Recept za vinski kis

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

tema odprta - 23. sep 2005 7:40 | ogledi: 20.823 | odgovori: 3

Zelo bi mi pomagali z receptom za domači vinski kis. Doma imamo trgatev in tropine. Od nekje imam informacijo da se kis pripravlja tudi iz tropin, vendar ne vem kako. Če ima morda kdo kakšen recept v zvezi s tem bi bila zelo hvaležna.

tjass

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

23. sep 2005 8:53

Moraš vedeti, da je najboljše vino iz SAMOTOKA-torej grozdnega soka ki priteče iz preše, še predno prešo začnemo priviijat.Takšno vino je res najboljše. Ravno tako je s kisom.Če hočeš zelo dober kis, potem je najboljši iz samotoka.Tako vino kot kis potrebuje SLADKOR-glukoza in fruktoza v grozdnem soku-moštu. Če boš delala kis iz tropin, boš morala dodati vodo in sladkor-SAHAROZO, to je pa čisto nekaj drugega, je bolje, če kis kupiš kar v trgovini. HERMAN

neznan uporabnik

13. sep 2009 15:47

tudi mene zanima, če je kakšen lažji način za izdelavo vinskega kisa iz tropin! Hvala! nidka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. sep 2009 16:42

Kolko tem pa si privlekla na dan....meni se že v glavi vrti od gledanja...

izvoli:

 

Črne tropinje pustiš stisnjene, da se vžgejo in zakisajo približno 2 tedna, nato dodaš toplo vodo, sladkor in kvas. Na eno prešo(80 litrov)40 litrov vode, 1 kocka kvasa,1 kg sladkorja. Počakaš da zakisa in precediš.

lp!

Kaj naj ga prilepim tudi v tiste druge teme? ali naj te za rokav pocukam?

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. 2009 16:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti