Majoneza-pomoč

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 22. sep 2005 17:40 | ogledi: 3.326 | odgovori: 9

Poskusila sem naredit majonezo po receptu v bazi.Okusa je bila sicer dobrega,a mi ni ratala gosta.Česa moram dat več,da bo fino gosta,kremasta?

Hvala Teka

Teka

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

22. sep 2005 17:52

Majonezo je treba ves čas med dodajanjem olja miksati pri največji hitrosti. Olje pa se doliva zelo zelo počasi, skoraj po kapljicah. Morda moraš dodati še olje, da bo bolj gosta. urssula

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. sep 2005 18:32

Tudi jaz mislim,da je treba dodat več olja. Marjetka cvetka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. sep 2005 19:04

dodat morš več olja; rumenjak pa olje morta met enako temperaturo (=sobno), pa ko zmiksaš rumenjak morš po kapljicah dodajat olje pa kakor urssula prav - mešalc na maximum. pa malce posol rumenjak preden začneš miksat LP Drejček

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. sep 2005 19:20

Aha,torej falila sem,ker sem dala mrzle rumenjake in olje sem vlila vse naenkrat. No upam da mi v soboto uspe. Hvala vsem za pomoč. Teka

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

22. sep 2005 19:28

pa se to:ne delaj majoneze blizu ognja oz. ce imas kaj na stedilniku, ker ce je prevec toplo ti tudi ne bo ratala-vem iz izkusenj.stran od ognja! _kekec_

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. okt 2005 8:27

Naj javim...majoneza ni uspela,delala točno po vaših navodilih... Lepo nedeljo želim Teka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. okt 2005 9:50

Teka, majonezo delam vedno ročno in se ne spomnim, kdaj se mi je zadnjič "sfižila". Niti ne gledam na temperaturo sestavin. V plastično posodo dam dva rumenjaka, stisnem notri polovico limone - lahko zamenjaš s kisom, žličko gorčice, poper in malo soli. To zmešam z metlico za stepanje in počasi dodajam olje. Na začetku po kapljicah, potem pa hitreje. Med dodajanjem olja neprestano mešam.Koliko olja porabim ne vem, ker ga nikoli ne merim, dodajam ga direktno iz steklenice.Na oko caa dva deci. Poizkusi. LP

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

2. okt 2005 19:56

Tudi jaz delam majonezo po istem nacinu kot Lijana pa se mi se nikoli ni ponesrecila.Vse sestavine(rumenjak, limono, gorcico,sol)dam v visjo posodo prilijem malo olja,potem pa z palicnim mesalnikom vse zmesam in prilijem toliko olja da je zmes gosta in to je to. marmeladka

raddobrojem  

član od: 26.7.2014

sporočila: 2

21. jan 2021 18:30

Zares trdo majonezo, ki se ne razleze in se"trese" na krožniku, naredite na sledeč način.

V kozarec od paličnega mešalnika daste eno celo jajce (rumenjak in beljak). Jajce mora biti čim bolj sveže. Čez nalijete 1,5 do 2 dl olja. Glavo paličnega mešalnika potopite na dno, v jajce. Pri tem v zvonu glave paličnega mešalnika ostane še nekaj zraka. Mešalnik vklopite na največjo brzino in ga pričnete zelo počasi vleči navzgor, da olje odteka pod nož in se meša z jajcem. Naredi se gosta majoneza, ki jo dobro premešate s paličnim mešalnikom, da se vmeša vso olje. Šele sedaj dodate kopasto kavno žličko gorčice, obilno kavno žličko limoninega soka, sol, ščepec sladkorja, poper in po želji za noževo konjico kajenskega popra in za barvo enako količino paprike v prahu. Vse ponovno dobro premešate s paličnim mešalnikom. Gorčica in limonin sok majonezo sicer malenkost razredčita, vendar je še vedno čvrsta in ne izteče iz kozarca, če ga obrnete narobe.

Večje količine, z več jajci in olja, lahko na ta način pripravite kar v steklenem kozarcu za vlaganje, v katerem nato tudi hranite gotovo majonezo. Ker v domači majonezi ni konzervansov, jo morate hraniti v hladilniku in porabiti v dveh dneh.

raddobrojem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti