Krompir na 1001 način

neznan uporabnik

18. sep 2001 21:23

Hvala vsem za recepte! Zanima me, če je morda kdo že kdaj preizkusil polnjene krompirjeve cmoke (isto testo kot za svaljke, le da v obliki cmokov, v katerem je mesni ali zelenjavni nadev)? Danes sem v Ivačiču videla recept za krompir po mornarsko: olupimo, narežemo, skuhamo. Damo v pomaščen pekač, posipamo s sladko mleto rdečo papriko ter sirom. Dobra ideja! Beti

neznan uporabnik

19. sep 2001 11:16

Hvala lepa Beti za nasvet - saj to znam delati, ampak jaz bi saj veste - še bolj preprosto, kar direktno iz foruma. No pa počakajmo Jerneja (to nas bo kregal, ker se zmišljujemo in kregamo v njegovi odsotnosti), če bo imel kakšno idejo. Kar se tiče polnjenih krompirjevih cmokov poznam samo take s sirovim nadevom (v cmok kar vtisneš kocko pikantnega sira in skuhaš), sem pa prepričana, da se jih da polniti z enakimi nadevi kot recimo palačinke, s tem da bi morda malce spremenili obliko - in naredili recimo žepke iz tega testa (nadev iz mletega mesa, šunka/sir, dušeno zelje ...)Potem je stvar zdravja in okusa ali jih cvrete ali kuhate. Pri nas so popularni ocvrti žepki iz krompirjevega testa a la pizza (nadev šunka, sir, lahko gobice, pelati). Za hitrejšo varianto uporabim kar Podravkin Cmok. LP Tinca

neznan uporabnik

19. sep 2001 13:16

Še en podoben krompir-(provijo madžarski).Krompir olupimo narežemo na ploščicein posolimo.Na olju popečemo čebulo toliko , da postekleni.Čebulo damo na krompir in posujemo z rdečo papriko.V pekač damo krompir in zalijemo z sladko smetamo.V pečici spečemo krompir do zlato rumene barve.

neznan uporabnik

19. sep 2001 15:01

Še mal krompirja - saj smo krompirjev narod, ne! Krompir skuhamo v oblicah, olupimo, malce ohladimo, narežemo na ploščice v namaščen pekač. Na plast krompirja naložimo plast na kolesca narezanih hrenovk in trdo kuhanih jajc, lahko tudi rezine mozzarele. Menjamo plasti, na vrhu naj bo krompir. Prelijemo s prelivom iz kisle smetane, jajca in parmezana (solimo). Pečemo v srednje vroči pečici cca 40 minut, da lepo porjavi. Hrenovke in jajca lahko zamenjamo tudi z malo gostejšo bolognez omako za testenine. Mi zadevi rečemo kar musaka. LP Tinca

neznan uporabnik

19. sep 2001 15:43

Jaz sem enkrat nadevala krompirjeve cmoke z maso za polpete (meso, česen, peteršilj, prepražena čebula, sol, drobtine ali namočen kruh, jajce). Kuhane cmoke pa sem potem potresla z drobtinami. Moja stara mama pa je delala cmoke tako, da jih je enostavno nadevala z ocvirki, kuhane pa potresla z drobtinami. Lp Špela

neznan uporabnik

19. sep 2001 20:07

Jaz delam cmoke iz krompirjevega testa z marelicami ali slivami. Krompir skuham (v lupini), olupim in pretlačim. Dodam jajce in moko (toliko, da je testo čvrsto, ne sme pa biti preveč mokasto) in sol. Pustim počivati pol ure, potem pa oblikujem cmoke, v katere dam slivo ali marelico (razkoščičim in dam noter malo sladkorja). Slano vodo zavrem in dam noter cmoke, kuham dokler ne splavajo. Potresem z drobtinami.

neznan uporabnik

19. sep 2001 21:20

Zivjo! Se en zelo preprost a okusen recept je naslednji: Skuhaj krompir v oblicah, neolupljenega prerezi cez pol po dolzini daj nanj malo surovega masla in zlico kisle smetane ter postrezi. Lep pozdrav!

neznan uporabnik

26. sep 2001 21:31

Pred kratkim se je izkazalo, da smo Slovenci krompirjevci. Celo Tv je prenašala srečanje privržencev praženega krompirja. In kako ga pripravljate pri vas doma? Imate kakšno skrivnost, ki bi jo delili z nami? Beti

neznan uporabnik

10. okt 2001 9:38

Hojla! Vsi ste pa pozabili na dobro staro musako! Recept zanjo najdete v vam najblizji kuharici. Ce se vam pa zdi musaka samoumevna stvar, se mi zdi pa tako dobra, da jo je potrebno vsaj omeniti! Lp, sara prelogar

neznan uporabnik

10. okt 2001 21:58

Ko smo ravno pri krompirju... Meni je skorajda najljubši pečen v žerjavici z maslom, ali pa hrenovim namazom ali pa le s kislo smetano. Sicer pa imam rada tudi kuham krompir, ki ga olupim, posolim in potresem s kumino - krasna stvar. Veliko užitkov!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti