Latex ležišče

neznan uporabnik

28. jul 2009 14:23

Obujam temo, ker moram počasi zamenjati jogi. Po jumbotih vidim, da ima Dormeo zdaj očitno cel kup novih ležišč - s sojo, pa bambusom.. in so kar draga v primerjavi s prejšnjimi, navadnimi. Ima kdo izkušnje? Gledala sem enega tudi na internetu, ki ima veliko spominske pene - ga mogoče kdo ima, izkušnje? Ne bi rada kupila nekaj najcenejšega, tile z naravnimi dodatki pa se mi zdijo zelo mamljivi. Hvala za vaša mnenja. jancka

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

28. jul 2009 15:22

Tudi jaz kupujem novo ležišče in zanimala sem se za novi Dormeo Silver. Ležišče naj bi imelo vtkane srebrne nitke, ki zaradi svojih izjemnih lastnosti omogočajo nenehno kroženje zraka, hkrati pa nudijo optimalno podporo ter udobje. Ležišče ima tudi prevleko, ki se kemično čisti. Skratka z vso tisto reklamo na internetu so me prepričali in poklicala sem jih po telefonu. Ker sem želela ležišče plačati na obroke, sem zvedela, da me bo ležišče prišlo na obroke za 120 eur dražje, zato sem se na koncu odločila, da ga kupim z gotovino. A glej ga hudiča, čisto na koncu, še preden sem se uspela posloviti od operaterke, me je opozorila, da se ležišča ne sme sesati ali brisati z mokro krpo, zato mi je priporočala, da kupim še nadvložek. Zelo me je presenetilo, da se ne sme čistiti, saj se prevleka lahko tudi kemično čisti, ampak operaterka me je opozorila tudi na to, da kemično čiščenje ni priporočljivo oz. naj se čisti zellloooo poredko, ker se uničijo srebrne nitke. Torej če bi kupila Dormeo Silver, bi morala kupiti še nadvložek in potem več nebi spala na srebrnih nitkah, ampak na nadvložku. Kje je tu logika? Zato sem razočarana preklicala naročilo in zdaj z možem iščeva po trgovinah primerno ležišče. Takšno, ki je proti pršicam (pravijo, da so zdaj to vsa ležišča), takšno, ki je proti potenju in takšno, ki bi bilo primerno za mojo hrbtenico. Ker pa je ponudbe na tržišču ogromno, se je zelo težko odločiti. Lp, shakra

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jul 2009 15:31

Shakra, pršice se bodo razmnoževale v vseh naravnih materialih, v bombažu, volni ipd. Vročina jih menda uniči, tako da jaz prevleko iz bombaža  in volne mojega sicer 100% latex talalai jogija, 2x na leto (na začetku in proti koncu poletja) obesim na sonce.

Vanja

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

28. jul 2009 15:44

Vanja_v_ZDA, neka prodajalka mi je povedala, da so sicer pršice prisotne, vendar jih je tako malo, da skoraj ni omembe vredno, saj so ta ležišča zelo zračna in pršice nimajo pogojev za preživetje. Tvoja ideja pa tudi ni slaba. Bom tudi jaz (seveda, ko bom imela novo ležišče) vrgla le-to vsaj 1 x na leto na balkon, da jih sonce skuri. Hvala za nasvet, shakra

Dormeo Team  

član od: 30.7.2009

sporočila: 2

30. jul 2009 13:23

Pozdravljeni! Radi bi odgovorili uporabnici Shakri in vsem ostalim, ki imate težave, vprašanja v zvezi z ležišči Dormeo. Dormeo Silver ležišče se seveda lahko sesa na suho. Navadno sesanje ne povzroča težav, medtem ko je globinsko “mokro” sesanje ležišča seveda odsvetovano. Prav tako čiščenje prevleke na ležišču z mokro krpo. V primeru, da se prevleka sname in očisti (v čistilnici ali z vlažno krpo) in TEMELJITO posuši, to ne predstavlja nikakršnih težav za ležišče, saj ko je prevleka čista in SUHA na ležišču, ne predstavlja nevarnosti nastanka potencialne plesni. Pozitivni učinki srebrnih vlaken so efektivni tudi z nadvložki, saj za antialergijsko, antistatično in zračno spalno okolje ni nujen neposredni kontakt telesa z vlakni. Navsezadnje ne spimo na golem ležišču temveč s posteljnino oz. na rjuhah. Če imate še kakšna vprašanja, nas pokličite na brezplačno telefonsko številko 080 10 15 ali nam pišite na dormeo@stud-moderna.si. Z veseljem vam bomo pomagali. Dormeo Team

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

2. avg 2009 11:51

Kaj pa "Bavaria wols"( ne vem če sem prav napisala) imate izkušnje z tem ležiščem, mene mika, ne najdem jih na internetu da bi pregledala ponudbo. adalbert

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

17. jan 2010 17:50

Pozdravljeni. Zanima me, kako ste dosedanji uporabniki latexovih ležišč z njim zadovoljni po večletni uporabi? Je res hladen in se na njem potite? Tako nekateri pravijo Ima kdo izkušnje z uporabo 7-conskega lateks ležišča? Hvala že vnaprej za vaša mnenja. girica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. jan 2010 18:21

No, jaz sem si latex ležišče omislila 2 leti nazaj. Istočasno smo za hčerko kupili običajno vzmetnico. Čeprav sem prej poskusila ležati na tem latexu in čeprav je stal 3x toliko kot hčerkin jogi, spim na njem dosti slabše kot na hčerkinem. Želela sem si trše ležišče, kar pa moje sploh ni. Veliko premehko je. Zdaj ko si omenila, da je hladen... tudi to je res. Plus še ena slabost: kljub mojim malce več kot 50 kg se je po 2 letih na latex ležišču že naredila luknja, ki me je motila pri spanju in sem ga morala že obrniti. Potenja nisem ravno zaznala.

Moje izkušnje so slabe. Naslednji nakup (ki bo kmalu) bo zagotovo običajna vzmetnica. LP

Anja

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

17. jan 2010 20:46

anja 27, mi lahko zaupaš katero firmo latexovih ležišč si kupila? Nimaš več garancije, da bi jo lahko uveljavljala zaradi nastale luknje? Lahko tudi na ZS. Odločam se med 7-conskim latexovim ležiščem in 5-conskim žepkastim ležiščem od Mebla. Tako mi je vsaka informacija zelo koristna. Hvala. girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti