Latex ležišče

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 27. sep 2005 23:04 | ogledi: 9.904 | odgovori: 31

zanima me, ali ima kdo izkušnje z latex ležiščem, ki ima na obeh straneh piramide iz talalay latexa. Odločam se namreč za nakup novega ležišča in me zanima če prednost teh piramid odtehta ceno, saj je ležišče zaradi tega za 50.000 SIT dražje

tala

atic

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. sep 2005 7:14

Meni latex ni všeč. Po dobri treh letih sem ga zamenjala. Ko se vležeš v posteljo, je hladen, ko se segreješ in se segreje tudi ležišče, je zelo toplo. Pretoplo. S piramidami žal nimam izkušenj.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

28. sep 2005 8:52

Sama imam lateks vzmetnico in sem z njo zadovoljna. Tudi sin jo ima, ki je alergik na pršice in.... On ima drugačno vzmetnico kot jo imam jaz. Žal pa vam ne morem povedati, ali imam notri piramide, mislim da ne, ker je moj jogi bolj mehek. Vsi v družini smo s temi vzmetnicami zelo zadovoljni. Lateks je le naraven produkt! Cena pove tudi svoje, ali ne? LP Migla

chembewa  

član od: 5.1.2004

sporočila: 4

14. okt 2005 16:16

talalay latex je trenutno eden najboljših latex ležišč, ki obstajo na trgu. osebno ti ga priporočam - se strinjam z Miglo. Mislim, da ga prodajajo tudi pri dormeu. LP, Chembewa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2005 16:33

zadnjič smo se družinski člani valjali po posteljah v nekem nakupovalnem centru, svakinja namreč kupuje nova ležišča. Ko smo poskušali posamezne postelje in govorili po občutku, nam je prodajalka na podlagi tega potem povedala, za koga so piramide bolj primerne in za koga manj. Pravi, da če veliko spiš na trebuhu oziroma boku, so piramide manj primerne, sicer pa jih bolj priporočajo, ker se ležišče s piramidami bolj prilega telesu kot tisto brez piramid. ker sama spim pretežno na boku ali trebuhu, bi si izbrala ležišče brez piramid, a je to verjetno čisto individualna odločitev, pač glede na občutek, ki ga imaš rad v postelji (jazrada spim na trdem, piramide pa dajejo občutek mehkobe). Pa tudi to nam je prodajalka povedla, da ni vsak latex latex, ampak je kar nekaj elementov, ki vplivajo na kakovost ležišča in potem spanja. Meni je bila ta prodajalka (Europark v MB) všeč, ker nas ni v nič silila ampak je počakala, kaj bomo rekli po preizkusih posameznih postelj, potem nas je vprašala po nekaterih spalnih navadah in šele potem povedlala značilnosti vseh razstavljenih (in nekaterih drugih) ležišč, vključno s prednostmi in slabosti. In ker nam vsem po vrsti ni priporočala zgolj najdražjih ležišč, se mi je zdela res verodostojna, sploh ker se je z vsakim od nas temeljito pogovorila in odgovarjala na številna vprašanja. Pogovor s takšnim prodajalcem tudi olajša odločitev. Pri ležiščih se prav zaradi individualnih potreb, ki jih imamo glede spanja, ni vselej pametno ravnati po nasvetih znancev. Saj vemo: jaz imam rada trdo ležišče, moja prijateljica mehko in bova zato vsaka čisto po svoje ocenili neko vrhunsko ležišče: ena ga bo sesula, druga ga ne bo mogla prehvaliti. Mamamia mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. okt 2005 20:54

Tudi jaz si ze dolgo casa kupujem latex lezisce in se kar odlasam. Na istem mestu sem se valjala po posteljah kot mamamia, vendar imam slabse obcutke kot ona. Ko sem bila namrec tam jaz, je bil prodajalec nek moski, ki je imel ocitno slab dan ali kaj. V glavnem-takrat sem se odlocila, da pa tam ze ne bom kupila lezisca. Dormeo baje ni pravi latex, ampak pena (to je takrat povedal prej omenjeni prodajalec), od akviziterjev pa mi tudi ni za kupiti teh stvari. Tako da glede latex lezisca tavam v temi. Ampak glede na to, da upostevam mnenje mamamie (tako sem zadnjic po prvem slabem vtisu po branju njenega pisanja sla ponovno v L"Occitane v MB in tokrat je bila prodajalka 1A, kupila olje in kremice, se ze dalj casa veselo mazem in sem prezadovoljna), morda spet zavijem v trgovino z latex lezisci v Europark. Kdo pa prodaja ta talalay lateks? Anja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. okt 2005 20:58

Imela sem zelo hude težave z križem, opravila vse možne zdravstvene preglede in mi hvala bogu niso nič našli! Takrat se mi je posvetilo in sva zamenjala navaden jogi z latexom(res malce dražji)ampak meni se je stanje v enem tedno 100% izboljšalo. Pa tudi če se potiš se ne navzame smradu(moj nos izjemno občutljiv), pa tudi se ne vdre, da bi postala luknja. Imava pa jo že dobrih pet let in še ni nobenih znakov da bi jo potrebno zamenjati. Je pa res da odvisno od človeka do človeka. Znanka kupila latexs ležišče in komaj tedaj so se ji začele težave s križem, ga takoj zamenjala z navadnim jogijem! P.s. večino življenja preživimo v postelji, tako da teh 50.000 sit verjetno pretehta!

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

15. okt 2005 20:34

Tule sem vas spomladi spraševala o dormeo ležišču in dobila kopico različnih odgovorov. Dolžna sem vam še odgovor. Z možem sva sklenila, da tvegava. Kupila sva za vsakega dormeo ležišče in sva super zadovoljna. Navadila sem se ga že po dveh dneh - nočeh, ker sva prej imela zelo mehko francosko posteljo. Hvala tisti, ki mi je svetovala dve ležišči in ne enega velikega, kot sem nameravala jaz. Ležišči sta lepo tesno skupaj, vendar ko se eden obrača, drugi mirno spi. Na dormeu imam občutek, kot da me ležišče objema, je prijetno toplo, vendar ne prevroče. Da o odpravi pršic iz spalnice ne govorim.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

15. okt 2005 23:27

Dormeo imava z možem slab mesec, jaz se še privajam nanj, mož pa spi kot klada in se tudi zelo dobro počuti in se res zbudi naspan. Prej sva tudi midva imela mehko francosko posteljo, menda jaz to malo pogrešam, je pa res, kar pravi župca, je prijetno toplo, zame mogoče malce preveč. Seveda ni primerjave glede prejšnje variante (jogi-jogi) od Mebla. Glede na ceno pa je tudi ugoden, midva imava 160x200 - v enem kosu, pa se sploh ne čuti, ko se kateri obrne ali vstane. LP! Galja

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

16. okt 2005 23:14

hvala za odgovore, tudi jaz menim, da na odločitev o nakupu jogija vpliva strokovnost in prijaznost prodajalca. Tudi naju z možem je prepričala prodajalka iz Hitexa. V njihovi trgovini v TUŠ-u v Celju sva naročila jogije na 14-dnevno testiranje in sva za to plačala 6.000,00 SIT konzumacije. Jogije ti dostavijo na dom in v primeru, da se po testiranju odločiš za nakup njihovega jogija se ti konzumacija vračuna v ceno jogija. Na osnovi dosedanjih informacij mislim, da so latex ležišča kvalitetna. Pogoj za latex ležišče pa je letveno dno, ki omogoča kroženje zraka, ki je zelo pomembno, saj se ponoči potimo. Glede Dormea pa sem še vedno skeptična, saj njihov material ni naraven. V reklamah sicer navajajo, da so jogiji iz t.i. Hydro latexa, vendar je to umetna pena. V kratkem dobim na testiranje Hitexov jogi s piramidami, pa vam bom sporočila moje izkušnje Pozdrav atic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti