Vegetarijanska kosila

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

30. sep 2005 12:25

jaz tudi ! lp

BLANKA  

član od: 29.7.2004

sporočila: 30

30. sep 2005 13:25

Čudovita ideja! Se priključujem vsem, ki so ZA. Lep dan še vnaprej, B.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

30. sep 2005 13:31

Eto še en glas ZA! ld, maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. sep 2005 13:54

ok, dokler se jernej ne vrne z dopusta, bomo morale kar same poskrbet, da bo tema na vrhu, torej moj prispevek: predvčerajšnjim ajdove palačinke z dušenimi jabolki, makovo-medeno omako in polite s čokoladnim sadnim grehom ter potresene z orehi. včeraj sem naredila ovseno kašo s papriko in melancanom, zraven na rezine narezan paradižnik in ocvrt pz. pohan brstični ohrovt, pohan v sezamu. danes: še razmišljam... mogoče kake samose - indijski žepki iz testa, podobnega vlečenemu, polnjeni s krompirjem in grahom ali zelenjavna pica ali pa ocvrt sir + zelenjavna priloga + pire krompir ali pirina kaša ali pa mogoče kaka zelenjavna omleta... Malo mam probleme danes, ker ni nobene zelenjave doma - imam samo 1 paradižnik, kosilo pa čez pol ure... Zato bom malo zmrzovalnik spraznila... Veri

Paikea9  

član od: 10.8.2004

sporočila: 3

30. sep 2005 15:32

Hello, Se ena vegetarijanka tukaj. Tudi jaz sem za. VERI: lahko prosim napises malo bolj podrobne recepte za svoje jedi? Vsem pa: ogromno dobrih idej sem zadnjic nasla v knjigi "Vegetarijanska prehrana za otroke" (avtorica je Nicola Graimes) - ne bo vam zal :) Lp, Jasna Jasna Rozman

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

30. sep 2005 17:16

Nisem vegetarijanka, sem pa velika ljubiteljica zelenjave in doma pakticiram tako, da imamo nekako vsak drugi dan brezmesno kosilo. Iideje bi mi zelo prav prišle. Lahko prakticiramo tako, kot je v temi "Kaj jutri za kosilo"; vsaka pač napiše, kaj je oz. bo skuhala. Včeraj: gobova juha (dušeni jurčki, korenček, krompir in bučke- narezano na kocke, začimbe in kisla smetana), palačinke z bučno marmelado z dodatkom smetane in čokoladnim sladkim grehom. Jutri: zrezki iz bučk (recept iz baze), kumarična omaka, pire krompir, zeljna solata, za sladico sladoled. LP, V. V.

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

30. sep 2005 22:13

Jaz sem pa tak na pol vegetarijanka. Od mesa jem samo puranje meso(samo zrezke) pa ribo, vse ostalo odpade, tudi vse klobase , hrenovke itd. Ne jem pa tudi nič ocvrtega. Najbolj sem jezna , ko grem jest na študentske bone. Na jedilniku ponujajo vegeterijanski krožnik, jaz si predstavljam res veliko sveže ali pač kuhane zelenjave ipd. dobim pa ocvrto zelenjavo!!! A ni škoda , da se zelenjava na ta način uniči z vsem tistim pregretim oljem in ne vem še čim vse?! Najraje jem doma, ker vem kaj si skuham. No, pa dovolj o tem. Prejšnjič sem v knjižnici našla zelo dobro knjigo z naslovom Okusne vegetarijanske jedi po slovensko, avtorica Jolanda Prelec-Lainščak. Knjiga je super , iz nje sem pobrala kar nekaj receptov. Jo priporočam. DAnes smo jedli gobovo juho in kanelone s skuto in špinačo(pa NE ocvrte). Lepo se mejte! Kajica

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

30. sep 2005 23:28

Dobra ideja in glasujem za! moja

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

1. okt 2005 13:57

Se moj glas ZA! Kolma

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. okt 2005 17:18

No, danes je bilo tudi moje kosilo bolj vegi varianta: domača pica, nadevana z zeleno papriko na kocke (2 papriki) in rezinami paradižnika (dva - še zadnji spomini na mamin vrt to poletje) ter tuno. Čez sem na koncu na grobo naribala parmezan. Za prilogo radič. tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti