Bolečina

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 23. sep 2005 10:18 | ogledi: 5.925 | odgovori: 12

V Križu imam že peti dan hude bolečine. Sem gibljiva, vendar čutim boleč križ, kolke. Lahko hodim. Rabim vaš preizkušen nasvet. Vem, da tudi zdravniki obstajajo, ki mi bodo pomagali. Tu, kjer živim je malo težje. Pred 15 leti sem imela tudi težave s hrbtenico, ki so bile drugačne. Takrat sem težje hodila in vstajala.

Masiram si križ s tigrovo mastjo, ki jo imam pri roki. Kaj mi bi pomagalo za lajšanje bolečin, oziroma za ozdravitev?

Zbolela sem preko noči, verjetno je bila kriva klimatska naprava in velike temperaturne spremembe, ki sem jih doživela.

Lp Migla

Temo je spremenil(a) Migla dne 23. sep 2005 10:20:32

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. sep 2005 10:42

Mislim, da ti bomo takole na pamet težko svetovali, saj je pomoč odvisna od tega, kaj je vzrok tvojim težavam. Jaz zase vem, da ko me zagrabi, pomaga samo gretje križa, malo razgibavnaja in čakanje, da mine (lajšano s kakšnimi tabletami proti bolečinam). Imam namreč tipično športno poškodbo hrbtenice oziroma križa (izrabljen hrustanec na koncu hrbtenice, kjer ta seda na križnico). Če sumiš, da gre za težave zaradi klime ali česa podobnega, bi kakšno gretje morda lahko pomagalo(saj veš, volnem šal okoli križa ali kakšni topli obkladki), če pa gre za kakšno resnejšo okvaro pa brez zdravnika ne bo šlo. Mogoče bi ti pomagale kakšne tablete proti bolečinam (meni so predpisali ketonal), da bi se lahko potem tudi rahlo razgibavala? Glede križa in razgibanosti hrbtenice so mi letos v zdravilišču svetovali, naj redno skrbim za razgibavanje. Pokazali so nekaj preprostih vaj, ki jih lahko delaš kjerkoli in kadarkoli, katerih cilj je prav ohranjanje prožnosti križnega dela oziroma. Ko pomisliš, da si včasih na stranišku težko kaj obrišeš (mene namreč vsake toliko dajejo prav takšne bolečine), ugotoviš, da imajo prav. In zdaj se redno po malem razgibavam (na križu sklenem roke in jih dvignem, kolikor gre; s sklenjenemi rokam gibam levo in desno, kolikor zmorem , ali primem palico in niham z njo; roke sklenem spredaj in jih prav tako dvignem; vse skupaj ne traja več kot pet minut, učinkuje pa). Migla, malo sem ti natresla, mogoče pa ti kar od tega pride prav. Pozdravi se, Mamamia mamamia

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. sep 2005 10:52

Kaj pa če greš h kiropraktiku? V Radečah je en, ki res obvlada (je tudi zdravnik), ampak zahteva slike hrbtenice, da kaj naredi. Stane pa 5000 SIT obisk. Sonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. sep 2005 11:16

Migla, če imate možnost kje stakniti ognjičevo mast... ta ima to lastnost, da nekako greje tisti del telesa, ki ga namažeš. To boste mogoče uspeli dobiti tudi v kaki lekarni, apoteki, če jo imate kje v bližini. Drugače pa, če je za bolečino res kriva klimatizacija, bo gretje križa, kot je rekla že mamamia, blagodejno delovalo. Jaz imam za take težave sicer zelo rada tudi šentjanžev šnops, ampak ga pri vas verjetno ni za dobit... Upam, da bo kmalu bolje! tjas

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

23. sep 2005 11:26

Hvala vsem. Križ si grejem, mažem si s tigrovo mastjo, ki ima to lastnost, da me greje in malo peče na delu kjer se namažem. Telovadim redno za kondicijo. Mislim pa da zdaj ni dobro, da bi telovadila, ker je vse razboljeno. Vzamem dnevno eno protibolečinsko tableto. LP Migla Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 23. sep 2005 21:53:48

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. sep 2005 15:30

Pozdravljena Migla! Ce te je "usekalo v krizu", kot se po domace rece, potem bo verjetno bolj pomagala toplota in gibanje kot pa tablete. Vsaj meni niso prav nic pomagale, razen, da me je od njih potem bolel se zelodec (prav tako sem dobila ketonal). Pomagal pa je ledvicni pas in zlozna hoja, za kakrsnekoli druge vaje vsaj prvi dan ali prvih par dni nisem bila sposobna. Se najslabse je bilo, ce sem se zasedela ali zalezala - potem je bilo vstajanje res prava muka. Meni je kriopraktik zelo pomagal, vendar sem z vec koncev slisala, da kiropraktike v takih primerih odsvetujejo. Ne vem, odloci se sama. So mi pa tezave s krizem skoraj cudezno izginile zadnjih par let, kar se po malem ukvarjam z jogo. Pogum! Lep pozdrav, Sonja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. sep 2005 15:37

Pri bolečinah v križu tudi pomaga kiropraktik. Fantu klasična medicina ni mogla "popraviti" hrbtenice, po parih obiskih kiropraktika je pa kot prerojen. Prej ga je pa od februarja pošastno bolela roka, ker je imal vkleščen živec. (ampak to je že druga zgodba). :) Sonja

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. sep 2005 20:35

Preizkušen recept... 1 teden polna doza protibolečinskih tablet(ketonal, naklofen,voltaren, tudi naprosyn - preberi navodila) topli obkladki (če pašejo), masaža in rahlo razgibavanje in protivneta oz.protibolečinska maža (glej tablete)... Protibolečinske pomagajo, da ne postaneš čisto trda in da lahko migaš.... Nekako tako jaz zdravim, če me zagrabi v križu ali pa se mi ponovi vnetje rame... Če pa se ti reč ponavlja, je zelo obro delati na mišicah... Seveda takrat, ko te križ ne boli več.... Pa lp in drži se juhica ps. Kako pa kaj komarji? Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 25. sep 2005 20:36:12

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. sep 2005 20:37

Da ne bo pomote...1 vrsta tablet 1 teden.... Sem še enkrat prebrala in pred uporabo se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom...hehehehe juhica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. sep 2005 21:30

Ha, še mene je "udarilo". Sem v petek zvečer hotela biti heroj in nesti eno omaro, pa me je v križ uščipnilo. In tako sem že dva dni na dvojni dozi tabletov 4x na dan, nabavila sem si še en gel za proti poškodbam (z ibuprofenom). Malo masaž, malo tablet, pa topli obkladki,... sicer se še v avto komaj vsedem, ampak nekako gre... upam, da bom svoj križ do konca tedna le v red spravila V lekarni so mi svetovali dobrega maserja, ampak kje naj ga dobim čez vikend!? tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. sep 2005 10:11

Punce, ko boste spet zdrave, je najboljša preventiva: ladjice - uležeš se na trebuh in dviguješ noge in roke z glavo in rameni hkrati. Ponoviš 10x, potem pa ostaneš v najvišji legi, kolikor dolgo moreš. Potem malo počitka in jovo na novo:) Tako se okrepijo mišice, da same nosijo del trupa, ne da morajo vse bogi sklepi delat... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti