Zelena-gomolj

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 26. sep 2005 11:58 | ogledi: 10.439 | odgovori: 11

Mene pa zanima, kako ve prezimite zeleno? Jaz jo poleti pridno obrezujem in z listi obogatim skoraj vsako juhico itd. Zdaj pa me je zaskrbelo. Mrzlo postaja, imam pa 4 zelene in gomolji so že pokukali malo na plano. Kaj storiti z gomolji? Kako bi jih prezimila, da bi bila goveja( pa mnogo drugih) juhica tudi pozimi dobra? Aja, pa še to: Kaj pa korenček? Ali ga je katera že poskusila skladiščiti v vedru v kleti? Nekje sem slišala, da ga je treba dati v žagovino?!? Prosim za mnenja.

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

26. sep 2005 12:09

Zeleno imamo zelo radi, pa ne le v dobri domači juhici, pač pa tudi vloženo, kot dodatek raznim narezkom, fondiju itd. Pravijo, da je taka zelo priporočljiva za moške ! , pa še neznansko okusna in nenavadna priloga je.Pa dober tek ! pikapolonica

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

26. sep 2005 13:33

Korenček dobro operem in ga na razgrnem na časopisni papir, da se dobro osuši. Nato ga zložim v plastične vrečke za vlaganje, jih zaprem in vrečke prepikam z nožem. Potem vrečke shranim v kleti. (ne na kupu, ampak lepo razgrnjene po polici, vrečke se čez čas znotraj zarosijo) Nekateri pravijo, da vrečk ni treba prepikati in da je ravno tako v redu. Meni tak korenček obstane do pomaldi. Samo klet mora biti hladna in suha. Milanka

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

26. sep 2005 13:45

Ali lahko dobim recept za vloženo zeleno-prosim. NIA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. sep 2005 14:41

Jaz vse dam v zamrzovalnik. Gomolj zelene razrežem na rezine, kot jih potrebujem za juho, in jih zamrznem, potem pa sproti jemljem iz vrečke, kos po kos. Mamamia mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. sep 2005 15:00

Jaz tudi. Najbolj priročno in najbolj ohrani okus. Dolores

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. sep 2005 22:40

Enako tudi jaz. Operem, osušim, razrežem na za prst debele rezine. Z njimi v vrečke in v zmrzovalnik. Ko kuham juho ali mineštro, dam kos gomolja kar zmrznjenega v ekonom lonec z ostalo zelenjavo. tjas

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

27. sep 2005 11:35

___Vložena zelena: Gomolje očisti in razreži na kocke. Pripravi mešanico kisa za vlaganje, vode soli - po okusu, cel poperin lovorov list. To mešanico zavri in v njej pokuhaj koščke zelene le nekaj minut. Poberi jih iz posode in jih kar takoj vlagaj v sterilne kozarce. Na koncu jih zalij s preostalo vročo mešanico in hermetično zapri. Shrani na varen prostor(da ti je ne bodo že prej pojedli) za kakšen mesec ali dva in postrezi. Pa dober tek! pikapolonica

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

27. sep 2005 14:25

Tole z vloženo zeleno je pa zelo zanimivo. Vsekakor bom poskusila. Jaz pa zeleno pripravljam tudi surovo in sicer naribano na drobno, nato dodam kislo smetano in nekoliko tekočega jogurta, sol in poper, tako, da dobim gosto kot namaz za prilogo k hladnim mesnim ali zelenjavnim jedem. Za to uporabljam sveže ali pa tudi zamrznjene gomolje zelene. Za zamrzovanje jih narežem približno centimeter debelo. Irena

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

22. jan 2006 16:58

Če imate dovolj mrzlo klet jo očistite od zemlje, zložite v navaden plastični zabojček od sadja in pokrijte s kakšno staro koco. Pri nas se ohrani skoraj celo zimo.Gomolji morajo biti lepi in zdravi seveda! LP gordana

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. jan 2006 17:29

Mi pa v službi dobimo zeleno na solatnem krožniku,je pa pomoje vložena. Naribana je na ribežnu kot za jabolka in je neznansko dobra. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti