Tajska restavracija

vilamalina  

član od: 25.4.2004

sporočila: 15

tema odprta - 27. sep 2005 18:10 | ogledi: 7.990 | odgovori: 23

A kdo slucajno ve za kaksno tajsko (ne kitajsko!!) restavracijo kjerkoli v Sloveniji?

Katja

katja bokal

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

27. sep 2005 18:54

Jaz sem bila v tajski restavraciji v Mariboru na Glavnem trgu. Ne vem, če še je , ker je od tega 2 leti, sicer pa je bila hrana dobra in okusna, le ingverjevega čaja nisem mogla spraviti po grlu. Lp, Kaja Kajica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. sep 2005 19:57

Vem, da so imeli oz. občasno imajo v Hotelu Lev v Ljubljani tajske dneve in takrat pride k njim kuhat ena ekipa tajskih mojstrov. Je bilo že parkrat po TV. Kolegi so tudi šli to preizkusit in še kar pohvalili, čeprav, kot so rekli, je bila hrana v najcenejši tajski restavraciji v ZDA veliko boljša (heh, predvsem pa obilnejša, tega moški niso mogli preboleti, hih hih ) tjas

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

28. sep 2005 15:58

Mislim, da je najbližja restavracija žal šele v Celovcu. Sicer so se pa pred kratkim politiki ene in druge države pogovarjali o razširitvi in promociji tudi takšne dejavnosti. V hoteli Lev res imajo občasno dneve tajske kuhinje, vendar sem bila tudi jaz razočarana. Kot vedno je takšna hrana najbolša tam kjer je doma..ga ni čez Patai iz Kaosana... mljam mljam Pipi pipika

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

30. avg 2007 16:31

No, v Ljubljani se je (pred kratkim?) odprla restavracija Da Buda. Prebrala sem si oceno lokala, ki jo je podal/-a ajwi, ampak me zanima kaj bolj konkretnega. Kakšna je kaj izbira hrane in ali mi obisk priporočate? So cene sprejemljive ali morda pretirane? Tajske hrane še nisem poskusila, bi jo pa zelo rada, ker imam rada take bolj nenavadne okuse (a la kokos, curry in anans v piščančji družbi). Če je kdo že bil tam, naj mi prosim pove še to, ali je bil notri skoraj sam ali je bilo zasedenih več miz? jaz se namreč ne bi počutila ravno najbolje, če bi bila v restavraciji sama (čeprav v dvoje). Kadarkoli sem šla mimo, je bila prazna! Hvala za informacije!

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

30. avg 2007 17:09

Jasno, vsaka hrana je najboljša tam, od koder izvira. Ampak žal nimamo vedno možnosti poleteti na drug konec sveta, ko se nam zahoče malo eksotike. V Mariboru je res nekaj časa Rotovž ponujal tajsko hrano, ampak mislim, da je bila ta kar precej prirejena zahodnemu okusu. Sem pa bila recimo v izredno dobri tajski restavraciji v Pragi, tako da se tudi pri nas v Evropi kaj pristnega najde. Skratka - treba je poskusiti in videti. :) Če se bo kdo opogumil, da poskusi novo restavracijo v Ljubljani, naj malo poroča. Jaz pa bom medtem tajske dobrote še naprej pripravljala kar doma. :) cherry

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. avg 2007 21:34

Kolikor vem, pri nas ni tajske restavracije. Da Buda pa je baje čisti n***g. Priznam, da še nisem bila, sem pa brala eno kritiko (pa ne vem, ali v Mladini ali kje), kjer so jih strgali češ da nam slovencem pa res lahko prodajo svašta... strelka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

30. avg 2007 21:37

...kar se v večini primerov izkaže za resnično. Smo pač naivni :) s0ncek*

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

31. avg 2007 10:10

Resno? No, jaz nikjer še nisem zasledila nič o tej restavraciji. Nobenega oglasa, kaj šele spletne strani ... Edino na nekem blogu je bilo napisanih nekaj besed o njej - da je sicer dobro, samo da so skopi z rižem. Jaz sem že na pol poti v neko gostilno / restavracijo, če ima ta (urejeno) spletno stran. V teh časih biti brez svojega mesta na spletu se mi zdi čisto mimo - pa naj bodo to gostinski lokali, frizerji, kozmetični saloni ... No, še vedno so dobrodošle kakršnekoli informacije o Da Budi.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. avg 2007 10:19

Junija sem bila v restavraciji Da Buda. Na izbiro so imeli samo po 4 jedi. V kuhinji ni bilo Tajcev. Svakinja, ki je bila pred časom na potovanju po Tajski, s hrano ni bila zadovljna.

Ocena se mi zdi pretirana, so me pa resničnno impresinirale sanitarije, kar pa najbrž ni namen obiska.

F r i n a

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

31. avg 2007 10:36

ja, to s sanitarijami sem že slišala, ampak kot si rekla Frina, zgolj zaradi tega se človek res ne odloči za obisk. Hm, očitno tale restavracija res ni najboljša izbira ...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti