Vegetarijanska kosila

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

10. apr 2015 8:25

Gosta zelenjavna juha iz brokolija,pora,paprike,šampinjonov,začimbe.Napol zmiksana s paličnim. Njam.

linolina

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

20. apr 2015 16:35

Polnjene paprike z rižem in lečo,domača berivka.

Jutri:vipavski štruklji

linolina

ajda kot ajda  

član od: 7.11.2014

sporočila: 9

20. apr 2015 19:51

Živijo,  jaz sicer nisem vegetarijanka ( občasno pojem tudi kakšno ribico za zdravje),  ampak moja najljubša hrana je definitivno zelenjava na vse načine. Tema se mi zdi zanimiva...                                                                   danes: kosilo: kuhan krompir v kosih, kuhana zelenjava ( cvetača,  korenje),  2 zelenjavna polepetka,  motovilec. Večerja: ostanek kuhane zelenjave, pečen tofu, radič s koruzo

ajda kot ajda

ajda kot ajda  

član od: 7.11.2014

sporočila: 9

21. apr 2015 19:32

Kosilo: testenine v omaki iz špargljjev, paprike, paradižnika, solata s fižolom. Večerja: pečen tofu mariniran v sojini omaki, kuhano korenje, kristalka

ajda kot ajda

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

24. apr 2015 19:05

Bulgur z zelenjavo,berivka.

linolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. apr 2015 8:20

Pri nas, zapihriseženih mesojedcih, zadnje čase uživamo tudi v  jedeh brez mesa. V kratkem sem pripravila dve enolončnici in smo se za ostanke skoraj stepli. Torej: najprej sem skuhala rjavi fižol, pa čičeriko in lečo, imela v hladilniku, da ne izgubjam časa s sprotnim kuhanjem 

Na olju sem prepražila sesekljano čebulo, solila in poprala, dodala lovor in kumin (ne kumine!), zalila z malo vode. Ko je voda povrela, sem dodala na manjše krhlje narezan krompir in ga počasi dušila, Ko je bil skoraj povsem mehek, sem dodala fižol, čičeriko in lečo, dodatno začinila, dodallično.a žlico ali dve kečapa, in za zgostitev dodala še sklečko pasiranega fižola. Temeljito premešala in pustila kakih deset minut na zmernem ognju. Za prste polizat (oziroma za s kruhom pomazat).

 

Naslednjič pa smo podlegli skušnjavi - predem sem dodala stročnice sem krompirju dodala na kolobarje narezan kranjsko ...

mamamia

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

1. maj 2015 10:19

Pečen sir,tahini namaz,domač kruh iz več vrst mok,solata iz domačega vrta.

linolina

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

1. maj 2015 11:37

Evo, lahko napišem... kisla repa (popečena na kokosovi maščobi, s čebulo in česnom) in navaden slan krompir... nebesa :P

"Sam da je sladk pa kofe!"

ajda kot ajda  

član od: 7.11.2014

sporočila: 9

1. maj 2015 14:33

pečen mladi krompir, jajčevci v paradižnikovi omaki, solata s fižolom, poobedek je bil pa malo kaplja čez- narezano sadje in žlica smetane

ajda kot ajda

ajda kot ajda  

član od: 7.11.2014

sporočila: 9

1. maj 2015 14:37

piknik pravi bo jutri, poskrbljeno tudi za vegetarijance: navadna solata, grška solata s feto, stročji fižol (iz skrinje) v solati, pečene buške in malancani na žaru

ajda kot ajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti