in popečenimi bučkami s parmezanom, mešana solata (rukola, radič, korenje,češnjev paradižnik,fižol).

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

2. okt 2005 22:59

Tudi jaz sem ZA. Vse vec je ljudi,ki ugotavljajo,da je veliko lazje za telo zaradi presnove in kemicnih reakcij v telesu,ce uzivajo brezmesno hrano.Mnenja so tudi v medicini deljena,ali cisto brezmesna hrana,ali pa je le dobro vcasih zauziti kak koscek mesa. Sama sem zaradi bolezni pred 4 leti skoraj 1leto in pol uzivala samo brezmesne jedi.V tem casu sem shujsala skoraj za 15 kg (odvecnih seveda) in moje pocutje je bilo super in na sploh enkratno. Toda,ker pri nas doma hrana brez mesa ni "ta prava" ,pa tudi zaradi pomanjkanja casa (3-izmenski turnus) ,sem pocasi to opustila.Na sploh sem ljubiteljica zelenjave,zato je ta tema zame zelo dobrodosla. Kar tako naprej! LP Evelyn

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. okt 2005 0:54

No pa še portal z vegi recepti sem našla na poti po netu: http://vegweb.com/ Na prvo oko zgleda zanimivo. tjas

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. okt 2005 7:25

Pa vas je kar nekaj, ki podpirate to idejo. Lepo. Pa še moj prispevek: Včeraj smo jedli: riž basmati s semeni sončnice, dušen stročji fižol, korenčkova solata z jabolki in sladica: jogurtova krema sadjem.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

3. okt 2005 10:48

ZA Včeraj: pasulj BM (brez mesa) ter pecivo z jabolki. Danes juha + bučkini polpeti s prilogo lp

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

3. okt 2005 17:37

Tale forum je zelo dobra ideja, tortica. Sicer nisem vegetarijanka, sem pa mišljenja, da ljudje vsekakor pojemo preveč mesa. Če je le možno, se držim vegetarijanskih obrokov. Evelyn, kako si pa načrtovala obroke? Si kaj posebej računala rastlinske beljakovine, ogljikove hidrate, vitamine itd.? lp,župca

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

3. okt 2005 18:25

Korenčkova juha z ingverjem, koščki seitana v karijevi omaki, riž z brokolijem, cvetačo in korenjem, solata: radič, rukola, endivja.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2005 20:40

Se strinjam z uvedbo vegetarijanskega jedilnika, čeprav bom jaz po njemu iskala ideje samo za kakšne zelenjavne priloge. Mi smo pač po tistem: naj bo mucek ali pesek, samo da je mesek...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti