Kislo mleko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. avg 2010 18:05

katjushka je napisal/a:

Zanima pa me, kako je s skuto pozimi, ko delam jogurt (mleku dodajam probiotični jogurt). Bi se lahko iz takšnega jogurta potem naredila skuta?katjushka

Seveda.

rimljanka

stane10  

član od: 20.5.2013

sporočila: 1

20. maj 2013 18:52

marelica je napisal/a:
Enostavno. Na bližnji kmetiji kupiš mleko in ga naliješ (nič ga ne kuhaš ! ) v skodelico ali jogurtov lonček in pustiš približno dan ali dva stati v kuhinji naprimer na pultu in dobiš čisto domače kislo mleko. Doma smo ugotovili, da če pomijemo skodelico s pomivalnim praškom, se mleko ne skisa. V takem primeru pa damo v melko eno žlico kupljenega navadnega jogurta.
LP

marelica

spoštovana,kaj je vzrok,da se kislo mleko ali jogurt vleče kot#smrkelj#.

hvala za odgovor, stane

stane10

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

20. maj 2013 21:12

Za kisanje mleka se držim tehle pravil:  ko ga dam kisat, je čisto sveže, nezavreto, ogreto na sobno temperaturo, na tej temperaturi se tudi kisa, je od kmeta ali iz mlekomata, v vsem času kisanja se NE SME PREMIKATI. Če hočem pogledati, ali je že kislo, samo čisto rahlo pihnem v smetano na površini. Če se ne premakne več, je mleko kislo.

Samo enkrat se mi je vleklo "kot smrkelj",  - bilo je iz tetrapaka, dodala sem mu malo jogurta in prej je bilo v hladilniku. Od takrat mleka iz tetrapaka ne kisam in nimam problemov.

Katrca11

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

20. maj 2013 21:40

Se včasih zgodi, da se mleko vleče, takrat niso bile prisotne prave bakterije za kisanje, kot pravi moj mož , ki je dolga leta delal v mlekarni. Se nam tudi doma to zgodi, pa je domače mleko. Več dejavnikov lahko vpliva na to. Sem včasih prav jezna, pač dam novega kisat.

lucys

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

21. maj 2013 20:37

Tako kot je napisala lucys..zavrzi in daj novega kisat.

 

LP

petra.petra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti